Klasa 8b wzięła udział w spacerze edukacyjnym "Herodot" organizowanym przez Fundację Szkatułka, realizowanym w ramach programu "Wyobraźnia do potęgi n-tej". Trzygodzinny spacer po Warszawie rozpoczął się pod Salą Kongresową, a zakończył pod Domem Kereta u zbiegu ulic Chłodnej i Żelaznej. Po drodze zatrzymaliśmy się w cukierni na tradycyjne ciastka "wuzetki".
Aktualności
Spacer edukacyjny 8b z Fundacją Szkatułka
13.10.20214
Lekcja chemii z zasadami :)
13.10.2021Klasy 8 zobaczyły reakcje otrzymywania wodorotlenku sodu- zasady sodowej w wyniku reakcji sodu z wodą.
3
Dzień Drzewa w klasie 2C
11.10.2021Oprócz poszerzenia i utrwalenia wiedzy przyrodniczej na temat tego, jak ważną rolę odgrywają drzewa w życiu człowieka, uczniowie klasy 2C uhonorowali Święto Drzewa pracami wykonanymi podczas zajęć komputerowych w programie graficznym Paint. Zapraszamy do galerii:)
5
Pierwsza lektura w klasie 1A
11.10.2021Na początku października, omawiając pierwszą lekturę ,,Na straganie" Jana Brzechwy uczniowie z klasy 1A mieli okazję przygotować sałatkę warzywną oraz owocową. Podczas kulinarnej zabawy wychowawczyni, p. Asia, czytała im książkę umilając czas. Smacznym zakończeniem lekcji była degustacja własnoręcznie przygotowanej sałatki:)
6
Warszawa i Wisła - edukacyjne spacery 2C ze Złotą Kaczką
11.10.20214Już od kilku lat współpraca ze Stowarzyszeniem Przewodników "Złota Kaczka" przynosi nam mnóstwo nowej wiedzy i pozwala poznać warszawskie tajemnice:) Tym razem p. Paweł zabrał nas na praski brzeg Wisły, gdzie przy naprawdę wspaniałej wycieczkowej pogodzie wytropiliśmy trzy rodzaje topoli, dowiedzieliśmy się dlaczego nie usuwa się z lasu starych drzew i dlaczego nie wolno dotykać kumaka nizinnego! Tajemniczy RTOISEJ przestał być tajemniczy i stał się jesiotrem, który (jak się okazało) osiągał długość nawet 4 metrów! Polecamy też wiślane wysepki pełne ciekawych mieszkańców (np. bobrów), które jednak dzisiaj pozostały w ukryciu... Z praskiego brzegu Wisły mogliśmy tez podziwiać Starówkę i Centrum - zapraszamy do fotorelacji!
Zdobywamy szczyty!
11.10.2021Uczennice i uczniowie klas czwartych zdobywali szczyty ścianki wspinaczkowej i wapiennych skałek podczas trzydniowej wycieczki na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Zwiedzaliśmy też Jaskinię Głęboką i dowiedzieliśmy się jak chronić nietoperze, które w niej zimują.
6
Dzień Drzewa w klasie 1C
11.10.2021W piątek klasa 1C podczas lekcji przyrodniczej stworzyła projekt o drzewach. Wykonaliśmy z całą klasą drzewo z pozgniatanych gazet, pomalowaliśmy je farbami i przykleiliśmy jesienne liście. Oznaczyliśmy części nadziemne i podziemne drzewa:/korzenie, pień, kora, konary, gałęzie, korona drzewa i liście/.Podzieliliśmy drzewa na liściaste i iglaste i podaliśmy gatunki tych drzew. Dowiedzieliśmy się co powstaje z drewna i co nam dają drzewa. Poznaliśmy nazwy najstarszych drzew w Polsce.
1
Tęczowa lekcja chemii
10.10.2021Takie tęcze w probówkach tworzyli uczniowie klas 7 na lekcjach chemii dotyczących gęstości substancji.
Przedstawienie klasy 4b
10.10.2021Ucznennice i uczniowei klasy 4b pod kierunkiem s. Laury przygotowali przedstawienie o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim,
Zaproszenie na warsztaty etnograficzne
10.10.2021Otwarte edukacyjne warsztaty etnograficzno-artystyczne dla dzieci zamieszkujących Dzielnicę Bemowoz cyklu „Rok Obrzędowy” pod nazwą „Rodzinne spotkania z etnografią" prowadzone są przez P. Agnieszkę Tomaszczuk-Rosołowską.
Pani Agnieszka Rosołowska jest etnografem i pedagogiem, ma doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi przedszkolnymi jak i z młodzieżą szkolną. Prowadzi tematyczne spotkania rodzinne, warsztaty na piknikach, konkursy związane z tematyką etnograficzną. Etnografia, zajęcia plastyczne i praca z dziećmi to jej pasje, które łączą się podczas prowadzonych przez nią warsztatów.
Zajęcia w latach ubiegłych cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem dzieci oraz pozytywną opinią rodziców i opiekunów.
Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy mailowe na 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.
Czytanie metodą bostońską w kl. 2A
10.10.2021Na czym polega metoda bostońska? Jak sama nazwa wskazuje metoda ta wywodzi się z Bostonu, a dokładnie z jednej z tamtejszych szkół. Wprowadzono tam prosty sposób, który pomaga w tworzeniu nawyku czytania wśród dzieci i młodzieży, czyli regularne czytanie dla przyjemności, bez odpytywania i sprawdzania uczniów.
Kilka razy w tygodniu, przez 10-15 minut, uczniowie IIA czytają samodzielnie dowolną książkę, komiks lub gazetę i przekonują się, że czytanie może być prawdziwą przyjemnością.
Joanna Podgórska
Opowiadania twórcze w kl. 5
10.10.202115Co dwie głowy to nie jedna!
W grupie łatwiej o pomysły!
Przekonali się o tym uczniowie klas 5, którzy podzieleni na grupy, losowali elementy świata przedstawionego i na ich podstawie budowali fabułę wymyślonej przez siebie historii. Pojawili się m.in. detektyw Ruletka, mistrzyni olimpijska Natasza, rodzina Gołąbków. Były też nietypowe miejsca i czas, w których rozgrywały się wydarzenia, bo m.in. stare zamczysko, nadmorska miejscowość czy wigilia Bożego Narodzenia.
Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i powstały interesujące i zabawne opowieści, które czytali na forum klasy. Następnie każda grupa głosowała na najciekawsze ich zdaniem opowiadanie grupy przeciwnej. W klasie 5A zwyciężyła grupa w składzie: Zosia M., Julia R., Pola P., Marcel Sz., a w klasie 5B zwyciężyli: Iga M., Hania N., Mikołaj B., Julia L. 🙂
P. Politowska
Cenne kryształy w klasie 2C
06.10.2021Podjęliśmy się eksperymentu, który wymagał od nas wiele cierpliwości... trwał ponad dwa tygodnie! Wykorzystaliśmy do niego sól, wodę, kubeczki, patyczki lekarskie i sznurek. Dzięki tym prostym składnikom wyhodowaliśmy prawdziwą solną biżuterię!:)
5
Bezpieczny uczeń
06.10.2021Początek roku szkolnego to dobry czas na przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych. Temu też poświęciliśmy niejedną wrześniową lekcję. Opłaciło się, nasz październikowy gość - specjalistka w temacie bezpieczeństwa - ocenił nasza wiedzę na poziom śpiewający:)
Klasa 2C
1
POLSKA ZŁOTA JESIEŃ...
06.10.2021Mamy nadzieję, że zostanie z nami jak najdłużej:)
Klasa 2C pozdrawia!
Październikowa lekcja plastyki w klasie 1A
06.10.2021Z własnoręcznie zebranych i przyniesionych do szkoły darów jesieni uczniowie klasy 1A stworzyli piękne, jesienne prace plastyczne. Klimat pięknej polskiej jesieni udzielił się uczniom, którzy w doskonałych humorach oddawali się tworzeniu kompozycji z naturalnych materiałów:)
Czym jest szabat? Warsztaty online w 2A
04.10.20214 października uczniowie klasy IIA uczestniczyli w warsztatach online prowadzonych przez edukatorów z Muzeum Polin. Uczniowie zastanawiali się, czy lepiej dzielić się tym, co się ma, czy zachowywać wszystko dla siebie? Podczas warsztatu dzieci obejrzały piękną animację, która przeniosła wszystkich nad Jezioro Galilejskie. Drugoklasiści poznali tam Józefa i brali udział w jego kolacji szabatowej. Uczniowie rozmawiali także o tym, dlaczego dzielimy się z innymi. Na końcu wszyscy stworzyli pracę plastyczną. Joanna Podgórska
Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny "Astronomia Art"
03.10.2021
Szkolne Koło Wolontariatu w Urzędzie Dzielnicy Bemowo
01.10.2021W środę 29.09.2021, Kasia i Maja, jako przedstawicielki uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem i koordynatorem SKW - p. Dorotą Koper, uczestniczyły w zebraniu w Sali Sesji Urzędu Dzielnicy Bemowo.
Głównym celem bemowskiego zebrania wolontariuszy było spotkanie z Panem Wojciechem Perkowskim i zainicjowanie w szkołach niezwykle istotnej kampanii Pola Nadziei. Tzw. żonkilowe akcje mają na celu wsparcie hospicjum, jako miejsca godziwego życia, wypełnionego opieką i miłością. Program Pola Nadziei niesie też ze sobą szeroki wymiar edukacyjny skierowany do uczniów: uwrażliwienie na potrzeby osób chorych, starszych i niepełnosprawnych. Już wkrótce przed nami pierwszy etap działań - sadzenie żonkili w Parku Górczewska.
W zdrowym ciele, zdrowy duch! Nordic Walking z 8b!
01.10.2021Jan Kochanowski napisał:
"Ślachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.
Tam człowiek prawie
Widzi na jawie
I sam to powie,
Że nic nad zdrowie
Ani lepszego,
Ani droższego (...)"
Dlatego uczniowie klasy 8b wraz ze swoją wychowawczynią i nauczycielami wf, wybrali się na rajd Nordic Walking.
9Wykorzystując piękną jesienną pogodę, wyposażeni w sprzęt sportowy, wspólnie przemierzaliśmy ścieżki Lasu Bemowskiego. A dlaczego wybraliśmy się akurat na nordic walking? Ponieważ jest to sport, który poprawia kondycję, wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację ruchową, zwiększa wydolność oddechową, a przy tym pozytywnie wpływa na nastrój :-) POLECAMY!
D.Koper
Ostatnie spotkanie Wolontariuszy z teatrzykiem kamishibai
01.10.2021W niedzielę, w MAL Dwa Jelonki, odbyło się ostatnie spotkanie z teatrzykiem kamishibai oraz ostatnie warsztaty dla dzieci i rodziców w ramach programu "Mobilni w Kulturze 2021", współorganizowane przez Szkolne Koło Wolontariatu.
9Wolontariusze pomagali małym widzom oswoić się z bardzo głodnym smokiem pożerającym książki. Wspierali też małych uczestników w wykonuwaniu własnych teatralnych kukiełek, a także wykonywali swoje własne. Efektem pracy był kukiełkowy teatrzyk w wykonaniu wolontariuszy, który był nie lada atrakcją dla małych odbiorców :-)
Bardzo dziękujemy pomysłodawczyni projektu - Monice Sejbuk-Radziwonce - za zaufanie, dobrą zabawę, a przede wszystki, za zaproszenie nas do współpracy
Lekcja o bezpieczeństwie na drodze w 2a
29.09.202127 września klasa 2a wzięła udział w lekcji dotyczącej bezpiecznego poruszania się po drogach. Zajęcia prowadziła Pani Strażniczka Miejska, która w formie zabawy przypomniała uczniom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Każdy sprawdził swoją wiedzę odgrywając scenkę na przejściu dla pieszych. Teraz wszyscy nie tylko w teorii, ale także w praktyce wiedzą, jak zachować się ulicy.
J. Podgórska
Klasy 2a i 2b szlakiem Legend Warszawskich
27.09.2021Wycieczka klas IIA i IIB - Szlakiem Legend Warszawskich
W środowy poranek 22 września uczniowie klas IIA i IIB wyruszyli na wycieczkę autokarową - Szlakiem Warszawskich Legend. Podczas zwiedzania warszawskiej Starówki dzieci poznały wiele lokalnych legend m.in. "Legendę o szabli Zygmunta III Wazy", o Warsie i Sawie, Bazyliszku, Syrenie czy Legendę o dzwonie spełniającym życzenia. Pełni wrażeń, dzień zakończyliśmy w pięknych Łazienkach Królewskich, gdzie uczniowie poszukiwali oznak jesieni i obserwowali rośliny i zwierzęta.
Wycieczka do Lasu Bemowskiego - kl. 2a
27.09.202120 września uczniowie klasy IIA uczestniczyli w zajęciach terenowych w Lesie Bemowskim. Okazuje się, że miasta stały się atrakcyjnym miejscem dla wielu dzikich zwierząt. Lisy, kuny, wiewiórki można obserwować już nie tylko podczas spaceru w lesie, ale także blisko naszych domów. Po zajęciach terenowych uczniowie wiedzą już jak postępować, gdy spotkają na drodze dzikie zwierzę i czy powinni się go obawiać.
Podczas zajęć drugoklasiści dowiedzieli się więcej o zasadach zachowania w stosunku do dzikich zwierząt oraz o pracy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt.
Polecamy wszystkim lekcje w lesie.
J. Podgórska
Z wizytą we Włoszech, czyli 8b we Włoskiej Akademii Szefów Kuchni!
24.09.2021Penne, tagiatelle, ravioli, cannelloni, pappardelle, lasagne, farfalle, fettuccine… czyli makaronowy zawrót głowy z 8b!
18Czy Włosi używają oregano? Jakie są rodzaje makaronów? Od czego zależy smak pomidorów? Czym się różni ser grana padano od pecorino? Jak powstał przepis na carbonarę? Do czego używa się mascarpone? Czy Włosi jedzą zupy? Co to jest pelati? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poszukiwała klasa 8b, goszcząca we Włoskiej Akademii Szefów Kuchni. W tajniki sztuki kulinarnej wprowadzał ich oraz opowiadał o historii i kulturze Włoch – Chef Nestor Grojewski.
Jednak dzisiejsze spotkanie, to nie tylko teoria kucharzenia. Była też praktyka :-) Zadaniem młodych adeptów było przygotowanie własnego makaronu przy użyciu dostępnych składników i pod czujnym okiem Pana Nestora. Mieszanie, ugniatanie, wałkowanie, krojenie – a to wszystko do samodzielnego wykonania! Sprawiło to klasie bardzo dużo radości i zabawy.
Na zakończenie spotkania Chef przygotował dla wszystkich makaronowy poczęstunek:-) Było PYSZNIE! Każdy z uczniów otrzymał też prezent w postaci pomidorów pelati, makaronu i przepisu na prawdziwy włoski sos. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z kulinarnej lekcji i mają nadzieję na następne!
Kto wie? Może wśród naszych uczniów są przyszli szefowie kuchni? Na pewno się fani włoskiej kuchni! :-)
D.Koper
Sukces w biegach przełajowych
24.09.202122 września w Parku Górczewska odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bemowo w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, w których brali udział nasi uczniowie.
Najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy VIII a Wojtek Dunajski zdobywając III miejsce.
Wojtek uzyskał awans do Mistrzostw Warszawy
7
Teatrzyk kamishibai, historia orła, a w rolach głównych Wolontariusze :-)
23.09.2021Ksiądz Jan Twardowski, patron naszej "Słonecznej Trzystaszóstki" lubił ptaki. Wiedział, kiedy powinny przylecieć i kiedy odlatują. Dlatego w Jego wierszach możemy znaleźć tak wiele ptaków, dla wielu czytelników może nieznanych.
12Tym bardziej, z ogromnym zaangażowaniem, włączyliśmy się w we współorganizację warsztatów teatralnych, w których głównym bohaterem był orzeł. Nasi Wolontariusze przez cały czas trwania zajęć zajmowali się małymi uczestnikami warsztatów teatralno-plastycznych - bawili się, pomagali przy pracach plastycznych i wykonywaniu własnych teatrzyków kamishibai.
Rajd po zdrowie
23.09.2021Za nami pierwszy w tym roku szkolnym rajd po zdrowie - nordic walking.
2
Jesienne wykopki w klasie 1A, 1B, 1C i 2C
22.09.202117Klasy 1a, 1b, 1c i 2c wybrały się na jesienne wykopki do mazowieckiego gospodarstwa. Dzień był pełen wrażeń, dobry humor dopisywał wszystkim uczestnikom. Wprawdzie podróż była długa, a droga kręta, ale atrakcje zapewnione na miejscu przez organizatora okazały się najlepszym antidotum:) Uczniowie, którzy na co dzień pomagają rodzicom w domu mogli pokazać swoje umiejętności kulinarne podczas własnoręcznego obierania i ucierania ziemniaków na placki ziemniaczane (które potem zostały oczywiście pochłonięte z wielkim apetytem). Nie zabrakło aktywności fizycznej podczas ziemniaczanych sportowych konkurencji grupowych, sprawdzenia wszystkich zmysłów w trakcie rozpoznawania jesiennych warzyw i owoców oraz najciekawszego - samodzielnego wykopywania ziemniaków motyką! Teraz wszyscy już wiedzą, skąd na talerzu mają pyszne ziemniaczki:) Na zakończenie dnia pełnego wyzwań wzmocnienie przyniosła ciepła kiełbaska z ogniska - apetyty dopisywały jak nigdy:)
Polecamy - Pierwszaki i Drugoklasiści z 306!
Klasa 2C w Lesie Bemowskim
22.09.2021Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku i jeśli pogoda dopisuje wycieczki mogą być wspaniałą rozrywką! A jeszcze w wielkim mieście? Z daleka od spalin i miejskiego hałasu? Naprawdę warto! Istnieje realna szansa na spotkanie lisa, dzika, a nawet łosia, o którym p. Bartek z Lasów Miejskich opowiadał z ogromną pasją:) Dowiedzieliśmy się, który las warszawski jest największy, po której stronie Wisły leży Las Bemowski;), co to są Łosiowe Błota (rezerwat w Lesie Bemowskim), Ogród Różany w Lesie Skaryszewskim (gdzie łoś po przechadzce ulicami miasta spokojnie zajadał się różami). Ciekawostek było bez liku, a sami mogliśmy przekonac się jak daleko skacze np. kleszcz, mysz, konik polny, żaba, dzik, lis, wiewiórka, sarna, zająć czy ryś. Polecamy! Klasa 2C
3
Wybieram rower - jestem eko!
20.09.2021Bycia eko trzeba uczyć od najmłodszych lat, najlepiej - będąc wzorem do naśladowania, tak jak p. Agnieszka Chlebna i p. Magda Kańczukowska - wychowawczynie Zajączków.
Dzień Kropki w 2a
20.09.202115 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu uczniowie klasy IIA poznali historię Vashti, która dzięki niepozornej kropce uwierzyła w siebie i odnalazł własny talent. Książka Kropka pokazuje, że każdy jest w czymś dobry, trzeba tylko odkryć swoje mocne strony.
Historia Vashti zainspirowała uczniów IIA do stworzenia własnych kreatywnych dzieł, oprawienia ich w kolorowe ramy i wystawienia na tablicy przed klasą. Każdy z obrazów jest inny i wyjątkowy.
Zachęcamy do oglądania :)
J. Podgórska
Sprzątanie świata
18.09.20218"Przyroda to pamiątka raju. Ludzie sami skazali się na wygnanie z raju. Można powiedzieć, że dziś niszcząc przyrodę w dalszym ciągu opuszczamy raj" - pisał ks. Jan Twardowski, poeta, który dostrzegał boskość natury i mógłby patronować ekologom.
Dlatego my, jako uczniowie i nauczyciele szkoły, której Ksiądz Jan Twardowski patronuje, włączylismy się w Ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata. Uczniowie-Wolontariusze klasy 8b, 1b i 3a pod opieką pp. Lilianny Młynarskiej, Wiesławy Pomianowskiej, Justyny Chrostek, Doroty Koper i Marcina Packa wspólnie zadbali o teren szkolny i uliczki prowadzące do naszej "trzysta szóstki". Cała akcja przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze. Uczniowie najstarszej klasy, jako doświadczeni młodzi ekologowie, wzięli pod swoje skrzydła małych przyjaciół przyrody. Z wielką radością przyglądalismy się, jak najmłodsi uczniowie z ogromnym przejęciem słuchają i uczą się od starszych kolegów i koleżanek, a starsi otaczają opieką oraz wykazują się ogromnym poczuciem odpowiedzialności za młodszych.
Cieszymy się, że akcja ekologiczno-prozdrowotna, stała się też akcją integracji społeczności szkolnej oraz dała uczniom możliwość sprawdzenia się w nowych rolach :-)
D. Koper
Lekcja demokracji w kl. 8b
18.09.2021W czwartek, w klasie 8b, odbyły się wybory do samorządu klasowego. Kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze, w których nie zabrakło licznych obietnic:-) Uczniowie, którzy okazali się być bardzo dociekliwymi dziennikarzami, zadawali nie zawsze łatwe pytania. Komisja przygotowała karty wyborcze i czuwała nad właściwym przebiegiem głosowania. Za tydzień czeka nas druga tura wyborów:-)
A tymczasem trzymamy kciuki za Zuzię Jesiotr - naszą kandydatkę na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.
D. Koper
Lew w Paryżu i nasi Wolontariusze
18.09.20212Za nami kolejna niedziela i kolejne aktywności naszych wolontariuszy wspierających działania w ramach programu "Mobilni w Kulturze 2021". To wlasnie m.in. dzięki naszej zaangażowanej szkolnej młodzieży dzieci i rodzice, obecni na warsztatach w MAL Dwa Jelonki, mogli spotkać "Lwa w Paryżu" w teatrzyku kamishibai oraz stworzyć swój własny Paryż. Bardzo się cieszę, że w naszych szeregach są też uczniowie klas młodszych - dziękuję za zaangażowanie!
D. Koper
Sprzątamy szkolne boisko
17.09.2021Michalina Gnatowska i Amelia Starczewska, uczennice klasy 7c, dbają o naszą szkołę, sprzątając szkolne boisko.
Autorka zdjęć: Michalina Gnatowska
Koncerty Zespołu Folklorystycznego "Lazurki"
17.09.2021Spektakl "Nasza Warszawa" - przybliżający mieszkańcom Bemowa Folklor Przedwojennej Warszawy odbędzie się 20 września. Koncert ten tematyką będzie nawiązywał do wrześniowej rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Będzie to obrazek pokazujący życie mieszkańców Warszawy przed jak i w trakcie II Wojny Światowej. W repertuarze pojawią się ballady staro-warszawskie oraz zakazane piosenki. W Koncercie wezmą udział członkowie Zespołu Lazurki oraz członkowie zaprzyjaźnionego Zespołu PolkaDot działającego w ramach Stowarzyszenia "Wytnij Hołubca".
Z kolei 25 września zapraszamy na koncert "Lazurki i Przyjaciele" - Zespół Lazurki jako gospodarz zaprosi na zbiorowy Koncert swoje zaprzyjaźnione zespoły ludowe takie jak : PolkaDot, Pruszkowiacy i Ożarowiacy. Będzie to kolorowe widowisko przedstawiające działalność okolicznych Zespołów Ludowych, związanych z naszym Zespołem wieloletnią współpracą. Specjalnie na te Koncerty zostanie zaaranżowana muzyka na kapelę ludową składającą się z profesjonalnych muzyków, którzy wystąpią na żywo podczas wszystkich planowanych wydarzeń. Za aranżację i oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadać będzie Jarema Jarosiński - Kierownik Lazurkowej Kapeli.
Szczegóły https://bemowo.um.warszawa.pl/-/koncerty-zespolu-lazurki
„Kocham Warszawę - łapię deszczówkę” – projekt edukacji ekologicznej
17.09.2021Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „Kocham Warszawę - łapię deszczówkę”, dzięki najmłodsi dowiedzą się, jak ważna jest woda i dlaczego warto ją oszczędzać. Przy rynnach pojawiły się instalacje do zbierania deszczówki - każdy zbiornik o pojemności do 300 l.
Biżuteria modelinowa
17.09.2021Warsztaty etnograficzne 25.09.2021 r.
Zapraszamy na kolejne warsztaty etnograficzne, które tym razem dotyczyć będą tworzenia biżuterii modelinowej. Warsztaty odbędą się 25 września w punkcie bibliotecznym "Spotykalnia" przy ul. Powstańców Śląskich 126 w godzinach:
· 10:00-12:00 - dla dzieci w wieku 5-8 lat z opiekunem
· 13:00-15:00 - dla dzieci w wieku 9-12 lat.
ZAPISY: 7 dni przed warsztatami pod adresem: bemowo.zapisy@um.warszawa.pl
Szczegóły https://bemowo.um.warszawa.pl/-/warsztaty-etnograficzne-25-09-2021
Piknik Profilaktyczny "Bemowo z Aniołami"
15.09.2021Piknik odbędzie się w dniu 18.09.2021 roku, na terenie Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów przy ul. ks. B. Markiewicza 1 w Warszawie. Dokładne informacje na stronie - KLIKNIJ TUTAJ
Archiwum Aktualności
Aktualności - Lista
- Wakacje 2025
- 28.06.2025
- Zakończenie roku klas 8
- 01.07.2025
- Zakończenie roku klas 4-7
- 01.07.2025
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego
- 25.06.2025
- Bal Ósmoklasistów 2025 – niezapomniany wieczór! 🎉
- 26.06.2025
- Duch w szkolnej bibliotece - rozdanie nagród
- 30.06.2025
- Zwycięska inicjatywa, realne wsparcie – nowe pomoce już są
- 26.06.2025
- Rowerowy Maj
- 26.06.2025
- Projekt interdyscyplinarny „UWAŻNA WIOSNA”
- 25.06.2025
- Spacer przyrodniczy nad Wisłą
- 25.06.2025
- Tydzień Kwitnących Akacji
- 25.06.2025
- Projekt W SWOIM JĘZYKU w SP 306 - „SZyjeMy&PrujeMy”
- 21.06.2025
- Lekcja z Mistrzynią Reportażu
- 21.06.2025
- Lekcja pokazowa z aplikacją Akelius
- 20.06.2025
- Dzień Bezpieczeństwa – Sukces, który Zostanie z Nami na Długo! 🚨🧠
- 19.06.2025
- PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY "PIES NA MEDAL I PRZYJACIELE"
- 17.06.2025
- Piknik rodzinny
- 16.06.2025
- Kwiatowa łąka
- 15.06.2025
- CV wieszczów
- 14.06.2025
- Bookcrossing 14 czerwca podczas pikniku
- 13.06.2025