Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wychowawczyni klasa 1a zaprosiła swoich wychowanków na pyszne lody do Parku Górczewska 😋
Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wychowawczyni klasa 1a zaprosiła swoich wychowanków na pyszne lody do Parku Górczewska 😋
Prace Natalii z klasy 8a zostały zakwalifikowane do wernisażu wystawy.
Wystawa odbędzie się 13 czerwca 2024 r. w siedzibie SCEK przy ul. Jezuickiej 4.
Czas trwania wystawy pokonkursowej: 13 czerwca - 8 września 2024 r.
Zapraszamy!
Nowa galeria Olimpiada sportowa została dodana do albumu fotograficznego
W piątek 24 maja br. w naszej szkole odbyła się I Olimpiada Sportowa klas 1-3. 🥇 Miejscem zmagań sportowych było boisko szkolne. Nie zabrakło flagi olimpiskej. Mali sportowcy startowali w trzech kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Zawodnicy mieli do pokonania 5 konkurencji. Za każdą konkurencję drużyny otrzymywały punkty. Nad organizacją i przebiegiem konkurencji czuwali trenerzy sportowi: Pani Małgorzata, pani Agnieszka i pani Natalia. Emocjom nie było końca. W ostatecznej klasyfikacji w kategorii klas pierwszych: I miejce-klasy Ia i I d. II miejce-klasa. I c. III miejce- klasa Ib. W kategorii klas drugich: I miejce- klasą II b. II miejce- klasa 2a. III miejce- klasa 2p. W kategorii klas trzecich: I miejce-klasa 3c. II miejce- klasy 3a i 3b. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. 🏆🏅
Od marca w naszej szkole cyklicznie rozgrywane są mecze, w których swych sił w piłce nożnej i siatkowej próbują uczniowie z Polski, Ukrainy, Białorusi i Afganistanu.
Działania odbywają się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki
Zapraszamy do przeczytania relacji z gali rozdania nagród w XIII edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego "Złota Biedronka"
22 maja 2024 roku odbyła się uroczysta gala podsumowująca XIV edycję Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka.
Tym razem w szranki stanęło aż 39 młodych poetów. Konkurs odbył się pod hasłem „jest taka wdzięczność…”, który stanowi cytat z wiersza ks. Jana Twardowskiego, patrona naszej szkoły. Wszystkie nadesłane wiersze cechowały wrażliwość na codzienną prozę życia oraz ten szczególny poziom artyzmu, który docenia to, co jest trudne do uchwycenia. Dlatego też jury miało twardy orzech do zgryzienia. W tym roku w jego skład weszły:
Honorowy patronat nad tegoroczną Złotą Biedronką objęły pani Urszula Kierzkowska – Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 306.
Nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami otrzymali także opiekunowie literaccy.
Szczególnie ważna dla naszej społeczności szkolnej była obecność pani Agnieszki Kownatki-Ruszkowskiej reprezentującej Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką, była bibliotekarka SP 306 i matka-założycielka Złotej Biedronki, która organizowała ten konkurs przez trzynaście lat, stoi za jego ogromnym sukcesem i prestiżem w środowisku szkolnym.
Uroczystość poprowadziły tegoroczne organizatorki konkursu – panie Katarzyna Zalewska-Topolewicz i Ewa Majsterek. Z pięknym programem artystycznym wystąpił zespół Forte przygotowany przez panią Małgorzatę Cichocką. Dekorację zaprojektowała i wykonała pani Marta Brzezińska.
Po uroczystości laureaci i goście zostali zaproszeni na poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.
Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim laureatom i ich opiekunom. Zachęcamy do udziału w Złotej Biedronce również w przyszłym roku.
Hania z klasy 7b zajęła pierwsze miejsce w skoku w dal i złoty medal.
Wiktoria z klasy 7a - drugie miejsce w biegu na 100 metrów.
Wiktoria i Hania awansowały do Mistrzostw Warszawy WOM w lekkoatletyce
Dziewczyny zdobyły również trzecie miejsce w sztafecie olimpijskiej.
Podczas lekcji informatyki uczennice i uczniowie naszej szkoły projektowali ekologiczne budynki w Minecraft Education.
Uroczystość wręczenia nagród w konkursach przedmiotowych. Zofia Olchowik - najlepsza z najlepszych wśród uczniów z mazowieckich szkół. Najmłodsza laureatka!
Nowa galeria Wycieczka klasy 1C i 3C została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 21 maja uczniowie klas 1c i 3c uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Parku Dolina Wkry w Pomiechówku. Wzięliśmy udział w bardzo ciekawych warsztatach: przyrodniczych i plastycznych, wędrowaliśmy wiszącą ścieżką edukacyjną w koronach drzew. Weszliśmy na 15 metrową wieżę widokową, dzięki której zaobserwowaliśmy świat otaczającej fauny i flory. Sprawdziliśmy swoje możliwości fizyczne na placu zabaw. Na zakończenie naszej wyprawy upiekliśmy kiełbaski. To był cudowny dzień pełen wrażeń. Zapraszamy do naszych fotorelacji. 💚
Uczniowie i uczennice kals 5b, 8a, 8b i 8p integrowali się podczas nauki nordic walking w Lesie Bemowskiem.
Działania odbywają się w ramach projektu "integracja na sportowo" IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XIV edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Cieszymy się, że słowa ks. Jana Twardowskiego, które stanowiły tegoroczne hasło „jest taka wdzięczność…”, stały się inspiracją dla młodych poetów do stworzenia pięknych utworów na ten temat.
Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Urszuli Kierzkowskiej, Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy oraz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie
W skład jury tegorocznej edycji konkursu weszły:
1. Agnieszka Kownatka-Ruszkowska – dobry duch naszej szkoły, pomysłodawczyni i wieloletnia organizatorka Złotej Biedronki. Bibliotekarka Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie.
2. Aleksandra Dańczyszyn – polonistka i poetka. Autorka tomów poetyckich Kochanie, tiszert z Bangladeszu, kiedy zaczniesz śpiewać.
3. Ewa Majsterek – bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej nr 306 w Warszawie.
4. Katarzyna Zalewska-Topolewicz – polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 306 w Warszawie.
Zainteresowanie konkursem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wpłynęły do nas piękne wiersze, w których młodzi artyści podzielili się swoimi rozważaniami na temat wyzwań codzienności. Wybór najlepszych utworów był wyjątkowo trudny, ponieważ wszystkie nadesłane prace cechowały niezwykła wrażliwość i kunszt artystyczny.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami – LINK.
Laureatów wraz z opiekunami zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się 22.05.2024 o godzinie 10.00 w sali rekreacyjnej Szkoły Podstawowej nr 306 w Warszawie.
Klasy 6b i 8p integrowaly się podczas wycieczki do Suntago.
Działania odbywają się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki
Niebezpieczne kontakty, uzależnienie od telefonów, hejt - to tematy filmików, nagrywanych przez naszych uczniów. Powstają rapowane piosenki, filmy kryminalne i dramaty.
To już kolejne lekcje z robotami. Tym razem programowaliśmy roboty jak łaziki marsjańskie, tak by omijały przeszkody.
Nowa galeria Warsztaty profilaktyczno-wychowawcze została dodana do albumu fotograficznego
8 maja klasa 2B uczestniczyła w warsztatach profilaktyczno-wychowawczych EPSILON. Klasa doskonaliła komunikację, uczniowie wypracowywali umiejętność rozwiązywania trudności w relacjach, uczyli się formułować oczekiwania wobec siebie i innych, a wszystko w atmosferze zaufania, zrozumienia, dzięki czemu doświadczyli pozytywnej współpracy i wzmocnili poczucie przynależności do grupy ❤️
Nowa galeria Warsztaty ceramiczno-teatralne została dodana do albumu fotograficznego
7 maja klasy 1a i 2 b uczestniczyli w warsztatach ceramiczno- teatralnych. Uczniowie mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania ceramiczne i teatralne oraz wykazać się swoim talentem aktorskim podczas występu, który przygotowali dla swoich Pań 😁 Na zakończenie wycieczki odbył się grill i uczniowie zajadali się przepyszną kiełbaską 😋
Nowa galeria Wycieczka klasy 3C została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy 3c uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w lesie bemowskim. W czasie zajęć uczniowie poznali najpospolitsze zwierzęta polskich lasów.Dowiedzieli się jakie działania człowieka mogą pomóc,a jakie zaszkodzić mieszkańcom lasu. Zdobyli również praktyczną wiedzę,jak należy zachować się podczas spotkania z dzikimi zwerzętami. Zapraszamy do naszej przyrodniczej fotorelacji.
"Świat się budzi do życia" - instalacja multimedialna z recyklingu, wykonana przez siódmoklasistów podczas lekcji plastyki.
25 kwietnia w naszej Świetlicy odbył się pokaz talentów dla uczniów klas I-III. Występy naszych świetliczaków przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że w naszych uczniach drzemie wiele ukrytych talentów i umiejętności.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Powered by aSc EduPage