Rok szkolny jeszcze się nie zaczął dla uczniów, ale nauczyciele pracują już bardzo intensywnie. Nauczycielki informatyki - p. Edyta Mruk i p. Ewelina Olszewska wzięły udział w szkoleniu #SuperKoderów, podczas którego budowały swój własny instrument muzyczny i podłączały go do płytki Makey Makey. Niedługo uczniowie będą programować i grać na owocach.
Szkolimy się u #SuperKoderów
31.08.2021
Kalendarz roku szkolnego 2021/2022
30.08.2021Kalendarz roku szkolnego 2021/2022 - KLIKNIJ TUTAJ
Kalendarz dostępny jest również w zakładce INFORMACJE → KALENDARZ
DOKUMENTY ZWIĄZANE Z ORGANIZACJA ZAJĘĆ W CZASIE REŻIMU SANITARNEGO
27.08.2021
List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia
24.08.2021Szanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie! Piszę do Państwa by przedstawić pełną informację na temat prowadzonych w Polsce szczepień przeciw COVID-19. Szczególnie kieruję ten list do tych, którzy z różnych względów obawiają się szczepień i odbierają sprzeczne, czasem wykluczające się, doniesienia medialne, czy też opinie kierowane przez różne środowiska i organizacje... pełna treść listu KLIKNIJ TUTAJ
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
24.08.2021Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Wszystkie potrzebne informacje znajdą Państwo na stronie Biura Edukacji - KLIKNIJ TUTAJ
Webinaria dla rodziców: Szczepienia przeciwko COVID-19
24.08.2021Biuro Edukacji zaprasza rodziców i opiekunów prawnych do udziału w webinariach dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 dzieci i młodzieży powyżej 12. roku życia. Spotkania mają charakter otwarty. Nie obowiązują zapisy. Dokładne informacje nt. zapisów na webinaria KLIKNIJ TUTAJ
W spotkaniach wezmą udział:
- dr Aneta Górska-Kot – lekarz pediatra, ordynator oddziału pediatrycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza
- dr Paweł Grzesiowski – lekarz pediatra, doktor nauk medycznych, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych – tryb pełny stacjonarny
24.08.2021Zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi MEiN, MZ oraz GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych - wrzesień 2021. Pismo - KLIKNIJ TUTAJ
Ogólne zasady dla szkół i placówek:
+ Szczepienie
- rekomendowane dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych.
Dezynfekcja
- przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.
Dystans
- minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 m.
Higiena
- częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
Maseczka
- w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu.
Wietrzenie
- przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.
W trosce o bezpieczeństwo uczniów, pracowników szkół i ich najbliższych rekomendowane jest szczepienie jako świadoma decyzja w zakresie ochrony przez zachorowaniem i przenoszeniem COVID-19.
W ogólnych wytycznych nie jest możliwe uwzględnienie specyfiki każdej szkoły – małej i dużej, z regionów o zróżnicowanej sytuacji epidemicznej. Szkoły różnią się m.in. zasobami kadrowymi i związaną z tym samodzielnością w realizacji zadań wychowawczych, profilaktycznych oraz z obszaru pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
Po okresie długotrwałej nauki zdalnej i izolacji uczniów od bezpośrednich kontaktów ze społecznością szkolną działania wychowawcze, profilaktyczne i wspierające kondycję psychiczną uczniów stanowią pilną konieczność. Należy je prowadzić w sposób, który zapewni ich optymalną skuteczność w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, przy jednoczesnej dbałości o zachowanie reguł sanitarnych dostosowanych do sytuacji i potrzeb szkoły, do wymagań związanych z charakterem podejmowanych działań w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego oraz innych lokalnych uwarunkowań.
W obliczu zagrożeń psychicznych, na jakie narażone były i są dzieci i młodzież dbałość o bezpieczeństwo zdrowotne musi być rozsądnie godzona z dbałością
o zdrowie psychiczne. Należy brać obie te potrzeby pod uwagę i szukać rozwiązań.Pozostawienie w tym względzie decyzyjności i autonomii dyrektorom szkół, którzy najlepiej znają i rozumieją wszystkie uwarunkowania swojej szkoły, da możliwość zastosowania optymalnych, czasem nietypowych rozwiązań. Będą one gwarancją bezpieczeństwa i troską o zdrowie psychiczne uczniów.
Organizacja zajęć
- Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na niego obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej.
- Rekomenduje się, o ile to możliwe, ograniczenie korzystania z transportu publicznego na rzecz pojazdów prywatnych, przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga).
- Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na nich obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
- Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk oraz regularnie napełniać dozowniki. Rekomenduje się, aby uczniowie po przyjściu do szkoły w pierwszej kolejności myli ręce wodą z mydłem.
- Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do budynku szkoły lub na teren szkoły, zachowując zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
- dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystans od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących zasad związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli, m.in. stosować środki ochronne w postaci maseczek oraz dezynfekować ręce lub użyć rękawiczek jednorazowych.
- Rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu.
- Rekomenduje się stosowanie maseczek w przestrzeni wspólnej przez uczniów szkół ponadpodstawowych.
- Należy ograniczyć, do niezbędnego minimum, przebywanie w szkole osób z zewnątrz (tylko osoby bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej). Są one zobowiązane do zastosowania środków ochronnych (maseczki), zachowania dystansu od innych osób (min. 1,5 m) oraz przebywania w wyznaczonych obszarach szkoły. Dodatkowo zaleca się dezynfekcję rąk lub użycie rękawiczek jednorazowych.
- Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.
- Rekomenduje się posiadanie termometru bezdotykowego (co najmniej 1 termometr dla szkoły) i dezynfekowanie go po użyciu w danej grupie. W przypadku posiadania innych termometrów niż termometr bezdotykowy konieczna jest dezynfekcja po każdym użyciu. Dopuszcza się używanie innych urządzeń do bezdotykowego pomiaru temperatury.
- Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności), należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
- Należy zapewnić taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. W miarę możliwości, sale i węzły sanitarne powinny być wyznaczone dla poszczególnych klas w sposób umożliwiający zachowanie zasady dystansu społecznego.
- W miarę możliwości należy ustalić indywidualny harmonogram/plan dnia (lub tygodnia) dla danej klasy, uwzgledniający m.in.:
- godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły,
- korzystanie z przerw (nie rzadziej niż co 45 min),
- korzystanie ze stołówki szkolnej,
- zajęcia na boisku.
- W miarę możliwości jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali, a do grupy przyporządkowani są ci sami nauczyciele, którzy nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.
- W salach lekcyjnych, w których zajęcia prowadzą różni nauczyciele, rekomenduje się:
- zachowanie odległości między stolikiem nauczyciela a ławkami uczniów, co najmniej 1,5 m, chyba, że pomiędzy stolikiem nauczyciela a ławkami uczniów znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika,
- pozostawienie wolnej ławki w bezpośrednim sąsiedztwie stolika nauczyciela,
- przed rozpoczęciem zajęć zdezynfekowanie powierzchni dotykowej biurka nauczyciela,
- w miarę możliwości ograniczenie przemieszczania się nauczyciela pomiędzy ławkami uczniów,
- w miarę potrzeby zapewnienie nauczycielowi maseczek, rękawiczek jednorazowych lub środków do dezynfekcji rąk przez pracodawcę.
- Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
- Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp.
- Sprzęt i materiały wykorzystywane podczas zajęć praktycznych w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe należy czyścić lub dezynfekować.
- Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.
- Infrastruktura szkoły, sprzęt i przybory sportowe muszą być regularnie czyszczone z użyciem wody z detergentem lub innych środków dezynfekujących. W sali gimnastycznej podłoga powinna być myta przy użyciu wody z detergentem lub zdezynfekowana po każdym dniu zajęć, a używany sprzęt sportowy – po każdym jego użyciu przez daną klasę.
- Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie zajęć i podczas przerwy, a także w dni wolne od zajęć.
- Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
- Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu od osób trzecich oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej. Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego.
- Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych.
- W przypadku zajęć w ramach praktycznej nauki zawodu u pracodawców podmiot przyjmujący uczniów i słuchaczy zapewnia prowadzenie tych zajęć z uwzględnieniem przepisów odrębnych, dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, właściwych dla zakładów pracy oraz wytycznych ministrów właściwych dla zawodów szkolnictwa branżowego, dotyczących poszczególnych branż.
- Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
- Podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni, należy przystosować inne pomieszczenia na szatnię lub wprowadzić różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły zgodnie z harmonogramem/planem dnia (lub tygodnia), aby uniknąć kontaktu dzieci z różnych klas.
- Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości w grupach uczniów z danej klasy oraz w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych, które nie są wykorzystywane do bieżącej nauki. Do regulaminu korzystania z zajęć świetlicowych należy wprowadzić zapisy dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii. Zaleca się w pierwszej kolejności regularne mycie rąk wodą z mydłem, ewentualnie dezynfekcję rąk. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem dzieci oraz po przeprowadzeniu prac porządkowych – czyszczenie przy użyciu wody z detergentem lub dezynfekcji.
- Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć do minimum kontakty z uczniami oraz nauczycielami. W przestrzeni wspólnej rekomenduje się stosowanie maseczki (najlepiej chirurgicznej).
- Należy ustalić i upowszechnić zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole. Nie powinny odbywać się one w trakcie zajęć obowiązkowych szkoły, a po ich zakończeniu. Rekomenduje się organizację zajęć pozalekcyjnych w małych grupach lub w oddziałach klasowych, z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych. Przed rozpoczęciem i po zakończeniu tych zajęć – mycie i dezynfekcja powierzchni dotykowych oraz dokładne wietrzenie sal.
- Należy ustalić i upowszechnić zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.
- Należy we współpracy z pielęgniarką środowiska nauczania i wychowania/higienistką szkolną ustalić i upowszechnić zasady korzystania z gabinetu profilaktyki zdrowotnej oraz godziny jego pracy, uwzględniając wymagania określone w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
- Jeżeli w szkole funkcjonuje gabinet stomatologiczny, należy ustalić ze świadczeniodawcą na podstawie obowiązujących go wymagań określonych w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, zasady korzystania z gabinetu oraz godziny jego pracy i upowszechnić je wśród uczniów i ich opiekunów.
- Należy podjąć działania umożliwiające uczniom realne korzystanie z opieki stomatologicznej w szkolnych gabinetach dentystycznych, w tym zapewnić możliwość obecności rodzica w czasie udzielania świadczenia, gdy jest ona konieczna. Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/wytyczne-dla-poszczegolnych-zakresow-i-rodzajow-swiadczen – pkt 1 stomatologia – są zamieszczone zalecenia postępowania przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych w warunkach stanu epidemii COVID-19 w Polsce dla lekarzy dentystów, asysty stomatologicznej, gabinetów dentystycznych, laboratoriów techniki dentystycznej i pacjentów.
- Jeżeli w szkole funkcjonują źródełka lub fontanny wody do picia decyzja o ich użytkowaniu musi być poddawana bieżącej ocenie, która uwzględnia aktualną sytuację epidemiologiczną. Dopuszcza się udostępnianie urządzeń dystrybuujących wodę wodociągową do picia. Rekomenduje się korzystanie przez uczniów z bezdotykowych źródełek i fontann wody pitnej lub z innych dystrybutorów pod nadzorem opiekuna.
Bezpiecznie formy i zalecenia higieniczno-sanitarne udostępniania dzieciom wody wodociągowej zostały wskazane na stronie internetowej GIS https://www.gov.pl/web/gis/fontanny-z-woda-do-picia-dystrybutory-wody-zrodelka--udostepnianie-wody-do-spozycia-w-placowkach-oswiaty
- Dyrektor szkoły ma obowiązek aktualizacji i upowszechnienia wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem:
- specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych, konsultacji i zajęć w formie zdalnej,
- zaleceń wskazanych w przedmiotowych wytycznych,
- aktualnych przepisów prawa.
- Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi, np.:
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
- w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa maseczką.
Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń
i powierzchni- Przy wejściu głównym należy umieścić numer do kontaktu z inspekcją sanitarną w sprawie koronawirusa +48 22 25 00 115 oraz numery alarmowe 999, 112.
- Należy dopilnować, aby wszystkie osoby trzecie, w tym rodzice uczniów, które wchodzą do szkoły, dezynfekowały dłonie lub zakładały rękawiczki ochronne, miały zakryte usta i nos maseczką oraz nie przekraczały obowiązujących stref przebywania. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników z płynem do dezynfekcji.
- Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robili to uczniowie, w pierwszej kolejności po przyjściu do szkoły oraz szczególnie przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników z mydłem.
- Należy monitorować codzienne prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur, włączników.
- Należy monitorować codzienne wietrzenie sal i korytarzy, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w czasie, gdy okna są otwarte.
- W przypadku szkół wyposażonych w systemy wentylacyjno-klimatyzacyjne, zalecane jest przeprowadzenie kontroli pracy systemu przed rozpoczęciem jego działania (koniecznie przed rozpoczęciem roku szkolnego), w tym przeglądu technicznego i sanitarnego (m.in. kontrola szczelności systemu oraz zgodnie z zaleceniami producenta wymiana filtrów powietrza), a w trakcie użytkowania stały monitoring bezpieczeństwa systemu.
- Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
- W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych należy wywiesić plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dezynfekcji.
- Należy na bieżąco dbać o czystość urządzeń sanitarnohigienicznych, w tym ich czyszczenie z użyciem detergentu lub dezynfekcję.
- Jeżeli na terenie szkoły uczniowie i pracownicy używają masek lub rękawic jednorazowych, należy zapewnić miejsca/pojemniki do ich wyrzucania. Zalecenia w tym zakresie zostały wskazane na stronie internetowej GIS: https://gis.gov.pl/zdrowie/koronawirus-zdrowie/informacje-i-zalecenia-pl/wytyczne-ws-postepowania-z-odpadami-w-czasie-wystepowania-zakazen-koronawirusem-sars-cov-2/
- Sale lekcyjne należy wietrzyć nie rzadziej niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w sali, w tym również przed rozpoczęciem zajęć.
- Jeżeli z pomieszczeń szkoły korzysta podmiot zewnętrzny, należy zobowiązać go do przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń, użytych przyrządów i sprzętów należących do szkoły, jak również do wietrzenia tych pomieszczeń.
Gastronomia
- Przy organizacji żywienia w szkole (stołówka szkolna, kuchnia, jadalnia i inne pomieszczenia przeznaczone na spożycie ciepłych posiłków), obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszącymi się do funkcjonowania żywienia zbiorowego, dodatkowo należy wprowadzić zasady szczególnej ostrożności dotyczące zabezpieczenia pracowników. Powinna być zachowana odpowiednia odległość stanowisk pracy wynosząca min. 1,5 m, a jeśli to niemożliwe – zapewnienie środków ochrony osobistej. Szczególną uwagę należy zwrócić na utrzymanie wysokiej higieny stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców, a także higieny osobistej. W przypadku kontaktu z uczniami i innymi pracownikami szkoły pracownicy gastronomii powinni stosować maseczkę (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
- Osobom pracującym w kuchni i na stołówce zaleca się częste i dokładne mycie rąk wodą z mydłem albo dezynfekowanie osuszonych dłoni środkiem na bazie alkoholu (min. 60%).
- Korzystanie z posiłków powinno odbywać się w miejscach do tego przeznaczonych, zapewniających prawidłowe warunki sanitarno-higieniczne, zgodnie z zaleceniami w czasie epidemii. Spożywanie posiłków powinno odbywać się w tych samych grupach i z zachowaniem dystansu. Odległość między stolikami powinna wynosić co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika. Przy zmianowym wydawaniu posiłków konieczne jest czyszczenie blatów stołów i poręczy krzeseł po każdej grupie.
- W przypadku braku innych możliwości organizacyjnych dopuszcza się spożywanie posiłków przez dzieci w salach lekcyjnych, z zachowaniem zasad bezpiecznego i higienicznego spożycia posiłku.
- Dzieci mogą spożywać posiłki i napoje przyniesione z domu. Posiłki mogą być przynoszone w pojemnikach prywatnych i w nich spożywane.
- Nie należy organizować poczęstunków oraz wspólnej degustacji potraw.
- Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze min. 60°C lub je wyparzać. Jeżeli szkoła nie posiada zmywarki, wielorazowe naczynia i sztućce należy umyć w gorącej wodzie z dodatkiem detergentu i wyparzyć. Jeżeli żywność zapewniona jest przez firmę zewnętrzną, a szkoła nie posiada zastawy stołowej wielorazowej, należy stosować jednorazowe naczynia i sztućce.
- Od dostawców cateringu należy wymagać pojemników i sztućców jednorazowych. Wymaganie to dotyczy szkół, w których nie jest możliwe zapewnienie właściwych warunków mycia naczyń i sztućców, porcjowania/nakładania dostarczonych posiłków. Należy zadbać o odpowiednie segregowanie zużytych pojemników i sztućców.
- Należy usunąć dodatki (np. cukier, jednorazowe sztućce, wazoniki, serwetki) z obszaru sali jadalnej. Mogą być one wydawanie tylko bezpośrednio przez obsługę. W stołówce należy zrezygnować z samoobsługi i dozowników do samodzielnego nalewania napojów. Dania i produkty muszą być podawane przez osobę do tego wyznaczoną/obsługę stołówki.
- Jeżeli posiłki dostarczane przez firmę cateringową do tej pory były przywożone w pojemnikach zbiorczych, następnie rozkładane i podawane z wykorzystaniem talerzy i sztućców będących na wyposażeniu szkoły, to taki sposób podawania posiłków może być kontynuowany, pod warunkiem że naczynia i sztućce wielorazowego użytku stosowane w danej szkole będą myte zgodnie z zaleceniem wskazanym powyżej.
- Szczególną uwagę należy zwrócić na utrzymanie wysokiej higieny mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników
- Wszyscy pracownicy powinni zostać poinstruowani o zasadach wynikających z Wytycznych oraz wprowadzonych w szkole szczegółowych rozwiązań.
- Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie osoby bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie mają nałożonego obowiązku kwarantanny lub izolacji domowej.
- W miarę możliwości podczas organizowania pracy pracownikom powyżej 60. roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi, które zaliczają osobę do grupy tzw. podwyższonego ryzyka, należy zastosować rozwiązania minimalizujące ryzyko zakażenia (np. nieangażowanie w dyżury podczas przerw międzylekcyjnych, a w przypadku pracowników administracji w miarę możliwości praca zdalna).
- Należy wyznaczyć i przygotować (m.in. wyposażenie w środki ochrony i płyn dezynfekujący) pomieszczenie lub wydzielić miejsce, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zaobserwowania objawów infekcji dróg oddechowych.
- Pracownicy szkoły powinni zostać poinstruowani, że w przypadku wystąpienia objawów infekcji lub choroby zakaźnej powinni pozostać w domu i skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać poradę medyczną, z której będą wynikały dalsze czynności dla pracownika (oraz powiadomić pracodawcę o nieobecności). W razie pogarszania się stanu zdrowia należy zadzwonić pod nr 999 lub 112.
- W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych dyrektor szkoły w trybie natychmiastowym odsuwa go od wykonywanych czynności, kieruje do domu i informuje o konieczności pozostania w domu oraz kontaktu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (uzyskanie porady medycznej, z której będą wynikały dalsze czynności dla pracownika). W razie nagłego pogarszania się stanu zdrowia należy zadzwonić pod nr 999 lub 112.
- W przypadku pracowników z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, którzy mieli kontakt z innymi osobami w szkole, dyrektor powinien skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.
- Należy bezwzględnie zastosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w zakresie dodatkowych działań i procedur związanych z zaistniałym przypadkiem.
- Zaleca się ustalenie miejsca, w którym przebywała osoba z niepokojącymi objawami sugerującymi zakażenie koronawirusem, oraz przeprowadzenie dodatkowego sprzątania zgodnie z procedurami zakładowymi, a także zdezynfekowanie powierzchni dotykowych (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
- W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego*.
* Ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie, i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie www.gov.pl/koronawirus oraz www.gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
- Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia dostępnych na stronach www.gov.pl/koronawirus oraz www.gis.gov.pl, a także obowiązujących przepisów prawa.
Załączniki – instrukcje
- mycia rąk
https://www.gov.pl/web/gis/jak-skutecznie-dezynfekowac-rece
- dezynfekcji rąk
https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-skutecznie-dezynfekowac-rece/
- prawidłowego zdejmowania maseczki
https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-maseczke/
- prawidłowego zdejmowania rękawiczek
https://gis.gov.pl/aktualnosci/koronawirus-jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-rekawice/
- wykaz produktów biobójczych
http://bip.urpl.gov.pl/pl/biuletyny-i-wykazy/produkty-biob%C3%B3jcze
- zalecenia w zakresie systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych
https://www.gov.pl/attachment/f08fa60b-ccd2-4666-b688-616c1f836876
Ubezpieczenie NNW dla uczniów
03.08.2021W wyniku przeprowadzonej procedury brokerskiej konsorcjum brokerskie - Marsh i Supra Brokers informują, że na dobrowolne ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży szkolnej w roku 2021/2022, najkorzystniejszą ofertę złożyła UNIQA TU S.A..
Niniejszym przesyłamy i rekomendujemy ofertę UNIQA TU S.A. jako najkorzystniejszą.
Prosimy o zapoznanie się z dokumentacją:
- warunki ubezpieczenia i jak przystąpić
- informacja o produkcie ubezpieczeniowym
- informacja o produkcie ubezpieczeniowym (2)
- tabela procentowego uszczerbku na zdrowiu
Aby dowiedzieć się więcej kliknij -> www.nnw24.pl
Konkurs kuratoryjny z języka polskiego - zakres materiału
08.07.2021Drodzy Uczniowie i Rodzice,
na stronie MSCDN pojawiły się już programy merytoryczne konkursów kuratoryjnych na rok szkolny 2021/2022.
Program merytoryczny konkursu z języka polskiego znajduje się na stronie: https://konkursy.mscdn.pl/images/konkursy2022/projektyprogramow/projekt_program_j_polski_2021_22.pdf
I etap odbędzie się pod hasłem "Na szlaku codzienności – opowieści o życiu i obyczajach".
Do tego etapu należy zapoznać się z następującymi tekstami kultury:
1. Literatura:
Jan Parandowski, "Przygody Odyseusza", (wydanie dowolne).
Adam Bahdaj, "Telemach w dżinsach", (wydanie dowolne).
Krystyna Siesicka, "Zapach rumianku", (wydanie dowolne).
Barbara Kosmowska, "Pozłacana rybka", (wydanie dowolne).
wybrane wiersze Kazimierza Wierzyńskiego, w tym: "Zapach", "Księżyc", "Kwiat pomarańczy".
2. Dzieła plastyczne:
wybrane obrazy Johannesa Vermeera, w tym: "Oficer i roześmiana dziewczyna", Dziewczyna pisząca list", "Przerwana lekcja muzyki".
3. Serial:
"Ania, nie Anna", sezon 1, reż. M. Walley-Beckett, 2017.
Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane we wrześniu.
Udanych wakacji!
Wakacje!
29.06.2021
Piknik na rozpoczęcie lata w Parku Górczewska
29.06.20212W niedzielę, 27 czerwca, nasze przedszkole wzięło udział w zorgaznizowanym pikniku zorgaznizowanymw Parku Górczewska przez Urząd Dzielnicy Bemowo pod nazwą "Wakacje tuż, tuż".
Podziękowania
29.06.2021Nasi uczniowie są nie tylko utalentowani, ale też umieją okazywać wdzięczność.Te dwie przepiękne prace autorstwa Karoliny Skrodzkiej z klasy 8d i Krystyny Świątkowskiej z klasy 7b to najpiękniejsze podziękowania dla nauczycieli.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w kl. 7-8
24.06.202120„Wzrastajcie, bądźcie zdrowi, mądrzy i szczęśliwi” – takimi słowami Pani Dyrektor Marzena Mańkowska pożegnała ósmoklasistów, kończących naszą szkołę, ale za nim to nastąpiło, oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny. Podczas uroczystości wręczono odznakę „Ucznia roku” – Aleksandrowi Prejznerowi, „Złote Tarcze”, wyróżnienia za konkursy kuratoryjne i ogólnopolskie oraz świadectwa z czerwonym paskiem razem z listami gratulacyjnymi dla rodziców. Nastąpiło też uroczyste przekazanie sztandaru nowemu pocztowi. Mieliśmy też przyjemność obejrzeć przedstawienie przygotowane przez klasę 8b pod kierunkiem p. Katarzyny Zalewskiej-Topolewicz. Na koniec przedstawiciele klas razem z Panią Dyrektor zasadzili pamiątkowe drzewo.
Drodzy Ósmoklasiści, już za Wami tęsknimy!
Zakończenie roku szkolnego w kl. 4-6 i 1-3
25.06.202117Wakacje zapukały też do drzwi uczniów klas 4-6 i 1-3.
Na apelu uczniów klas starszych Pani Dyrektor Marzena Mańkowska i Pan Wicedyrektor Marcin Woźniak wręczyli Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły – Dalii Aranowskiej, finalistce wielu bardzo ważnych konkursów oraz Sportowcom Roku – Wiktorii Vajo, Oliwii Majek, Poli Osowskiej i Filipowi Toreckiemu. Uhonorowano też na forum uczniów, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem.
Reszta uroczystości odbyła się w klasach.
W klasach młodszych Pani Dyrektor Marzena Mańkowska i Pani Wicedyrektor Elżbieta Kąkiel życzyły uczniom wesołych i bezpiecznych wakacji. Większość uczniów przyjęła to z radością, ale niektórzy z nietęgą miną myśleli o letniej rozłące z kolegami i ukochanymi wychowawczyniami. Dobrze, ze po wakacjach znowu się spotkamy. Niestety nie ze wszystkimi. Z wielkim smutkiem pożegnaliśmy dwie znakomite Wychowawczynie klas 3 – p. Małgorzatę Ciepielską i p. Teresę Małkowską, które odeszły z naszej szkoły. Na zawsze pozostaną w naszych sercach.
Wszystkim życzymy wspaniałych wakacji!
Pożegnalny piknik klas ósmych w Parku Górczewska
24.06.20214
Warsztaty astronomiczne
24.06.20211W ostatnim tygodniu nauki w naszej szkole odywały się warsztaty astronomiczne, podczas których uczniowie zdobywlai wiedzę o kosmosie. Klasa 8d budowała teleskopy,
Lekcje z Wawacraft
24.06.2021Nasz szkoła bierze udział w Wawacraft, korzystającym z edukacyjnej wersji Minecraft. Jest to kolejny projekt edukacyjny, łączący kodowanie z nauką.
Apele podsumowujące w kl. 4-8
23.06.202139W środę (23.06.21) odbyły się apele podsumowujące klas 7-8 i 4-6. Uczniowie z rąk swoich Wychowawców otrzymali wyróżnienia wychowawcze – „Ad exemplum” (”Dla przykładu”) i „Pro publico bono” („Dla dobra wspólnego”), a od nauczycieli przedmiotowców – dyplomy i nagrody za konkursy. Część naszych uczniów osiągnęło sukcesy nawet w konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych.
Wręczono też Puchar dla Najlepszej Klasy - klasie 4b, która zwyciężyła w konkursie samorządu oraz dyplomy dla nauczycieli wybranych przez uczniów w konkursie Samorządu Szkolnego.
Apele to wspaniały moment, żeby uhonorować tych, którzy pracowali w tym roku wyjątkowo efektywnie. Kolejna część nagród zostanie wręczona podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. To będzie wspaniały początek wakacji!
Wycieczka do Dzielnicy Filmowej
24.06.20213W poniedziałek, 21.05 klasa 5a wyjechała na wycieczkę do Zalesia Górnego do Dzielnicy Filmowej. Dzielnica Filmowa to park rozrywki, w którym właściciele przechowują pojazdy lub mechanizmy, które wykorzystywano w bardzo znanych filmach. Z pojazdów można było korzystać, wchodzić do nich, a także kierować (oczywiście pojazdy nie ruszały się). Oprócz pojazdów było również bardzo dużo atrakcji typu: Park Trampolin czy Skoki na Materac z wysokości. Był bar z poczęstunkiem, mini jeziorko niedaleko parku oraz wiele więcej. Większości klasy bardzo się podobała wycieczka, a mi, osobiście, wręcz bardzo. Najbardziej podobały mi się skoki z wysokości na materac.
Bardzo chętnie jeszcze kiedyś się tam wybiorę.
Autorka tekstu i zdjęć - Oliwia Prokopczyk 5a
Mistrz i mistrzyni części mowy
23.06.2021Uczniowie klasy 6D na ostatniej w tym roku szkolnym lekcji języka polskiego zagrali w grę MISTRZ/MISTRZYNI CZĘŚCI MOWY!
Uczniowie ustawili się w kole, a następnie kolejno rzucali piłkę do wybranej osoby, mówiąc przy tym dowolny wyraz np. trójkąt. Zadaniem wybranej osoby było poprawne nazwanie części mowy. Uczniowie, którzy niepoprawnie nazwali dany wyraz - odpadali z gry.
MISTRZEM CZĘŚCI MOWY został Krzyś K. . MISTRZYNIĄ CZĘSCI MOWY Zosia K.!
Gratulacje!
P. Politowska
#SuperKoderscy ósmoklasiści
24.06.2021#SuperKoderskie uczennice i #SuperKoderscy uczniowie klas ósmych w tym roku realizowali ścieżkę Mistrzowie Internetu w programie Fundacji Orange.
Relacje z zajęć zamieszczone zostały na stronie:
Lekcja wychowania fizycznego w lesie
24.06.2021Lekcja wychowania fizycznego w lesie - nauka techniki Nordic Walking.
Apel podsumowujący w kl. 1-3
23.06.202114Ewidentnym znakiem zwiastującym koniec roku szkolnego są apele podsumowujące.
Uczniowie klas 1-3 na swoim apelu poznali laureatów konkursów pozaszkolnych, osoby wyróżnione przez wychowawców świetlicy oraz uslyszeli miłe słowa o swojej klasie i sobie samych.
To był bardzo przyjemny dzień, a w powietrzu już czuć było wakacje.
Dzielnicowy Konkurs Biblioteczny - W świecie fantazji
23.06.20211Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesu w Dzielnicowym Bibliotecznym Konkursie "W świecie fantazji".
Nasi uczniowie zdobyli:
w kategorii prac plastycznych
klas 1-3
I miejsce - Marta Kucharska
III miejsce Alisa Savchukklas 4-8
wyróżnienia otrzymali:Emilia Kordas
Maxym Szałkowski
Gabriel Krzemiński
Karol Radlak
Ignacy Sasin
Michał Falkowski
Nagrody zostaną dostarczone przez organizatorów do sekretariatu naszej szkoły - 24.06.2021,skąd będzie je można odebrać.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
pp. Agnieszka Kownatka, Bogna Żuromska, Karolina Kowalczyk - szkolne koordynatorki konkursu
Karta rowerowa
22.06.2021Upał nie przeszkodził w egzaminie na kartę rowerową.
Uczniowie mimo stresu i lejącego się żaru z nieba zdali celująco!
Brawo 5b!
Gratuluję!
P. Jowita
Lektury szkolne oczami kl. 6c, 6d
16.06.20211Klasy 6c i 6d podczas lekcji języka polskiego na szkolnym boisku dostały zadanie wykonania fotografii nawiązujących do lektur, które omawiali w tym roku szkolnym. Zobaczcie, jak kreatywnie wykorzystali przestrzeń szkolnego boiska.
Ciekawe czy potraficie rozpoznać tytuły?
P. Politowska
Turlane opowieści klas 4
15.06.20218W ostatnim tygodniu uczniowie klas IVa i IVb uczestniczyli w "turlanej" lekcji języka polskiego. Turlane opowieści to gra, która składa się z tabelki zawierającej elementy świata przedstawionego oraz kostki do gry. Zabawa polega na uzupełnieniu kolejnych pól tabeli tekstem lub rysunkiem. Następnie należy cztery razy rzucić kostką. Za każdym razem liczba oczek odsyła nas do odpowiedniego pola w odpowiedniej kolumnie w tabeli. I tak np. wyrzucimy kolejno: 6,3,2,5. Odczytujemy pole 6 w kolumnie I (czas akcji), następnie pole 3 w kolumnie II (miejsce akcji), potem pole 2 w kolumnie III (bohater/bohaterowie) i na końcu pole 5 w kolumnie IV (wydarzenia). Następnie uczniowie z wykorzystaniem wylosowanych elementów świata przedstawionego, pisali krótkie opowiadania.
Nauka poprzez zabawę to czysta przyjemność, a praca w grupie to doskonała okazja do tego, by połączyć siły i... wyturlać niesamowitą historię! Czwartoklasiści turlali, wymyślali i pisali, a przy tym doskonale się bawili!
Niektórzy nawet brali dodatkowe plansze do domu.
Patrycja Politowska
"Żabki" w projekcie edukacyjnym "Zdrowo jem, więcej wiem"!
14.06.2021Grupa Żabki brała udział w 11 edycji projektu ''Zdrowo jem, więcej wiem!''. Podczas realizacji projektu dzieci poszerzyły wiedzę o zdrowym odżywianiu, nabyły prawidłowe nawyki odżywiania oraz zdobyły cenne umiejętności, takie jak praca w grupie.
Joanna Jabłonowska
Literackie plakaty 8b
13.06.2021110 czerwca w czasie lekcji języka polskiego klasa 8b pracowała nad plakatami dotyczącymi klasyków polskiej literatury. Zadaniem uczniów było wyszukanie w książkach i Internecie ciekawostek i najważniejszych informacji o wielkich polskich pisarzach.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
K. Zalewska-Topolewicz
#SuperKoderzy
12.06.2021Z dumą informujemy, że po raz kolejny udało nam się zwyciężyć w rekrutacji do programu Fundacji Orange #SuperKoderzy jako jedna ze 140 szkół w całej Polsce.
W przyszłym roku szkolnym będziemy realizować ścieżkę Cyfrowi DJ-e i nauczymy się grać na bananach!
Zapraszamy do obejrzenia zwycięskiej prezentacji o naszym #SuperKoderskim zespole.
Nauczycielki informatyki
Ważna wiadomość od biblioteki
10.06.2021Drodzy Czytelnicy Mali i Duzi!
Nieubłaganie zbliża się koniec roku szkolnego, a co za tym idzie konieczność zwrócenia książek i podręczników do biblioteki.
Przypominamy:
- od 7 czerwca nie można już wypożyczać zbiorów,
- uczniowie klas 8 proszeni są o zwrot powieści, lektur i książek popularno-naukowych (nie podręczników) do 11 czerwca,
- uczniowie klas 1-7 proszeni są o zwrócenie powieści, lektur i książek popularno-naukowych (nie podręczników) do 16 czerwca,
- podręczniki (wszystkie, które mają na koncie) całe klasy zwracają z Wychowawcami w dn. 14 – 18 czerwca w godzinach umówionych z nauczycielkami bibliotekarkami,
- osoby, które zniszczyły bądź zagubiły podręcznik zobowiązane są odkupić nowy egzemplarz i oddać go do biblioteki.
Harmonogram zwrotów:
1a – 16.06 (środa) godz. 13.45
1b - 17.06 (czwartek) godz. 11.45
1c - 17.06 (czwartek) godz. 9.50
2a – 23.06 (środa) godz. 10.45
2b – 23.06 (środa) godz. 8.55
3a - 17.06 (czwartek) godz. 10.45
3b - 17.06 (czwartek) godz. 14.45
4a - 16.06 (środa) godz. 14.45
4b - 16.06 (środa) godz. 11.45
5a – 11.06 (piątek) godz. 11.45
5b – 15.06 (wtorek) godz. 10.45
6a - 17.06 (czwartek) godz. 8.55
6b - 15.06 (wtorek) godz. 12.45
6c - 15.06 (wtorek) godz. 14.45
6d- 17.06 (czwartek) godz.12.45
7a - 15.06 (wtorek) godz. 13.45
7b – 16.06 (środa) godz. 12.45
8a - 16.06 (środa) godz. 9.50
8b - 16.06 (środa) godz. 10.45
8c - 15.06 (wtorek) godz. 8.55
8d - 15.06 (wtorek) godz. 9.50
Jeśli ucznia nie będzie w szkole w wyznaczonym dla jego klasy terminie – jest zobowiązany SAM oddać wszystkie podręczniki i inne książki, które ma na koncie, jak najszybciej.
Żonkile
12.06.2021
Fotomontaże uczennic i uczniów klas 7
12.06.2021Uczennice i uczniowie naszej szkoły potrafią dokonać niemożliwego, nawet nauczyć żółwie latania w kosmosie. Zapraszamy do podziwiania fotomontaży wykonanych podczas lekcji informatyki.
OPOWIEŚCI DIXITA
01.06.2021Zapraszamy do czytania szkolnej książki z opowiadaniami Witka, Amelii, Marianki i Tosi.
Dzień Dziecka w IC
05.06.20215Dzień Dziecka...dzień, w którym każde dziecko, na całym świecie powinna rozpierać radość:) Dzisiaj w szkole było wiele powodów do uśmiechu i dobrej zabawy! Klasa Ic wyśmienicie bawiła się nie tylko na przedstawieniu o "Morskich opowieściach", ale również we własnym gronie. Czy w takim dniu może być coś pyszniejszego niż własna pizza skomponowana z ulubionych składników w doskonałym towarzystwie ?:)
Dzień Dziecka w kl. 1b - pokaz magika
01.06.20213W klasie 1b z okazji Dnia Dziecka zagościł prawdziwy magik. Uczniowie, a nawet Pani wychowawczyni mogli wziąć udział w sztuczkach i przekonać się o potędze iluzji.
Dzień Dziecka w kl. 1a
02.06.2021Dzień Dziecka w klasie Ia 1 czerwca na pierwszaki już rana czekała moc atrakcji. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w interaktywnym spektaklu Teatru Katarynka Morskie opowieści. Wybrane osoby ćwiczyły siłę podczas zawodów przeciągania liny, wszyscy śpiewali szanty, tańczyli oraz uczestniczyli w niezwykłej, morskiej opowieści. Potem cała klasa wybrała się lody do pobliskiej lodziarni. Dziewczynki i chłopcy samodzielnie zamawiali wybrane lody, a miła ekspedienta zdradziła nam przepis na domowy, mrożony deser. Lody były pyszne, a wszystkie dzieci z klasy Ia szczęśliwe z tej mini wycieczki.
Joanna Pląska
Morskie Opowieści na Dzień Dziecka dla kl. 1-3
01.06.20211Aktorzy Teatru Katarynka zabrali dziś uczniów klas 1-3 w podróż statkiem. Podczas przedstawienia "Morskie opowieści" dzieci śpiewały szanty, nauczyły się przewidywać pogodę na podstawie obserwacji chmur i dowiedziały się, jak postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad wodą. To był wspaniały prezent na Dzień Dziecka.
Komiksy o asertywności
12.06.2021Asertywność - czyli umiejętność stawiania granic oraz wyrażania swojego zdania i emocji z szacunkiem dla innych jest bardzo ważną umiejętnością społeczną. Piątoklasiści i piątoklasiści tworzyli komiksy o asertywnym zachowaniu podczas lekcji informatyki w programie Canva.
Archiwum Aktualności
Aktualności - Lista
- Spotkanie autorskie z Mateuszem Cetnarskim - 24 kwietnia
- 05.05.2025
- Dni Integracji Sensorycznej – podsumowanie wyjątkowego wydarzenia
- 02.05.2025
- Sukces Oli w Ogólnopolskim Konkursie Gramatycznym
- 01.05.2025
- Ekomobilni - lekcje edukacji ekologicznej
- 01.05.2025
- Wycieczka do FabLabu
- 29.04.2025
- 7c w Europarlamencie
- 29.04.2025
- ESA
- 29.04.2025
- Sukcesy naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim
- 24.04.2025
- Podróż na Wyspę Wielkanocną
- 23.04.2025
- Bemowskie Forum Rodziców
- 24.04.2025
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym
- 23.04.2025
- DZIEŃ ZIEMI NA BEMOWIE
- 22.04.2025
- Kiermasz wiosenno-wielkanocny
- 22.04.2025
- ŻYCZENIA WIELKANOCNE
- 16.04.2025
- Akcja Żonkile w naszej szkole
- 16.04.2025
- Sukces w konkursie InstaL
- 16.04.2025
- Dyplom od Fundacji Judyta
- 15.04.2025
- Spotkanie z pieskiem
- 14.04.2025
- Wycieczka klas 1c i 2c
- 10.04.2025
- KIERMASZ WIELKANOCNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
- 08.04.2025