Nasza ukraińsko-białoruska klasa poznawała zasłużone dla Polski osoby, pochowane na zabytkowym cmentarzu Stare Powązki.
Projekt "Odkrywamy Warszawę"
31.05.202322Za nami ostatni dzień projektowy. Tym razem organizował go zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych. Uczniowie zostali podzieleni na jedenaście grup. Każda grupa miała za zadanie odszukania cztery miejsca: budynek, pomnik, muzeum i inne, ważne dla Warszawy miejsce. Zapraszamy do fotogalerii.
Klasa 5b nad jeziorem Serwy
21.05.20235Dzieciaki z klasy 5b, pomimo przejmującego chłodu i deszczu świetnie się bawiły na wycieczce do Puszczy Augustowskiej.
Mydełka na lekcjach chemii
21.05.2023Na lekcjach chemii nie śpimy tylko produkujemy mydło. Klasa 8c spisała się wyśmienicie. Piękne pachnące i kolorowe mydła w formie babeczek to ich dzieła.
Uroczysta gala rozdania nagród w 13. Warszawskim Konkursie Złota Biedronka
17.05.202319Uroczysta gala rozdania nagród w XIII już edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka odbyła się 17 maja. Po raz pierwszy, dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną Dzielnicy Bemowo, nasi laureaci otrzymali swoje wiersze wydane w formie wydrukowanego tomiku wierszy.
W tegorocznej edycji wyróżnionych zostało 24 młodych poetów z kilkunastu warszawskich szkół, których wiersze szczególnie poruszyły jury pod przewodnictwem p. Hanny Niewiadomskiej, poetki, autorki wierszy i piosenek dla dzieci, miłośniczki i znawczyni twórczości dzieci i młodzieży, nagrodzonej m.in. orderem "Przyjaciel Dzieci".
Nagrody współfinansowane z środków Dzielnicy Bemowo i Rady Rodziców oraz tomiki przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Dzielnicy Bemowo, wręczyli laureatom – p. Hanna Niewiadomska - poetka, p. Anna Fiszer-Nowacka – dyrektor Biblioteki Publicznej, p. Marzena Mańkowska, dyrektor SP306, p. Elżbieta Kąkiel – wicedyrektor SP306 oraz– p. Sabina Kołodziej, przewodnicząca Rady Rodziców i p. Andrzej Stańczak, Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców. Pamiątkowe dyplomy - podziękowania otrzymali także opiekunowie literaccy.
Uroczystość poprowadziła pomysłodawczyni i organizatorka konkursu – p. Agnieszka Kownatka. Z niesamowitym programem artystycznym wystąpił zespół Forte, przygotowany przez p. Małgorzatę Cichocką.
Po uroczystości goście i laureaci zostali zaproszeni na poczęstunek.
Foto: M. Gnatowska
Spotkanie z kotem-terapeutą - Innowacja pedagogiczna w klasie 1S z elementami arteterapii i animaloterapii.
17.05.20231W klasie 1s prowadzone są zajęcia arteterapii oraz animaloterapii. Kolejny raz odwiedził nas nasz zaprzyjaźniony kotek-terapeuta.
Kontakt ze zwierzęciem pomaga radzić sobie z samotnością, umila czas i kojąco wpływa na stan psychiczny osób uczestniczących w terapii. A w połączeniu ze sztukami plastycznymi przynosi wspaniałe efekty terapeutyczne.
Katarzyna Sobolewska
Innowacja pedagogiczna w klasie 1S z zastosowaniem muzykoterapii i choreoterapii
17.05.20234W klasie 1s prowadzona jest innowacja pedagogiczna z zastosowaniem muzykoterapii i choreoterapii. Były tańce, ale także poznanie nazw i dźwięków różnych instrumentów muzycznych.
Innowacja ma na celu rozszerzenie programu terapeutycznego o zagadnienia i umiejętności związane z ruchem, tańcem, muzyką. Prowadzenie zajęć przy wsparciu proponowanej metody może wpłynąć na poczucie rytmu, uwrażliwienie percepcji słuchowej, efektywność komunikacji, ruchu, świadomości własnego ciała, u dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.
Choreoterapia to terapia tańcem i ruchem. Należy do jednej z dziedzin arteterapii, czyli leczenia sztuką – a właściwie z wykorzystaniem jej form. Nie liczą się tutaj umiejętności czy talent, a sama możliwość wykorzystania sztuki. Choreoterapia może mieć wiele odsłon, schematów, założeń i skierowana jest do zróżnicowanych grup odbiorców. Choreoterapia dla dzieci obejmuje:
- ćwiczenia muzyczno-ruchowe,
- taniec,
- ćwiczenia usprawniające ciało i rozciągające mięśnie,
- ćwiczenia relaksacyjne,
- ćwiczenia oddechowe.
Terapia tańcem powinna wyciszać i relaksować. Choreoterapia to terapeutyczne wykorzystanie tańca i ruchu poprzez proces, przez który wspomagana jest integracja emocjonalna i fizyczna. Ćwiczenia dopasowuje się do potrzeb terapii. Wykorzystujemy układy taneczne lub ruch improwizowany. Ćwiczenia mogą być realizowane przy odpowiednio dobranej muzyce lub bez podkładu. Muzykoterapia posługuje się muzyką lub jej poszczególnymi elementami w celu poprawy funkcjonowania osób z różnymi trudnościami. Wykorzystuje ona wpływ sekwencji dźwięków na psychiczną i somatyczną sferę organizmu.
Katarzyna Sobolewska
Innowacja pedagogiczna w klasie 1S - "Zajęcia terapeutyczne - ergoterapia"
17.05.202318W klasie 1s prowadzona jest innowacja pedagogiczno-metodyczna pt. ”Zajęcia terapeutyczne – ergoterapia”, rozwijanie słownictwa języka polskiego z zakresu ogrodnictwa. W czasie pierwszych zajęć uczniowie klasy 1s zakładali swój ogródek owocowo-warzywny. Posadzili sadzonki pomidorów, ogórków, truskawek oraz poziomek. W ich ogródku znalazł się także szczypior posadzony przez Daniela oraz rzodkiewka wysiana przez Aidę. Hirek zadbał o odpowiednie nawodnienie ogródka.
Prowadzona innowacja ma na celu rozszerzenie programu terapeutycznego o rozwijanie słownictwa z zakresu przyrody, umiejętności związane z ekspresją manualną, planowaniem czynności. Innowacja jest to połączenie zajęć rozwijających słownictwo języka polskiego z zakresu przyrody (botaniki) z ergoterapią, czyli metodą leczniczą, która opiera się na wykonywaniu różnych rodzajów pracy. Ergoterapia, inaczej zwana terapią przez pracę (gr. ergon – praca, aktywność, dzieło, czyn, osiągnięcie), to metoda rehabilitacji, w której wykorzystuje się różne rodzaje pracy umożliwiające jednostce kształtowanie określonych sprawności (np. ruchowych, koncentracji, pamięci), zaspokajająca jej potrzeby emocjonalne i społeczne oraz wpływające na rozwój samodzielności, niezależności i pobudzanie aktywności. Wykonywanie zajęć manualnych ma na celu poprawę sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej i grafomotoryki. Równie ważnym celem jest budowanie u uczestnika poczucia niezależności oraz przekonania, że potrafi sobie poradzić z codziennymi wyzwaniami, co ma bezpośrednie przełożenie na jego dobrostan psychiczny i poczucie sprawstwa.
Katarzyna Sobolewska
Konkurs Pięknego Czytania kl. 3 - 15.05.23
15.05.20235W poniedziałek (15.05.23) w bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla kl. 3. Jury w składzie: pp. Małgorzata Stefańska, Ewa Majsterk i Agnieszka Kownatka z przyjemnością słuchało naszych wspaniałych małych lektorów czytających fragmenty znakomitej ksiażki "Piaskowy wilk". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe przypinki, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc - dyplomy.
ZRÓB ZDJĘCIE PRZYJAŹNI - Konkurs fotograficzny
10.05.2023Rzecznik Praw Dziecka z okazji Dnia Dziecka zaprasza dzieci i młodzież z całej Polski do wzięcia udziału w Konkursie fotograficznym "Zrób zdjęcie przyjaźni".
"Dzieci i młodzież zainteresowane udziałem w konkursie powinny do dnia 26 maja 2023r. włącznie zgłosić swój udział, przesyłając - z pomocą rodzica/opiekuna prawnego - wypełniony formularz zgłoszenia oraz zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem autora, i informacją o kategorii wiekowej - na adres email: konkurs@brpd.gov.pl. Jeśli jesteś pełnoletni, możesz dokonać zgłoszenia samodzielnie."
Kategorie wiekowe:
1) 0 - IV
2) V - VIII
3) szkoły ponadpodstawowe
Szczegółowe wymagania i informacje na stronie organizatora TUTAJ
Spotkanie autorskie z Mateuszem Cetnarskim dla kl. 4-6 (10.05.23)
10.05.202315W środę (10.05) klasy 4-6 spotkały się w bibliotece z jednym z dwóch najmłodszych w Polsce twórców literatury fantastycznej – Mateuszem Cetnarskim. Młody autor opowiedział o tym, skłoniło go do tworzenia, a przede wszystkim zainspirował naszych uczniów do tego, by rozwijali swoje pasje. Przekonał nas też, że warto być wiernym swoim zasadom, pozostać sobą i nie poddawać się presji otoczenia.
Autor zarażał entuzjazmem, zachwycał osobowością, a na koniec nawet nam zatańczył, wzbudzając zachwyt we wszystkich uczestnikach!
Spotkanie było wspaniałym doświadczeniem, które pozostanie z nami na długo.
Wyniki XIII edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka
09.05.2023Dziękujemy wszystkim młodym poetom za udział w XIII edycji naszego konkursu. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło sobie do serca słowa ks. Jana Twardowskiego – „uczucia niedorzeczne” oraz podzieliło się z nami swoimi poetyckimi przemyśleniami na ten temat.
W tym roku szczególnie dużo wierszy otrzymaliśmy od uczniów klas VII-VIII. Wybór tych najpiękniejszych był wyjątkowo trudny, gdyż ich liczba i kunszt artystyczny, przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
W pracach Jury uczestniczyła p. Hanna Niewiadomska – znakomita autorka poezji dla dzieci, znawczyni i pasjonatka twórczości dzieci i młodzieży.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami – 13. edycja Konkursu
Laureatów wraz z Opiekunami zapraszamy na uroczystą Galę wręczenia nagród w konkursie – 17.05.2023 o godz. 10.00 w Sali rekreacyjnej Szkoły Podstawowej nr 306.
Klasa 8o w ArtLabie
08.05.2023Uczennice i uczniowie klasy 8o podczas kreatywnych warsztatów w Artlabie własnoręcznie ozdobili woreczki z tkaniny, a po drodze poznali ciekawe miejsca Starego i Nowego Miasta.
9
Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier - klasa 4B
01.05.20232W kwietniu klasa 4b miała okazje odwiedzić Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawych informacji na temat komputerów oraz konsol do gier, mieli również możliwość skorzystać z pierwszych konsol, zagrać lub poczytać prasę oraz książki o tematyce informatyki i gier wideo.
Tradycje wielkanocne w krajach europejskich - klasa 2B
01.05.20234Tuż przed Wielkanocą dzieci z klasy 2B zaprezentowały swoje piękne referaty dotyczące tradycji wielkanocnych panujących w różnych krajach europejskich. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali siebie nawzajem i dowiedzieli się wielu ciekawostek o innych Europejczykach
Przygotowania do Kiermaszu w klasie 2B
01.05.202314Uczniowie z klasy 2b aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do szkolnego Kiermaszu wielkanocnego. Robiąc sobie małą przerwę od nauki, stworzyli różnorodne ozdoby wielkanocne z koralików do prasowania.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie
Aktualności - Lista
- Lekcja z przewodnikiem na Starych Powązkach
- 31.05.2023
- Projekt "Odkrywamy Warszawę"
- 31.05.2023
- Klasa 5b nad jeziorem Serwy
- 21.05.2023
- Podziękowanie za udział w akcji "Żonkile"
- 21.05.2023
- Mydełka na lekcjach chemii
- 21.05.2023
- LATO W MIEŚCIE
- 17.05.2023
- Uroczysta gala rozdania nagród w 13. Warszawskim Konkursie Złota Biedronka
- 17.05.2023
- Spotkanie z kotem-terapeutą - Innowacja pedagogiczna w klasie 1S z elementami arteterapii i animaloterapii.
- 17.05.2023
- Innowacja pedagogiczna w klasie 1S z zastosowaniem muzykoterapii i choreoterapii
- 17.05.2023
- Innowacja pedagogiczna w klasie 1S - "Zajęcia terapeutyczne - ergoterapia"
- 17.05.2023
- Klasa 1S pielęgnuje swój ogródek warzywny.
- 15.05.2023
- Konkurs Pięknego Czytania kl. 3 - 15.05.23
- 15.05.2023
- ZRÓB ZDJĘCIE PRZYJAŹNI - Konkurs fotograficzny
- 10.05.2023
- Spotkanie autorskie z Mateuszem Cetnarskim dla kl. 4-6 (10.05.23)
- 10.05.2023
- Wyniki XIII edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka
- 09.05.2023
- Klasa 8o w ArtLabie
- 08.05.2023
- Jakie święta obchodzimy w ciągu roku? - lekcja w klasie 1S
- 01.05.2023
- Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier - klasa 4B
- 01.05.2023
- Tradycje wielkanocne w krajach europejskich - klasa 2B
- 01.05.2023
- Przygotowania do Kiermaszu w klasie 2B
- 01.05.2023