Spotkanie z Yvette Żółtowską-Darską online -10.12.2020
11.12.2020Spotkanie online z p. Yvette Żółtowską-Darską, które zostało zorganizowane w Światowy Dzień Footballu (10.12.2020) sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości.
Pisarka opowiedziała dzieciom o swojej najnowszej książce – uzupełnionym i zaktualizowanym „Ronaldo”, pokazała przepiękne strony z tej pozycji, wspomniała jak zbiera materiał do swoich książek i oczywiście opowiedziała na pytania widzów. Przeczytała też bardzo poruszający fragment z życia Ronalda, po którym każdy z nas spojrzał na tego piłkarza z jeszcze większą sympatią.
Na spotkanie, mimo różnych technicznych zawirowań, połączyło się z nami 20 kont i prawie 50 osób. Uczniowie klas 1-6 z ogromną radością brali udział w tym wydarzeniu, a po nim chętnie wypowiedzieli się, dlaczego lubią książki Pisarki.
Mamy nadzieję, że p. Yvette przyjmie od nas kolejne zaproszenie i zobaczymy się na żywo.
Dzienniczek Wolontariusza do pobrania
11.12.2020Wolontariusze!
Dzięki Kubie z 5a i Kacprowi z 8a, Szkolne Koło Wolontariatu ma kolorowe i miłe dla oka dzienniczki!
Pobierajcie je, drukujcie, wypełniajcie:-) -kliknij ->
A dla Kuby i Kacpra - DZIĘKUJĘ!
Dorota Koper
Godzina Kodowanie 2020
09.12.2020W naszej szkole każdego roku na początku grudnia odbywa się międzynarodowa inicjatywa Godzina Kodowania. Termin nie jest przypadkowy - 9 grudnia 1906 roku urodziła się pani Admirał Grace Murray Hopper - pionierka informatyki. Kolejne roczniki uczennic i uczniów uczą się programować, m.in. w języku Python.
Zapraszamy do nauki kodowania przez cały rok na stronie:
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
09.12.2020Szanowni Państwo,
Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania - 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.
Zapraszamy do zapoznania się z - klknij -> listem Rzecznika Praw Dziecka
Kuraratorium Oświaty w Warszawie
Mikołajki w Ia
07.12.20207 grudnia klasa Ia obchodziła Mikołajki. Już kilka dni wcześniej uczniowie przygotowywali rysunkowe prezenty dla wylosowanych kolegów i koleżanek. Każdy mógł też pochwalić swoim prezentem od Mikołaja, a nawet pokazać go do kamerki - na co nie moglibyśmy pozwolić sobie w szkole. Tego dnia byliśmy ubrani na czerwono, niektórzy mieli nawet mikołajowe czapki na głowie. Poznaliśmy prawdziwą historię świętego Mikołaja. Dowiedzieliśmy się, że najważniejsze nie są prezenty, ale dobroć okazywana innym ludziom. Najwspanialsze były jednak miłe słowa i rysunki z dedykacją dla kolegów i koleżanek z klasy.
Ia pozdrawia Mikołajkowo :)
Zapraszamy na spotkanie autorskie z p. Yvette Żółtowską-Darską
07.12.2020Zapraszamy na spotkanie z p. Yvette Żółtowską-Darską, autorką bestsellerowych biografii piłkarzy dla dzieci w Światowy Dzień Footballu - w czwartek 10.12.2020 o godz. 17.00 na Teams. Linki do spotkania w terminarzach Waszych klas.
ZIMA W MIEŚCIE NA BEMOWIE 2020
07.12.2020Z uwagi na brak decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie dopuszczenia organizacji półkolonii dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych, możliwe jest odwołanie w całości Akcji „Zima w Mieście” 2021.
Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" odbędzie się w dniach od 4.01.2021 r. - 15.01.2021 r.
Już od 7 grudnia 2020 r. od godziny 12.00 rozpoczynamy zapisy do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021.
W okresie ferii warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające na stałe w stolicy będą mieli zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej.
Jak się zapisać?
Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 w elektronicznym systemie rozpoczną się 7 grudnia od godziny 12.00
i potrwają do 11 grudnia do godziny 00.00. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej proszę zapoznać się
z zasadami oraz harmonogramem zapisów.Zapisywać można się pod adresem https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych, należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 2 jednotygodniowych turnusów, które trwają od poniedziałku do piątku.
Informację o zakwalifikowaniu można uzyskać w elektronicznym systemie zgłoszeń po zalogowaniu się pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl od 16.12.2020 od godz. 12.00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 16 grudnia od godz. 12.00 do 18 grudnia do godz. 15.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz
z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku.Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 7.00-8.00
do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym na stałe
w Warszawie.Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji.
Zasady opieki nad dziećmi podczas ferii
Feryjne Placówki Edukacyjne będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Wprowadza się m.in. ograniczenie do 12-14 uczniów w grupie. Program wypoczynku będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi. Stworzenie bezpiecznych warunków dla wszystkich uczestników jest dla nas priorytetowym zadaniem.
Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021 dostępne są na stronie:
https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
Zapraszamy!
Świąteczne życzenia prosto z serca ... Konkurs dla uczniów klas I-VIII
05.12.2020REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
DLA KLAS I - VIII
Świąteczne życzenia prosto z serca ...
I. Cele konkursu:
-popularyzowanie polskich tradycji świątecznych;
-uczenie szacunku dla seniorów;
-umacnianie więzi międzypokoleniowych;
-kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej.
II. Uczestnicy konkursu: konkurs skierowany jest do uczniów klas I - VIII uczęszczających do SP 306 w Warszawie.
III. Zadanie konkursowe: wykonanie kartki okolicznościowej wraz z życzeniami z okazji ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA dla mieszkańców domu pomocy społecznej.
IV. Zasady uczestnictwa:
-Praca powinna być wykonana przez dziecko w całości indywidualnie i samodzielnie.
-Każdy uczestnik wykonuje tylko jedną pracę w dowolnej technice płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych oraz komputerowych), itp.
-Wewnętrzna strona kartki świątecznej powinna zawierać życzenia przygotowane przez uczestnika konkursu (bardzo mile widziane własnoręcznie wpisane życzenia).
-Do pracy należy dołączyć metryczkę: imię i nazwisko autora, wiek i klasę.
-Udział w konkursie jest jednoznaczny z zaakceptowaniem regulaminu konkursu.
-Prace wykonane niezgodnie z regulaminem lub oddane po terminie nie będą oceniane.
-Prace konkursowe należy wrzucić do pudełka na kartki świąteczne, które będzie dostępne w portierni szkoły od 07.12.2020r do 18.12.2020r.
V. Komisja konkursowa dokona oceny prac w trzech kategoriach wiekowych:
-I kategoria - klasy I - III
-II kategoria - klasy IV - VI
-III kategoria - klasy VI - VIII
VI. Kryteria oceny prac:
-stopień nawiązania do tradycji;
-inwencja twórcza uczestnika konkursu, oryginalność oraz pomysłowość;
-estetyka, staranność wykonania oraz wkład pracy;
-samodzielność wykonania;
-ciekawa i samodzielnie przygotowana treść życzeń.
VII. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród:
-Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21.12.2020 r. Wyniki konkursy zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.
-Prace będzie oceniać komisja konkursowa, która wybierze i nagrodzi najciekawsze prace.
-Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród nastąpi po powrocie do stacjonarnego nauczania.
VIII. Uwagi końcowe:
-Biorąc udział w konkursie uczestnik oraz jego rodzice/opiekunowie akceptują treść niniejszego regulaminu.
-Prace zgłoszone na konkurs nie będą zwracane, przechodzą na własność organizatora i zostaną przekazane seniorom mieszkającym w DPS Kombatant.
-Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator konkursu.
Zajęcia czytelnicze online
04.12.20205Bardzo nam miło, że korzystacie z zaproponowanych przez nas zajęć czytelniczych online. Sądząc po tym, jak trudno nam się rozstać (prawie zawsze trwają około godziny) i, że przychodzicie na nie chętnie – domniemuję, że bardzo Wam się podobają. Bardzo nas to cieszy, bo starannie się do nich przygotowujemy wyszukując ciekawostki, przygotowując prezentacje i zabawy. Do tej pory odbyło się osiem zajęć online.
Dla klas 1-3 zorganizowałyśmy zajęcia czytelniczo-przyrodnicze
- pt. „Dokąd tupta nocą myszojeleń?” , na których poznaliśmy to urocze zwierzątko i zagrażającą mu działalność człowieka, przeczytaliśmy i omówiliśmy też jedną baśń z Wietnamu, nie obyło się też bez śpiewania „Myyyszo-jelenia”
- oraz pt. „Czy śledź może opowiedzieć nam bajkę?” podczas, których dowiedzieliśmy się ciekawostek o śledziach oraz poznaliśmy osobliwy sposób w jaki się komunikują, a także przeczytaliśmy i omówiliśmy baśń duńską „O biednym Nielsie, latającej rybce i chciwym bogaczu”.
Dla klas 4-5 i 6 powstał Dyskusyjny Klub Książki, podczas którego rozmawialiśmy o swoich ulubionych komiksach i mangach (poznaliśmy też mnóstwo ciekawostek na ten temat) i literaturze fantastycznej (rozwiązaliśmy quiz na kahoot!)
Klasy 7 i 8 wysłuchały przygotowanych przez p. Agnieszkę mini – wykładów połączonych z prezentacją o motywach w literaturze i kulturze, co porządkuję wiedzę przed egzaminem. Do tej pory omówiliśmy temat przyjaźni i miłości. Przed nami kolejne spotkania.
W następnym tygodniu z okazji Światowego Dnia Futbolu (we czwartek – 10.12.2020) przygotowałyśmy nie lada gratkę – spotkanie z autorką bestsellerów o piłkarzach p. Yvette Żółtowską-Darską. Wszystkich serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 na Teamsy (linki do spotkania w terminarzu klas).
Koty, kotki czy kociaki? Polskie koty pod ochroną.
03.12.2020Nigdy nie wiadomo, gdzie zaprowadzić może samogłoska "Y";) Uczniów klasy IC doprowadziła do poznania zawodu redaktora przyrodnika! Dzięki temu powstał cykl artykułów "Koty" - prace pełne ciekawostek na temat polskich dzikich kotów - rysia i żbika. Zapraszamy do lektury:)
13
W oczekiwaniu na święta - kalendarz adwentowy klasy Ia
02.12.2020Od pierwszego dnia grudnia uczniowie klasy Ia rozpoczęli wielkie odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia.
Dzieci posługują się kalendarzem adwentowym online, który stworzyła dla nich wychowawczyni Joanna Pląska. Każdy dzień grudnia to dla pierwszaków świąteczne wyzwanie. Dwa dni grudnia już za nami.
Jeśli chcecie razem z nami odliczać dni do Świąt, kliknijcie w link:kalendarz adwentowy
Joanna Pląska
Warsztaty o prawach autorskich w kl. 7b
01.12.2020Czy wiecie na czym polega różnica między „Wszystkie Prawa Zastrzeżone” a „Pewne Prawa Zastrzeżone”? Klasa 7b już wie!
W ramach godziny wychowawczej, uczniowie wzięli udział w warsztatach poświęconych legalnemu wykorzystywaniu materiałów umieszczonych w sieci internetowej. Edukator przybliżył młodzieży zasady korzystania z treści udostępnianych na licencjach Creative Commons, a także wskazał miejsca, gdzie można je bezpłatnie odnaleźć. Na koniec zajęć wiedza uczestników została sprawdzona poprzez quiz kahoot.
D.Koper
Świetlica szkolna zaprasza uczniów klas I – III do udziału w konkursie plastycznym "Gdzie mieszka Święty Mikołaj?"
30.11.2020Więcej szczegółów znajdziecie w zakładce ŚWIETLICA.
Koło baśni i fantastyki
30.11.20201Podczas zajęć dodatkowych "Koła baśni i fantastyki" uczniowie czytali baśń autorstwa Charlesa Perraulta, a także braci Grimmów "Śpiąca królewna". Po lekturze nadszedł czas na adaptację filmową baśni - "Czarownica" w reżyserii Roberta Stromberga. Po długiej, niezwykle ciekawej dyskusji o stereotypowym wizerunku czarownicy i współczesnych jej ujęciach, uczniowie wykonali kukiełki, które były ich wizją nowoczesnej czarownicy.
Prace wykonali: Zosia Kalisz 6d, Amelka Sulej 6d, Ania Rzepa 6d, Witek Lech 6d, Emilka Wysocka 6c i Madzia Dąbrowska 6c.
Wykonane przez uczniów prace były niezwykle kreatywne.
P. Politowska
Programy siódmoklasistów
29.11.2020Uczennice i uczniowie klas 7 podczas lekcji informatyki zdobywają wiedzę o algorytmach i tworzą rekurencyjne programy w środowisku Scratch. Zapraszamy do podziwiania prac>>
13
Spotkanie ze sztuką w IC
29.11.2020Klasa IC podczas lekcji odwiedziła pracownię artysty malarza oraz wirtualną galerię. Uczniowie poznali różne rodzaje malarstwa, co zainspirowało ich do stworzenia własnych dzieł:) Zapraszamy do podziwiania pejzaży, portretów i autoportretów, martwej natury oraz abstrakcji. Prace są naprawdę niesamowite! Szalenie plastyczne, pełne barw i rozmachu:)
19
KONKURS FOTOGRAFICZNY Z PLASTYKI
29.11.20209P. Bogna Żuromska, nauczycielka plastyki zaprasza uczniów klas 4-7 do udziału w konkursie fotograficznym, szczegóły - w zakładce Konkursy.
W galerii - zdjęcia wykonane przez p. Bognę jako inspiracje.
Konkurs Flaga Wielkiej Brytanii
29.11.2020W październiku został zorganizowany szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas 1-3 pt. "Flaga Wielkiej Brytanii". Do udziału w nim zgłosiło się wielu uczniów, spośród których zostały wyłonione zwycięskie prace. Wszystkie flagi były piękne, barwne oraz oryginalne. Zwycięzcami zostali:
-Blanka Jankowska 2a (I miejsce)
-Mikołaj Gulbas 1a (II miejsce)
-Przemek Marchel 1a (III miejsce)
-Julia Pyszko 3a (III miejsce)
Wyróżnienie otrzymała Weronika Bucholc z 3b.
Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie! 🙂
Nauczycielki języka angielskiego
Stres pod lupą
25.11.2020W naszej Szkole realizowane są zajęcia profilaktyczne finansowane przez Urząd Dzielnicy Bemowo - tematyka związana jest ze stresem i radzeniem sobie z nim - STRES POD LUPĄ. Zajęcia realizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem Moja Białołęka
Zajęcia warsztatowe o stresie
24.11.2020W tym miesiącu w klasach 8 odbywają się zajęcia warsztatowe o stresie prowadzone przez psychologa Elżbietę Rybak i pedagoga szkolnego Ewelinę Podgórczyk.
Dziś na warsztatach on-line w klasie 8d przypomnieliśmy sobie jak nasze ciało reaguje w sytuacjach stresowych oraz mówiliśmy o metodach radzenia sobie ze stresem.Uczniowie wypisali również własne skojarzenia związane ze Stresem, a na termometrze zaznaczali poziom stresu na myśl o zbliżającym się egzaminie. Na zakończenie lekcji uczniowie stworzyli prace pt.: Ja i mój stres.
E. Rybak
Prawa Dziecka w IA
23.11.202020 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Pomimo nauczania zdalnego uczniowie klasy IA, podczas lekcji online wzięli udział w akcji edukacyjnej organizowanej przez UNICEF - Pomoc dla Jemenu. Pierwszaki przypomniały sobie, jakie prawa dzieci zapisane są w Konwencji o prawach dziecka. Następnie wybrały się w Podróż do Jemenu, przenosząc się tam przy użyciu Internetu i filmu ukazującego to państwo. Poznali też Munę - małą mieszkankę Jemenu i obejrzeli jeden dzień z jej życia. Uczniowie klasy Ia dostrzegli, że w krajach gdzie panuje wojna np. w Jemenie prawa dzieci nie są wystarczająco chronione. Po lekcjach uczniowie stworzyli prace plastyczne Lepszy świat dla Jemenu, które możecie podziwiać. Tego dnia ubraliśmy się na niebiesko, by okazać solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie.
Joanna Pląska
PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK w IC
21.11.2020"Plastusiowy pamiętnik" to pierwsza część przygód rezolutnego bohatera z plasteliny. Uczniowie klasy IC zaprzyjaźnili się ostatnio z Plastusiemi i jego sąsiadami z piórnika Tosi, przy okazji czytania i omawiania tej sympatycznej lektury. Mieli również okazję wybrać się z Plastusiem i Tosią do szkoły, poznać panny z włóczki i zostać świadkiem pojedynku Plastusia z kałamarzem! Klasa IC dzielnie uczy się online - tworzy, pisze, czyta! Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy po przeczytaniu pierwszej lektury Genially
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
20.11.2020Obejrzyjcie filmik - kliknij -> Dzień Życzliwości i podejmijcie wyzwanie!
Wspaniałego Dnia Życzliwości!
Bądźmy życzliwi!
Ela Rybak, Ewelina Podgórczyk, Ewelina Nęcka
Tydzień Życzliwości w naszej szkole
20.11.2020Z okazji Dnia Życzliwości (21.11.2020), chcielibyśmy zorganizować w naszej szkole ,,Tydzień Życzliwości".
Od dziś na stoliku w holu głownym na parterze, będzie stała skrzynka. Na co dzień dzieje się wiele, spieszymy się, mamy problemy, brakuje nam czasu na powiedzenie komus obok po prostu czegoś miłego. Dlatego też do skrzynki od dziś (20.11.2020) do kolejnego piątku można wrzucać kartki z życzliwymi informacjami, myślami, przekazami do kogo tylko chcemy.
Jeśli tylko jest coś miłego co chcielibyśmy komuś powiedzieć, możemy to zrobić poprzez napisanie tego. Dzieci, które jeszcze nie potrafią pisać mogą wykonać laukrę lub po prostu rysunek a o pomoc przy podpisie, dla kogo i co chciałby powiedzieć, mogą poprosić nauczyciela lub rodzica. Nie ma żadnych ograniczeń. Każdy może wrzucić tyle kartek, listów, laurek ile ma dobrych, życzliwych myśli względem innych.
Zachęcamy do udziału wszystkich, i dużych i małych, rodziców, nauczycieli, obslugę administarcyjną.
Jeśli rodzice mają jakąś miłą myśl, też mogą przez swoje dzieci przekazać do skrzynki życzliwości, swoje liściki czy karteczki.
Skrzynkę otworzymy w kolejny piątek tj.27 listopada. Każdy adresat otrzyma list kartkę czy laurkę. Dlatego też bardzo prosimy o precyzyjne określanie dla kogo dana życzliwa myśl jest.
Z uśmiechami
Wychowawczynie Nina Siek i Joanna Jabłonowska z grupą "0" Żabki
Warsztat dla Rodziców - Jak pomóc swojemu dziecku w korzystaniu z usługi Office 365 Education oraz Microsoft Teams w trakcie zdalnego nauczania
18.11.2020W poniedziałek, 23 listopada 2020 r. (godz. 18:00 –20:00) WCIES zaprasza Rodziców na bezpłatne warsztaty na temat podstawowych umiejętności ułatwiających dzieciom naukę zdalną, z wykorzystaniem m.in. platformy Eduwarszawa.pl.
Według tegorocznych danych UNICEF zamknięcie placówek edukacyjnych i zamiana nauki stacjonarnej na zdalną wpłynęło na edukację ponad 80% uczniów na świecie. W tym samym czasie większość rodziców realizuje swoje obowiązki zawodowe z domu, część z nich niestety straciła miejsce zatrudnienia lub ma znacznie ograniczone możliwości pracy. Rodziny na całym świecie mierzą się teraz z wieloma trudnymi emocjami – strachem, bezradnością i niepokojem. Najmłodsi czują się zagubieni, a część z nich nie potrafi nawet nazwać swoich uczuć. Zbudowanie dobrej, partnerskiej relacji „dorosły – dziecko” jest dziś ogromnie pożądane,a z drugiej strony może okazać się trudne.
W formalnej edukacji to również skomplikowany czas. Pandemia postawiła nauczycieli przed koniecznością bieżącego wypracowywania nowej dydaktyki nauczania szkolnych przedmiotów i sposobów wspierania potrzeb emocjonalnych dzieci.W Warszawie nauczyciele intensywnie pracują nad swoimi umiejętnościami, doskonaląc się indywidualnie i całymi radami pedagogicznymi. Od kwietnia Urząd m.st. Warszawy etapami wdraża projekt Eduwarszawa.pl, dzięki któremu nauczyciele i uczniowie mają dostęp do usługi Office 365 Education. Jest to oczywiście jedno z kilku narzędzi wykorzystywanych w zdalnej nauce, ale do roku 2021 ma być dostępne dla wszystkich warszawskich szkół i placówek.
Wnioski z wiosennych doświadczeń pozwoliły nam lepiej przygotować się do obecnych wyzwań, ale wszyscy nadal stoimy przed koniecznością opanowywania nowych narzędzi pracy i zdobywania lub rozszerzania cyfrowych kompetencji. Stąd następna inicjatywa Urzędu m.st. Warszawy kierowana jest do kolejnej grupy dorosłych mogących w tym wspierać dzieci – do ich Rodziców. Razem z Zespołem Microsoft ds. Edukacji zapraszamy Państwa na dedykowane szkolenie, podczas którego doświadczony nauczyciel i szkoleniowiec pokaże podstawowe umiejętności, pomagające uczniom w trakcie zdalnej nauki. Prowadzący będzie w kontakcie z uczestnikami na czacie, a jeśli zainteresowanie Rodziców będzie duże, zorganizujemy kolejne spotkania.
Serdecznie zapraszamy Wszystkich Rodziców, którzy będą chcieli dać swoim dzieciom poczucie bezpieczeństwa w tak mierzalnym zakresie, jak korzystanie z określonych narzędzi, przydatnych przecież nie tylko w czasie zdalnej nauki.
Prowadzący:
Artur Rudnicki – Konsultant Microsoft ds. Edukacji, wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu
Tematyka:
1. 1. Office 365 dla Edukacji – wprowadzenie do dostępnych usług i aplikacji
2. 2. Modele pracy z Microsoft Teams:
przea) przez aplikację
przeb) z przeglądarkę internetową
3. 3. Obsługa spotkań on-line w Microsoft Teams z poziomu ucznia
4. 4. Obsługa zadań i testów w Microsoft Teams z poziomu ucznia
5. 5. Praca z OneNote z poziomu ucznia
Termin:
23 listopada 2020 r. (poniedziałek), godz. 18:00 –20:00
Link do spotkania - kliknij -> Teams
Znajdź czas na czytanie
17.11.2020#ZnajdźCzasNaCzytanie to kolejna akcja Fundacji Powszechnego Czytania, w której zachęcamy do świadomego ‘odrywania’ dzieci (i siebie samych też!) od ekranów na rzecz książek.
Social media nie pomagają dzieciom w rozwoju, a wspólne czytanie książek - zdecydowanie tak!
„Gorąco zachęcam, by znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, z korzyścią dla dziecka i nas samych – czytanie uspokaja, rozwija, ale co najważniejsze - buduje więź emocjonalną między rodzicem a dzieckiem, tak ogromnie potrzebną w obecnych niepewnych czasach” – podkreśla profesor Piotr Albrecht, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.
Wspólne czytanie książek obniża stres, agresję i podatność na depresję.
Jeśli czytasz swojemu dziecku codziennie, zmniejszasz jego podatność na lęk. Poświęcając mu czas sprawiasz, że czuje się ono bezpieczniejsze.
Jeśli nie czytasz codziennie – zacznij!
Pomożemy Ci! Zapraszamy do naszej biblioteki!
Zapraszamy też do zaglądania na Instagram @biblioteka306, gdzie zamieszczamy recenzje wartościowych książek oraz do naszej zakładki -> Z życia biblioteki
Lista książek polecana przez Fundację Powszechnego Czytania – kliknij -> lista
O czytaniu - kliknij -> od strony naukowej
Zachęcamy do udziału w wyzwaniu 6/60 – my już dołączyłyśmy – więcej tutaj – kliknij -> Wyzwanie 6/60
W naszej bibliotece zachęcamy do tego od zawsze!
Aby zapoznać się z listem od Fundacji Powszechnego Czytania - kliknij -> #ZnajdżCzasNaCzytanie
Premiera filmu dokumentalnego "Moje Bemowo"
17.11.2020Drodzy mieszkańcy,
serdecznie zapraszam na premierę online filmu dokumentalnego "Moje Bemowo" w reżyserii Grzegorza Gołaszewskiego. Projekcja została zrealizowana z okazji 25-lecia istnienia Dzielnica Bemowo i skupia się na perspektywie ludzi, których losy w różny sposób splotły się z naszą ukochaną dzielnicą. Dokument będzie dostępny na kanale - kliknij -> YouTube oraz na Facebooku Dzielnica Bemowo 20 listopada br. o godz. 18.00.
Więcej informacji - kliknij -> Facebook
Urszula Kierzkowska
Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy
Patriotyczny tydzień w SP306 - listopad 2020 r.
16.11.2020Zapraszamy do obejrzenia filmików z patriotycznego tygodnia w przedszkolu.
Nasi najmłodsi uczniowie dali z siebie wszystko - śpiewając, recytując i tworząc małe dzieła sztuki.
Szkoła do hymnu - Pszczółki
Szkoła do hymnu - Żabki
Wyróznienia w Konkursie "Stop przemocy"
16.11.2020Zapraszamy do obejrzenia prac:
Natalii Rębeckiej z kl. 5a
Karola Jastrzębskiego z kl. 5a
i Dalii Aranowskiej z kl. 6c
wyróżnionych w Szkolnym Konkursie Profilaktycznym "Stop przemocy".
Elżbieta Rybak, Ewelina Podgórczyk, Adrian Smolewski
Sukces w 43. Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka
13.11.20205 i 6 listopada 2020 roku odbyły się przesłuchania online eliminacji dzielnicowych laureatów etapu szkolnego 43. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowani w zeszłym roku szkolnym do etapu dzielnicowego przygotowali nagrania recytacji, które wzięły udział w eliminacjach.
Mamy przyjemność ogłosić, że z naszej szkoły WYRÓŻNIENIA otrzymały uczennice:
1. Z klas I-III: Pola Kaczorek (2 A) i Weronika Bucholc (3 C).
2. Z klas IV-VIII: Maja Żukowska (6 C).
Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie Dzielnica Bemowo na Facebooku- kliknij -> Dzielnicy Bemowo.
Zapraszamy do przeczytania - kliknij -> listu od organizatorów
Gratulujemy!
Szkolne koordynatorki konkursu
Program "Szanuj swoje zdrowie"
13.11.2020Informacja od Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowotnej dla Dzielnicy Bemowo
W trosce o zdrowie psychiczne oraz fizyczne dzieci i młodzieży w okresie pandemii, przygotowaliśmy autorski program „Szanuj swoje zdrowie”, który skierowany jest do dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych znajdujących się na terenie Dzielnicy Bemowo. Programem objętych zostanie 150 osób, liczy się kolejność zgłoszeń..
Program „SZANUJ SWOJE ZDROWIE” to pięciotygodniowy program zajęć sportowo – edukacyjnych realizowanych w formule wirtualnych spotkań dla młodzieży w trakcie których dzieci będą miały dostęp do:
- platformy rejestracyjnej oraz panelu ucznia pod adresem: www.szanujswojezdrowie.pl.
- Dwa razy w tygodniu ćwiczeniach on-line z Patrykiem Puczyłowskim instruktorem z teamu Anny Lewandowskiej.
- Zadań, jakie muszą zrealizować między ćwiczeniami on-line dotyczącymi aktywności ruchowej i nawyków zdrowego odżywiania.
- Wykładów z psychologiem, z dietetykiem oraz wywiadu z gwiazdą sportu (niespodzianka w ostatnim tygodniu programu!).
- Pięciotygodniowego jadłospisu przygotowanego konkretnie pod uczestników zajęć.
Każdy uczestnik otrzyma koszulkę super bohatera programu oraz sportowy gadżet do ćwiczeń.
Cele wynikające z założenia programu:
- Propagowanie zdrowego stylu życia.
- Kształtowanie umiejętności zapobiegania i radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
- Wyposażenie w podstawowe wiadomości dotyczące zdrowia, zapoznanie z tym co sprzyja a co zagraża zdrowiu.
- Wdrażanie dzieci do przyswajania sobie właściwych nawyków żywieniowych, sportowych oraz bezpieczeństwa na co dzień.
Dzień dobroci - 13 listopada
12.11.2020„Jeśli możesz dać dowód albo swojej racji, albo dobroci, daj dowód swojej dobroci.” To cytat z książki autorstwa R.J.Palacio- „Cudowny chłopak”.
Chcemy wprowadzić te słowa w życie i z okazji Światowego Dnia Dobroci, skupić się na samych pozytywach. Mamy nadzieję, że dołączycie do celebrowania tego święta.Zawsze jest miło, kiedy słyszymy dobre słowa na swój temat. Dodają one sił, poprawiają humor. Równie cenne jest to, kiedy sami o sobie potrafimy myśleć i mówić dobrze.
Zachęcamy więc Was- rodzice, uczniowie i nauczyciele- prześlijcie kilka dobrych słów do siebie i do nas wszystkich.
W tym celu udostępniamy następujący link:https://www.menti.com/ Na tej stronie wpiszcie kod: 4989970 oraz słowa, które wprawią każdego w dobry nastrój.
Efekt wspólnej pracy umieścimy na stronie szkoły.
Wasze nauczycielki bibliotekarki, wypożyczające Wam same dobre książki:)
AKTUALIZACJA - efekty wspólnej pracy - POWYŻEJ
AKTUALIZACJA - Efekty wspólnej pracy POWYŻEJ
Szkoła do Hymnu
10.11.2020Z okazji akcji "SZKOŁA DO HYMNU" przedszkolaki przygotowały pokaz najważniejszej pieśni naszego kraju, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Jak widać oddziały przedszkolne działają prężnie i nie zwalniają tempa.
Koordynacja projektu i montaż filmu: Kordian Michalski - wychowaca przedszkola.
Zarządzenie Dyrektora Szkoły
08.11.2020Zapraszamy do zapoznania się z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie z dn. 09.11.2020 w sprawie organizacji fukcjonowania szkoły w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych wynikającego z epidemii COVID-19 w klasach I-VIII- kliknij -> Zarządzenie
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie
Aktualności - Lista
- Wieści znad Gopła
- 21.11.2024
- Sukces w konkursie Ocalić od zapomnienia poezję z okresu Powstania Warszawskiego
- 21.11.2024
- Badanie pH
- 21.11.2024
- Dzień Życzliwości
- 21.11.2024
- Skrzyneczki 4c
- 21.11.2024
- Tęcze na chemii
- 21.11.2024
- Śmieciosztuka - projekt szkolny
- 20.11.2024
- 306 rozświetlona na czerwono
- 19.11.2024
- Spotkanie 7c z Małym Księciem
- 21.11.2024
- Szlakiem bohaterów "Kamieni na Szaniec"
- 19.11.2024
- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI
- 19.11.2024
- Uczniowski Tydzień SuperMocy
- 18.11.2024
- 5a w Szopie Bemowskiej
- 18.11.2024
- Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2024
- 16.11.2024
- Szkoła do hymnu
- 12.11.2024
- Warsztaty w Łazienkach Królewskich
- 06.11.2024
- Warsztaty w CNK
- 06.11.2024
- Dzieciństwo bez Przemocy
- 04.11.2024
- Woda - nowe złoto
- 28.10.2024
- DRABINA DO SUKCESU
- 28.10.2024