Szkoła Podstawowa nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie
Przyjazna, kameralna szkoła na Bemowie
Zespół kierowniczy szkoły
- Barbara Dąbrowska - dyrektor szkołye-mail: BDabrowska@eduwarszawa.pl
- Dorota Koper - wicedyrektor klas IV-VIIIe-mail: DKoper@eduwarszawa.pl
- Elżbieta Zielant - wicedyrektor kl. I-III, pomoc psychologiczno-pedagogiczna i kształcenie specjalnee-mail: EZielant@eduwarszawa.pl
- Kamila Witkowska - Skwarczyńska - kierownik świetlicye-mail: KWitkowska@eduwarszawa.pl
- Eliza Lewczak - Główka - wicedyrektor oddziałów przedszkolnyche-mail: ELewczak@eduwarszawa.pl
Filmy o naszej szkole
O szkole
1 września 2017 roku zakończyła się rozbudowa szkoły. W nowej części przeznaczonej dla dzieci przedszkolnych znajduje się 8 sal dydaktycznych, gabinety specjalistów, sala rekreacyjna i szatnia. Wychowaniem przedszkolnym objęte są dzieci w grupach 3-latków, 4-latków, 5 - 6-latków i 6 - latków.
Szkoła jest przygotowana do przyjęcia zarówno dzieci do klas I jak i do oddziałów przedszkolnych. Świetlica szkolna posiada 4 sale przeznaczone wyłącznie do zajęć świetlicowych, czynna jest w godz. 7.00-18.00. Opieką obejmujemy wszystkie dzieci, których rodzice zadeklarują taką potrzebę. Do dyspozycji uczniów są boiska sportowe i palce zabaw. W szkole funkcjonuje gabinet medyczny czynny codziennie w godz. 8.30 - 14.30. Oprócz doraźnej pomocy wykonywane są badania wzroku, słuchu i wad postawy, fluoryzacja oraz szczepienia okresowe.
Szkoła posiada własną kuchnię i stołówkę. Uczniom zapewniamy obiady, a dzieciom z oddziałów przedszkolnych także śniadania i podwieczorki.
Sale dydaktyczne dostosowane są do potrzeb uczniów klas I-III i IV – VIII, systematycznie doposażane są pracownie dydaktyczne i gabinety specjalistyczne. We wszystkich salach, także i w oddziałach przedszkolnych, znajdują się tablice interaktywne. Dla uatrakcyjnienia zajęć matematyczno – przyrodniczych wykorzystujemy nowoczesny program „Corrinth Classroom”. Funkcjonuje dziennik elektroniczny, dzięki któremu rodzice w każdej chwili mają dostęp do ocen dziecka oraz możliwość stałej i bieżącej wymiany informacji ze szkołą. Nauczyciele podczas zajęć dydaktycznych korzystają z platformy edukacyjnej, co uatrakcyjnia zajęcia.
Biblioteka posiada bogaty księgozbiór oraz czytelnię z Internetowym Centrum Multimedialnym. Obowiązkowym językiem obcym obowiązującym w klasach I – VIII i oddziałach przedszkolnych jest język angielski. Począwszy od klasy VII, uczniowie mogą uczyć się także języka hiszpańskiego lub niemieckiego. Lekcje języka angielskiego prowadzone są w nowatorski sposób - z native speakerem.
W szkole zapewniamy pomoc psychologiczno - pedagogiczną w postaci konsultacji i zajęć z pedagogiem, psychologiem, logopedą i terapeutami pedagogicznymi. Organizowane są zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających problemy dydaktyczne oraz samodzielnie lub we współpracy z instytucjami zewnętrznymi warsztaty profilaktyczne i wychowawcze. Dla dzieci zdolnych prowadzone są zajęcia rozwijające zainteresowania. Dodatkowo, uczniowie najzdolniejsi, mają możliwość rozwijania swojej wiedzy i umiejętności w ramach indywidualnych programów nauczania z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki oraz indywidualnego toku nauki z języka angielskiego. Uczniowie ze wskazaniami lekarskimi mają mogą uczęszczać na gimnastykę korekcyjną. W ramach zajęć dydaktycznych uczniowie uczestniczą w wycieczkach, imprezach okolicznościowych oraz różnych formach zajęć poza szkołą.
Kultywujemy tradycje szkolne, organizując m.in. konkursy recytatorskie, w tym poezji Patrona Szkoły, Dzień Wiosny, Dzień Sportu, przedstawienia Jasełkowe, akcja charytatywna „Nauczyciele i Rodzice Dzieciom”, Festiwal Piosenki Patriotycznej, Festiwal Piosenki Angielskiej, festyn z okazji Dnia Dziecka, Konkurs Poetycki "Złota Biedronka", Festiwal Nauki, Dzień Teatru oraz pikniki naukowe, wieczory autorskie i spotkania okolicznościowe z udziałem ciekawych ludzi, roczne projekty edukacyjne „Świetlik na polskich dróżkach”, „Świetlik na europejskich szlakach”.
Programy i przedsięwzięcia
W szkole realizowane są różne programy i przedsięwzięcia, m.in.:
- „Wiem, co jem”.
- „Szklanka Mleka”,
- „Owoce i warzywa w szkole”,
- „Trzymaj formę”,
- "Wars i Sawa grają w szachy",
- „Od grosika do złotówki”
- „Nie pal przy mnie, proszę,
- „Chronimy Dzieci”,
- „Piecza Zastępcza”,
- „Rowerowy Maj”,
- Klub Młodego Odkrywcy
- Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne
- „Kto na Ochotnika?”
- „Mądrze zaplanuj swoją przyszłość” – projekt z zakresu zawodoznawstwa,
- „Wars i Sawa”,
- „Lepsza szkoła”,
- „Mistrzowie Kodowania”,
- Program Edukacji Kulturalnej,
- Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania „PoczytajMY”,
- „Etyka nie tylko dla smyka”,
- Cyfrowa szkoła „E-podręcznik”
- „Cały świat w naszej klasie” – program międzykulturowy
- „Woda i gleba” – projekt badawczy
- Pilotażowy projekt Edukacyjny w Centrum Nauki Kopernik
Współpraca
Szkoła współpracuje m.in. z:
- Centrum Edukacji Obywatelskiej,
- Centrum Nauki Kopernik,
- Fundacją "Dajemy Dzieciom Siłę",
- Domem Pomocy Społecznej "Kombatatnt",
- Policja i Strażą Miejską,
- Bemowskim Centrum Kultury,
- Biblioteką Publiczną - Czytelnia nr XVII,
- Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką,
- Ośrodkiem dla Dzieci Niewidomych "Tęcza",
- schroniskiem "Na Paluchu",
- Instytutem Fizyki Polskiej Akademii Nauk,
- Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Lasów Państwowych,
- Fundacją Polskie Forum Migracyjne,
- Komisją Europejską w Polsce