Na ostatnich lekcjach plastyki z 4-tymi klasami kreowaliśmy bohaterów do komiksu, aby następnie stworzyć historię komiksową.
Zapraszam do podziwiania bohaterów i ich tajemniczych historii!!
Pozdrawiam serdecznie,
Bogna Żuromska
Na ostatnich lekcjach plastyki z 4-tymi klasami kreowaliśmy bohaterów do komiksu, aby następnie stworzyć historię komiksową.
Zapraszam do podziwiania bohaterów i ich tajemniczych historii!!
Pozdrawiam serdecznie,
Bogna Żuromska
Uczniowie klas 6-stych wykonali wspaniałe prace pt. Drzewo Zimowe techniką o nazwie "pryskanka".
Technika ta polega na pryskaniu farbą ze szczoteczki do zębów! :)
Uczniowie mówili, że to jest ich ulubiona technika. Prace wyszły przepiękne! :)
Mam nadzieję, że niedługo wrócimy do szkoły, żebyśmy mogli podziwiać te prace na żywo na wystawie na szkolnym korytarzu!
Bogna Żuromska
W tygodniu 15-19.02.2020 w naszej bibliotece poznawaliśmy książki popularno-naukowe.
Dzień Nauki Polskiej to święto obchodzone 19 lutego. Jest ono poświęcone upamiętnieniu dokonania polskich naukowców. Jego data wiąże się z przypadającą w tym dniu rocznicą urodzin astronoma Mikołaja Kopernika.
Ma stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką. Ich odkrycia nieraz wywierały wpływ na bieg dziejów całej ludzkości.
Podczas Naukowego Tygodnia w naszej bibliotece przybliżyłyśmy dzieciom takie postacie jak - Kazimierz Funk (odkrył witaminy ), Marian Rejewski (złamał szyfr Enigmy), Jan Szczepanik (przyczynił się do powstania telewizji ), Henryk Magnuski (pracował nad powstaniem „walkie- talkie”).
Wystawka książek z różnych dziedzin nauki zachęcała do czytania i wypożyczania polecanych przez nas pozycji.
Spędzaliśmy również czas odgadując różne zagadki dotyczące wynalazków.
Karol Jastrzębski z klasy 5a oraz Ignacy Sasin i Janek Orzechowski z klasy 5b zdobyli dla naszej szkoły certyfikat w akcji "Bądź kumplem, nie dokuczaj".
Czy zasady bezpiecznego internetu można utrwalać grając w grę? Piątoklasiści i piątoklasistki podczas lekcji informatyki grali w grę edukacyjną "Rufus w opałach", która uczy reagowania w trudnych sytuacjach i podejmowania właściwych decyzji.
Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole nadal trwa.
Aby zagrać grę, należy ją pobrać ze strony Akademii Nask >> gra.
Miłość... marzą o niej wszyscy. Niektórzy mówią o niej otwarcie, inni skrywają swoje uczucia głęboko w sobie. To najpiękniejsze uczucie na świecie, które może kryć się w codziennych drobnych gestach... Walentynki stały się dla uczniów klasy IC okazją do próby określenia czym miłość jest. Miłość to pomoc rodzicom, to noszenie na barana, to dbanie o swoje zwierzątko, to ramiona mamy i taty, to uściski i całusy, to życzliwość dla innych, to dobre słowo, to bycie cierpliwym, to ciasto Babci, to mówienie "kocham Cię", to szczęśliwa rodzina... Nie zabrakło oczywiście Walentynkowej poczty, uśmiechu i wspaniałej atmosfery w klasie:)
Uczniowie klas I spotkali się z przedstawicielem Straży Miejskiej. Nasz gość przybliżył uczniom zagadnienia związane z kształtowaniem umiejętności bezpiecznego zachowania się dziecka na drodze – poznanie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach przez pieszych, poznawanie skutków niewłaściwych zachowań i kształtowanie umiejętności ich przewidywania. Dzieci dowiedziały się, jakie czyhają na nich zagrożenia oraz w jaki sposób poradzić sobie w trudnych sytuacjach.
Martin Seligman - amerykański psycholog, profesor Uniwersytetu w Pensylwanii, powiedział: „Kluczem do sukcesu i szczęścia jest wykorzystanie własnych silnych stron, a nie korygowanie wad.” Jak te silne strony znaleźć? Jak je wydobyć i pielęgnować? Jak rozwijać w sobie poczucie własnej wartości? Na te i szereg innych pytań mogli odpowiedzieć sobie uczniowie klasy IC podczas zajęć ze szkolnym Psychologiem "Moja supermoc" Zapraszamy na kolejne spotkanie!
W piątek, tuż przed Walentynkami uczniowie klasy Ia uczcili wspólnie Święto Zakochanych. Dzieci, dzięki obejrzeniu filmu - poznały historię świętego Walentego - patrona wszystkich zakochanych. Dziewczynki i chłopcy w tym dniu okazywali sobie wzajemną sympatię, mówili miłe słowa i wręczali kartki walentynkowe, które wcześniej wykonywali według własnego pomysłu. Ten dzień był bardzo miły dla nasz wszystkich :)
Już w niedzielę Walentynki!
Pani Jowita Chruszczyk, nauczycielka techniki proponuje, aby bliskiej osobie podarować własnoręcznie wykonany obrazek.
Corocznie w lutym w naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Uczennice i uczniowie klas 7 podczas lekcji informatyki dyskutowali o hejcie w internecie i sposobach przeciwstawiania się mowie nienawiści.
Mozaika Bizantyjska, wykonana przez klasę 7B!
Zadanie plastyczne brzmiało: Stwórz wydzierankę pod tytułem: Mozaika Bizantyjska.
Może być przedstawienie postaci lub zwierzęcia, albo wzór bizantyjski.
Zapraszam do podziwiania!
Pozdrawiam ciepło,
Bogna Żuromska
Wielu uczniów w naszej szkole uczestniczyło w zbiórce pieniędzy podczas 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczennica klasy 5a - Tosia Lesisz uzbierała prawie 500 zł!
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia nauki gry na gitarze.
Warsztaty będą się odbywały raz w tygodniu w poniedziałki w dwóch maksymalnie 10-osobowych grupach wiekowych:
I grupa - dzieci w wieku 7-12 lat w godz. 16:30-18:00 oraz
II grupa - młodzież w wieku 13-18 lat w godz. 18:15-19:45.
W przypadku zaostrzeń sanitarnych zajęcia będą prowadzone w trybie online.
Jak tylko sytuacja na to pozwoli docelowym miejscem spotkań będzie „Spotykalnia – Biblioteka Sąsiedzka”, mieszcząca się w budynku Galerii Bemowo na 1. piętrze, przy ul. Powstańców Śląskich 126.
Warsztaty rozpoczynają się 15.02.2021.
Mail do zapisów: Bemowo.zapisy@um.warszawa.pl
Kuratorium Oświaty w Warszawie wraz z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli przygotowało program „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”. Kierowany jest on do rodziców i nauczycieli. Celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w nauce w czasie zdalnej edukacji.
Zapraszamy do zapoznania sie z listem p. Aurelii Michałowskiej, Mazowieckiej Kurator oświaty, gdzie jest wiecej szczegółów - kliknij - > list webinaria
Potrzebujesz ciepła? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw coś na wieszaku!
Idea jest tak prosta, że prościej się nie da! Powieś ciepłe ubranie, jedną rzecz na początek…
Pozwól, by ubrań przybywało.
Pozwól, by potrzebujący bez skrępowania brali czego Im trzeba.
To działa. To dzieje się samo.
Pani Jowita Chruszczyk przedstawia perkusję.
Od kilkunastu lat w naszej szkole corocznie organizowany jest konkurs Mistrz Klawiatury. Po raz drugi konkurs został przeprowadzony on-line podczas spotkania w aplikacji Teams, co umożliwiło zawodniczkom i zawodnikom pisanie na własnej klawiaturze.
Nowym Mistrzem Klawiatury został Przemysław Kilijanek, uczeń klasy 8c, który ustanowił kolejny rekord naszej szkoły - 562 poprawne znaki na minutę!
Tytuł Mistrzyni Klawiatury obroniła Emilka Kordas, uczennica klasy 5b, która poprawiła swój rekord z 401 na 468 znaków na minutę.
Specjalne wyróżnienie otrzymała Aleksandra Stępniak - jedyna czwartoklasistka, któa pisze z prędkością 265 poprawne znaki na minutę.
Trudno uwierzyć, że w roku szkolnym 2013/2014 rekord naszej szkoły wyniósł 229 znaków na minutę.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu,
nauczycielki informatyki
Naszym zadaniem na lekcji plastyki było stworzyć odbitki graficzne techniką: Monotypia na talerzu! 😄
W tym celu użyliśmy talerzy, na których malowaliśmy farbami dowolny wzór, a potem odbijaliśmy go na kartkach papieru! Niektórzy Uczniowie klas 6-stych używali tektury jako matrycy graficznej, albo ziemniaków.
W tychże matrycach ryli wzory (rylcami, dłutami, a nawet śrubokrętami!), następnie malowali farbami, a potem je odbijali na kartkach!
Prace wyszły niesamowite, a zabawa na lekcjach była przednia! 🙂🙂🙂
Bogna Żuromska
Bierzemy udział w akcji "Bądź kumplem, nie dokuczaj", mającej na celu promowanie życzliwości, tolerancji i współpracy pomiędzy uczniami.
Organizatorem kampanii jest Cartoon Network, a materiały przygotowało Centrum Edukacji Obywatelskiej. Honorowym Ambasadorem inicjatywy został skoczek narciarski, Kamil Stoch.
Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji:
Klasa IC wie już, że foki to bardzo inteligentne zwierzęta, które potrafią okazywać emocje. Dowiedzieliśmy się również, że zwierzęta te są pod ochroną. Ciekawostką, która udało nam się znaleźć jest np. fakt, że foki potrafią zjeść prawie 9 kg pokarmu dziennie, a po obliczeniach matematycznych, że tyją nawet 2 kg dziennie nikt z nas nie chciałby znaleźć się na ich miejscu:)
2 lutego 2021 roku klasa Ia uczestniczyła w warsztacie on-line organizowanym przez Muzeum Polin pt. Jak pięknie się różnić?. Podczas warsztatu rozmawialiśmy z edukatorką o różnicach między ludźmi, mogliśmy zadawać pytania, oglądaliśmy bajkę on-line i tworzyliśmy prace plastyczne.
Całe spotkanie prowadzony było z użyciem nowych technologii. Po warsztacie wiemy już, że nawet małe dzieci bardzo różnią się między sobą. I właśnie dlatego każdy jest potrzebny! Dzięki różnicom wspólnie można zrobić więcej.
J. Pląska
Klasa IC wie już, że zwierzak w domu to nie tylko możliwość wspaniałej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem, ale również ogromna odpowiedzialność i obowiązek. Większość uczniów ma w domu psa, kota, świnkę morską lub inne stworzenie, więc domowe obowiązki związane z opieką nad nimi nie są im obce. Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy jest więcej plusów czy minusów zapraszamy do lektury książki "Cukierku, Ty łobuzie" właśnie; zwierzak wprawdzie wywraca życie do góry nogami, ale my stanowczo mówimy...warto!:) Zapraszamy do galerii prac; Cukierek nie jednen ma wyraz:), a wszystkie te wcielenia powstały dzięki kilku kolorom farby i eko-widelczykom.
W pierwszym semestrze mieliśmy mnóstwo pracy plastycznej w klasach 4-7.
Tematami prac były między innymi: Martwa Natura, Moja złota Jesień, Waza grecka, Rzeźba Rzymska, Perspektywa, Świąteczne Malarstwo i wiele innych.
Oprócz pracy na lekcjach plastyki, Uczniowie w czasie wolnym, pilnie zajmują się Całorocznym Konkursem pt.: Mój Szkicownik.
Zamieszczam zaledwie wycinek wspaniałych prac, które Uczniowie wykonali w 1 semestrze.
Jestem z Was bardzo dumna i wspaniale mi się z Wami pracuje.
Pozdrawiam ciepło,
Bogna Żuromska
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów przygotowanych na lekcjach plastyki online z p. Bogną Żuromską
Uczniowie mieli za zadanie zrobić Collage (kolaż) nt. Moje Ferie.
Temat mogli przedstawić jako Wymarzone Ferie, lub takie, które przeżyli w tym roku, lub w poprzednich latach, będąc np. na obozie zimowym lub na zimie w mieście.
Piątoklasiści podczas lekcji informatyki tworzyli awatary swoich nauczycieli - czwartoklasiści za to - swoje własne portrety. Spróbujmy rozpoznać naszych uczniów :)
Serdecznie zapraszamy do lektury numeru specjalnego "Twojego Bemowa", w którym napisano o naszej szkolnej bibliotece i jej działaniach (podpowiadamy: str 17) - kliknij -> numer 01/2020
Uczennice i uczniowie klasy 8d biorą udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?", rozwijające samoświadomość i inteligencję emocjonalną. Podczas godziny wychowawczej dowiedzieli się, jaką rolę w naszym życiu odgrywają neurony lustrzane, gdzie kryje się empatia i jak ją można rozwijać.
27 stycznia 2021 r. w naszej szkole odbył się etap rejonowy Przedmiotowego konkursu Informatycznego LOGIA.
Jan Rykała, uczeń klasy 6b i Jan Cholewa, uczeń klasy 8b rozwiązywali bardzo trudne zadania w języku programowania Python.
Trzymamy kciuki za naszych programistów,
nauczycielki informatyki
GRATULUJEMY JANOWI CHOLEWIE - uczniowie klasy 8b zakwalifikowania się do etapu WOJEWÓDZKIEGO konkursu kuratoryjnego z j. angielskiego.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
K. Milanowska, D. Wacławska, M. Gawrońska, M. Woźniak
Z dumą informujemy o sukcesach naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr 2020, którego głównym celem jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego.
Kategoria Skrzat - klasy I - III
II miejsce - Milan Pawłowki, uczeń klasy 2a
III miejsce - Pola Kaczorek, uczennica klasy 2a
wyróżnienie - Amelia Rzepa, uczennica klasy 2b
Kategoria Benjamin - klasy IV - IV
III miejsce - Dalia Aranowska, uczennica klasy 6c
Kategoria Junior - klasy VII - VIII
wyróżnienie - Aleksander Prejzner, uczeń klasy 8c
Gratulujemy!
nauczycielki informatyki, matematyki i edukacji wczesnoszkolnej
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 20 zaprasza rodziców dzieci w wieku przedszkolnym na spotkanie z psychologiem - "RODZEŃSTWO BEZ RYWALIZACJI - JAK POMÓC DZIECIOM ROZWIĄZYWAĆ KONFLIKTY DOMOWE?"
Miło nam poinformować, że nasza placówka bierze udział w konkursie „Każdy znaczek wspiera misje – Dzieci Misjom”. W ramach konkursu zbieramy:
Znaczki pocztowe i telefony prosimy wrzucać do odpowiednio oznaczonych pojemników, które znajdują się na parapecie przy szkolnej portierni.
Akcja trwa do 30.04.2021r.
Wszystkie znaczki będą przekazane do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie, gdzie zostaną posortowane odklejone i sprzedane filatelistom. Telefony komórkowe po przekazaniu do Referatu Księży Werbistów dostają „nowe życie” lub podlegają recyklingowi.
Dochód ze sprzedanych znaczków oraz recyklingu telefonów zostanie przekazany na potrzeby misji.
Dla zwycięskich placówek przewidziano nagrody – niespodzianki i dyplomy.
Zachęcamy wszystkich do wsparcia 😊 😊😊
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorkami akcji 😊
Izabela Tworzydło
Dorota Koper
Kliknij aby poznać -> Regulamin
20 stycznia uczniowie klasy Ia przygotowywali prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pierwszaki stworzyły konfiturę uczuć. Dzieci umieściły w małych słoiczkach karteczki ze słowami skierowanymi do dziadków. Na karteczkach napisały, za co kochają dziadków i babcie, co lubią z nimi robić i za co ich cenią. Upominki stworzone przez wnuczków z pewnością osłodzą babciom i dziadkom ich święto. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Babć i Dziadków w dniu ich święta!
Joanna Pląska
Pogoda coraz bardziej przypomina na wiosenną. Dlatego dzieci z klasy Ia postanowiły wykorzystać ostatnie zimowe dni i spędzić trochę czasu na śniegowych zabawach. Dziś uczniowie rzucali śnieżkami do celu, w grupach lepili bałwana oraz tworzyli niesamowite rzeźby w śniegu. Te zimowe zabawy zapamiętamy na długo. Na zdjęciach możecie podziwiać nasze śniegowe dzieła :)
Joanna Pląska
Urząd Dzielnicy Bemowo i Biuro Edukacji m.st. Warszawy zachęcają do skorzystania ze wsparcia psychologicznego.
Kliknij, aby powiększyć -> plakat
Zapraszamy do czytania, na razie jedynego numeru, Szkolnika Etycznego w tym roku szkolnym.
Powered by aSc EduPage