• GRAFIK PRACY SPECJALISTÓW

     

    Poniedziałek

    Wtorek

    Środa

    Czwartek

    Piątek

    Psycholog
    Iga Boruc

    10.00 - 15.30

    10.00 - 15.30

    11.30 - 15.30

    10.00 - 15.30

    12.00 - 15.30

    Pedagog
    Ewelina Podgórczyk

    08.00 - 10.00

    09.30 - 15.30

    14.00 - 16.30

    08.00 - 16.00

    08.00 - 15.30

    Terapeuta pedagogiczny
    Katarzyna Przetacznik

    08.00 - 13.30

    08.00 - 10.35

    8.00 - 14.30

    8.00 - 12.30

    08.00 - 13.30

    Logopeda
    Katarzyna Sobolewska

    08.00 - 13.30

    08.00 - 14.30

    8.00 - 15.30

    8.00 - 14.30

    08.00 - 13.30

    Psycholog (przedszkole)
    Katarzyna Wojtanowska

    12.45 - 16.30

    08.00 - 12.30

    08.00 - 12.30

    08.00 - 12.30

    08.00 - 12.30

    Logopeda (przedszkole)
    Agnieszka Kapica

    07.30 - 12.00

    09.00 - 16.00

    11.30 - 16.30

    09.00 - 16.30

    12.45 - 16.00

     

    Na spotkania ze specjalistami prosimy umawiać się przez dziennik Librus Synergia.

    • Dyżur psychologa

    • Psychologiem opiekującym się Uczniami naszej szkoły na terenie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej jest Pani KInga Przybyła.
      Pani KInga Przybyła ma dyżur w naszej szkole w piątki w godzinach 09.30 - 11.30.

    • Pomoc materialna

    • W związku z możliwością uzyskania przez uczniów pomocy materialnej o charakterze socjalnym, na stronie Biura Edukacji pobrać można uaktualniony:
      - wzór wniosku o przyznanie stypendium szkolnego wraz z instrukcją wypełniania;
      - wzór wniosku o przyznanie zasiłku szkolnego wraz z instrukcją wypełniania;
      - ulotkę informacyjną.

      Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2020/2021 należy skierować bezpośrednio do dyrektora ośrodka pomocy społecznej w dzielnicy m. st. Warszawy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania ucznia, w terminie do 15 września 2020 r.

      Wnioski do pobrania pod adresem:
      http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/pomoc-socjalna-dla-uczniow/22412-wnioski-o-przyznanie-stypendium-szkolnego-i

      Szczegółowe informacje dot. realizacji stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego pod adresem:
      https://www.opsbemowo.waw.pl/aktualnosci/108-aktualnosci/740-informacja-o-przyznawaniu-stypendiow-i-zasilkow-szkolnych

      Uczniowie pochodzący z rodzin znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej bądź w uzasadnionych przypadkach losowych, w sytuacji, gdy nie jest możliwe uzyskanie dofinansowania ze środków pomocy społecznej, mogą uzyskać Stypendium Posiłek dla Ucznia w postaci dofinansowania obiadów szkolnych - w tej sprawie proszę o kontakt telefoniczny z pedagogiem (nr wew. 24) bądź poprzez Librus.

  • Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

      • Zajęcia logopedyczne
      • Wśród dzieci przedszkolnych i uczniów klas pierwszych prowadzone jest Logopedyczne Badanie Przesiewowe, które odbywa się we wrześniu każdego roku. Badanie to ma na celu wyłonienie i zakwalifikowanie dzieci na zajęcia terapii logopedycznej, którym niezbędne jest wprowadzenie odpowiednich działań. Zajęcia te odbywają się jeden raz w tygodniu, w czteroosobowych zespołach dzieci, dobranych pod względem problemów artykulacyjnych i wieku. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1-8. Czas uczęszczania na zajęcia dostosowany jest do wieku i możliwości dzieci.  Po każdych zajęciach przekazywany jest przez logopedę materiał językowy do pracy w domu oraz wszelkie niezbędne wskazówki do prowadzenia odpowiednich oddziaływań logopedycznych przez rodziców. Przez cały rok szkolny istnieje możliwość odbycia przez rodziców indywidualnych konsultacji logopedycznych, w celu zapoznania się z diagnozą i planowaną terapią logopedyczną oraz otrzymania informacji związanych z rozwojem mowy dziecka, stanem artykulacji budowy narządów mowy. Prowadzone są także działania profilaktyczne, takie jak: kierowanie na badania specjalistyczne (ortodontyczne, laryngologiczne, foniatryczne, fizjoterapeutyczne, psychologiczne, audiologiczne, chirurgiczne) oraz zajęcia logorytmiczne w przedszkolu.

        Podczas zajęć logopedycznych prowadzone są ćwiczenia:

        - doskonalenia sprawności aparatu artykulacyjnego; oddechowe; zwierającego pierścienia gardłowego; prawidłowego sposobu połykania; fonacyjne; utrwalające prawidłową realizację ćwiczonych głosek; rozwijania słownictwa; narracyjne;  kompetencji komunikacyjnej; czytania i słuchania ze zrozumieniem; słuchowe; słuchu fonemowego; percepcji słuchowej; percepcji wzrokowej, sprawności językowej.

        Zakres oddziaływań logopedycznych opiera się na współpracy logopedów z rodzicami, wychowawcami klas/grup przedszkolnych, nauczycielami oraz specjalistami takimi jak: terapeuta pedagogiczny, psycholog, pedagog, nauczyciele współorganizujący kształcenie w danej klasie.

      • Terapia pedagogiczna
      • To proces długotrwałych oddziaływań nastawionych na pomoc dziecku ze specyficznymi trudnościami w nauce. Podczas zajęć staramy się niwelować trudności, przyczyny i objawy niepowodzeń szkolnych. Zajęcia nastawione są na eliminowanie ujemnych konsekwencji, podwyższanie samooceny i motywacji do nauki. Terapia ta dąży do wszechstronnego rozwoju zdolności poznawczych i percepcyjno-motorycznych.
        W naszej szkole terapią pedagogiczną objęci są  uczniowie ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, czyli z ryzykiem dysleksji, dysleksją,  dysortografią lub dysgrafią. Jak również dzieci / uczniowie z trudnościami zgłoszonymi przez rodziców, nauczycieli, terapeutów na podstawie badań przesiewowych. Zajęcia prowadzone są w grupach liczących do pięciu osób. Terapię prowadzą nauczyciele, specjaliści posiadający kwalifikacje z zakresu terapii pedagogicznej i terapii ręki. Terapia odbywa się raz w tygodniu w wymiarze 45 min. lub 60 min. dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
        W klasach I-III najważniejszym celem zajęć jest usprawnianie funkcji spostrzegania wzrokowego, funkcji słuchowej, orientacji przestrzennej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, funkcji motorycznych; wyrównywanie braków w zakresie edukacji polonistycznej i matematycznej oraz rozwijanie pozytywnej motywacji do pracy.
        W klasach IV-VIII  celem zajęć jest głównie stworzenie możliwości wszechstronnego rozwoju umysłowego, trening ortograficzny, umożliwienie uczniom opanowania podstawowych umiejętności czytania i pisania oraz przezwyciężanie skutków niepowodzeń szkolnych.

      • Nauczyciel współorganizujący kształcenie
      • To pedagog specjalny, którego kwalifikacje specjalistyczne zależą od potrzeb dziecka/ucznia  oraz jego niepełnosprawności lub problemów w relacjach społecznych. Uczestniczy, w miarę potrzeb, w zajęciach edukacyjnych i wychowawczych prowadzonych przez innych nauczycieli zatrudnionych w szkole oraz  w zintegrowanych działaniach  i zajęciach, przewidzianych w Indywidualnym Programie Edukacyjno-Terapeutycznym, realizowanym przez nauczycieli, specjalistów  i wychowawców w stosunku do osób posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Wspiera nauczycieli w doborze form i metod pracy z uczniami   z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych. Jego zadaniem jest także wsparcie merytoryczne nauczycieli, wychowawców, rodziców uczniów w zakresie pracy z uczniem niepełnosprawnym (lub zagrożonym niedostosowaniem społecznym – po wyrażeniu zgody przez organ prowadzący. Nauczyciel współorganizujący kształcenie świadczy pomoc w dostosowaniu wymagań edukacyjnych do ich indywidualnych potrzeb rozwojowych i możliwości psychofizycznych dzieci i uczniów. Współorganizuje kształcenie ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wspólnie z wychowawcą klasy i specjalistami zatrudnionymi w szkole. Pedagog ten może być przypisany do jednego lub więcej uczniów, w zależności do potrzeb osoby wspieranej i jej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach szkolnych.

      • Pomoc  pedagoga i psychologa szkolnego
      • Pedagog:

        • Wsparcie wychowawczo – pedagogiczne;
        • Organizacja pomocy materialnej dla ucznia w trudnych sytuacjach życiowych;
        • Działania profilaktyczno-wychowawcze w stosunku do indywidualnego ucznia i/lub zespołu klasowego;
        • Prowadzenie zajęć rewalidacyjnych - indywidualnie i grupowo w ramach realizacji Indywidualnego Programu Edukacyjno-Terapeutycznego;
        • Konsultacje dla  rodziców oraz prowadzenie warsztatów doskonalących umiejętności wychowawcze rodziców;
        • Współpraca z instytucjami wspierającymi dziecko i rodzinę.

         

        Psycholog:

        • Identyfikowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych;
        • Zajęcia wspierające rozwój emocjonalno-społeczny;
        • Zajęcia rewalidacyjne - indywidualne i grupowe w ramach realizacji Indywidualnego Programu Edukacyjno-Terapeutycznego;
        • Konsultacje wychowawcze dla  rodziców;
        • Współpraca z instytucjami wspierającymi dziecko i rodzinę.
      • Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne
      • To forma zajęć grupowych, które służą kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji emocjonalnych i społecznych, a więc umiejętności rozpoznawania i panowania nad swoimi emocjami, ale także odczytywania emocji innych i adekwatnego zachowania się w danej sytuacji społecznej. 
        Umiejętności rozwijane podczas zajęć:

        • Umiejętność rozpoznawanie, identyfikowania i nazywania emocji, adekwatnie do sytuacji.
        • Umiejętność właściwego reagowanie w sytuacji doświadczania danej emocji.
        • Umiejętność wyrażanie własnych myśli i emocji.
        • Umiejętność radzenie sobie ze stresem.
        • Umiejętność radzenia sobie ze strachem, lękiem, wstydem.
        • Umiejętność radzenie sobie z odrzuceniem, z presją grupy.
        • Umiejętność rozładowywania emocji.
        • Umiejętność przestrzeganie zasad i norm obowiązujących w grupie.
        • Umiejętność przyjmowanie perspektywy innych, empatii.
        • Umiejętność efektywne działanie w sytuacjach konfliktowych.
        • Umiejętność radzenia sobie z porażką.
        • Umiejętność pracy w zespole.
        • Umiejętność efektywnego komunikowania się i nawiązywania pozytywnych relacji.
        • Umiejętność radzenia sobie ze złością.
      • Terapia integracji sensorycznej
      • Prowadzona jest dla uczniów posiadających wskazania lub zalecenia zawarte w opiniach poradni psychologiczno-pedagogicznej lub orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego. Zajęcia odbywają się poza terenem naszej szkoły przez zatrudnianych przez szkołę nauczycieli- terapeutów.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie
      • 22 664 73 13 fax. 22 664 73 13 wew.18
      • ul. Tkaczy 27 01-346 Warszawa Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych