Zdobyliśmy kolejny certyfikat Europejskiego Tygodnia Kodowania.
W tegorocznej edycji CodeWeek uczennice i uczniowie stworzyli w programie Scratch grę, w której woda z mydłem niszczy wirusy. Zapraszamy do zagrania, kliknij >> WIRUS
Zdobyliśmy kolejny certyfikat Europejskiego Tygodnia Kodowania.
W tegorocznej edycji CodeWeek uczennice i uczniowie stworzyli w programie Scratch grę, w której woda z mydłem niszczy wirusy. Zapraszamy do zagrania, kliknij >> WIRUS
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zentangle w kl. 1a.
W piątek (30.10) uczniowie klasy Ia mieli okazję poznać technikę kreatywnego rysowania wzorów, linii i kształtów, czyli Zentangle. Kto nie zna jeszcze kreatywnego rysowania niech spojrzy na prace pierwszaków, które połączyły rysowanie z układaniem jesiennej kompozycji z liści na kartce papieru. Zentangle oprócz walorów wizualnych i rozwijania kreatywności młodych twórców, może przyczynić się do relaksacji i uspokojenia umysłu. Spróbujcie sami!
Joanna Pląska
W ostatnim tygodniu października klasa Ia rozpoczęła działania w ramach projektu „Czytam sobie. Pierwsza klasa”. Młodzi adepci sztuki czytania wypożyczyli z klasowej biblioteczki książki na poziomie pierwszym. W wolnym czasie przeczytają krótkie historyjki i poćwiczą składanie liter i sylab w wyrazy. Niektórzy ćwiczenia rozpoczęli już na przerwie. Udział w projekcie z pewnością wpłynie pozytywnie na wzrost umiejętności czytania oraz zachęci uczniów Ia do podejmowania prób czytania w domu.
Joanna Pląska
i tak zaczynają się twórcze opowiadadania w klasie IC, przy okazji wprowadzania litery ó, Ó. Żeby nie było zbyt łatwo, w opowiadaniu należało wykorzystać kilka słów - król, góra, jaskółka, wróbel, królik, pióro. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością młodych pisarzy TUTAJ
Klasa I c bierze w tym roku udział w Projekcie przygotowanym przez Uniwersytet Dzieci "Gdzie kryje się matematyka?". Na rozgrzewkę, żeby nauczyć się trochę siebie i swoich rówieśników, naszych emocji i sposobów radzenia sobie z nimi również w trakcie pracy zamieniliśmy się w rycerzy ratujących Królewstwo Emocji. Królewstwo zamieszkuje Król Emir, Królowa Eliza oraz ich córka Królewna Elwira z poddanymi. Jest to kraina pełna uśmiechu, radości, barw i pozytywnego myślenia... Pewnego dnia, nad Królestwem Emocji powiał Wiatr Z Północy...zwał się Pustak...pozazdrościł on mieszkańcom krainy i postanowił zabrać im wszystkie emocje! I tu właśnie wkroczyli rycerze z klasy Ic:) Podejmując się wyzwań stawianych przez Strażników Strachu, Złości, Smutku i Radości postanowili pomóc rodzinie królewskiej oraz poddanym w zachowniu ich dotychczasowego dobrostanu...Czy im się udało? Na tablicy utrwalone zostały słowa uczniów po lekcji...własne, bez podpowiedzi. Czytając je nie sposób nie potwierdzić, że podołali wyzwaniu:)
Warsztaty ekologiczne ZUCHY NA 5 - m.st. Warszawa i Fundacja Bez Wizy
Świat jest piękny, ale trzeba o niego dbać. Jednym ze sposobów okazywania troski o przyrodę jest segregowanie śmieci. Już najmłodsi mogą to robić, a nawet uczyć zasad segregacji rodziców i dziadków. W wieku wczesnoszkolnym wyobraźnia nie zna granic. Świat realny splata się ze światem wyobrażonym. Dzieci uwielbiają, gdy dorośli to akceptują i wchodzą w ich rzeczywistość. Klasa IA i IC wzięły udział w interaktywnej, proekologicznej zabawie teatralnej. Opowiadając swoje historie pies, kot, niedźwiadek, wiewiórka, gąsienica i kaczka uczyły dzieci zasad segregacji na 5.
Zapraszamy do zapoznania się z planem wydawania obiadów dla kl. 1-3 od dn. 26 października 2020 - kliknij -> obiady 1-3
Szanowni Państwo!
Informujemy, że rodzice dzieci z klas 4-8 w czasie nauki zdalnej mogą odbierać obiady szkolne na wynos.
W razie zainteresowania bardzo prosimy o:
- złożenie zamówienia jak zwykle w aplikacji zamowposilek.pl
- poinformowanie nas o tym mailowo na adres biuro@liniapromocja.pl minimum 1 dzień wcześniej (bardzo ważne!)
Odbiór spakowanych w pojemniki jednorazowe posiłków w godzinach 12.00 – 14.00 od strony parkingu.
Prosimy o przyjście z własną torbą/reklamówką.
Robert Chłopecki
Pod koniec września klasy I wybrały się do Ośrodka Edukacji Technicznej "Pinokio". Organizatorzy w prostej i ciekawej formie pokazali i objaśnili dzieciom m. in. jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane. Pierwszaki miały okazję poznać nie tylko współczesne urządzenia do obróbki drewna, ale również stare techniki stolarskie wykorzystywane np. do renowacji mebli. Podczas warszatatów nie zabrakło foliogramów dotyczących ekologii i życia lasu oraz zajęć praktycznych - wykonania własnej pracy stolarskiej. Całość imprezy okraszona była grami i zabawami na świeżym powietrzu, które porwały nawet najbardziej nieśmiałych uczniów - wszystko dzięki zapałowi naszej gospodyni. Uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń była najsmaczniejsza część, którą my nauczyciele pamiętamy z biwaków i obozów harcerskich - ognisko, kiełbaski, zapach palonego drewna...apetyt dopisywał nawet niejadkom. Bardzo dziękujemy za wspaniałą przygodę!
W dniach 19 X - 27 XI można bezpłatnie oglądać filmy przygotowane z okazji jesiennej edycji Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. 28 krótkometrażowych historii można wyświetlać na naszej stronie internetowej www.kinowtrampkach.pl. Wystarczy założyć konto i wyruszyć w podróż po całym świecie! Z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie!
Z dumą informujemy, że nasza szkoła wyróżnia się troską o uczniów z dysleksją.
W naszej szkole pojawiły się pojemniki na plastik i metal. Wrzucamy do nich: opakowania po mleku, sokach, foliowe torebki, plastikowe butelki.
Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo segregować śmieci, skorzystaj z wyszukiwarki odpadów.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie zatrudni informatyka – administratora systemów informatycznych w wymiarze 0,5 etatu.
Obowiązki:
Wymagania:
kontakt: 22 664 73 13
e-mail: sekretariat@sp306.edu.pl
W październiku dwukrotnie przypominamy sobie o naszych pupilach, w związku z Międzynarodowym Dniem Zwierząt (04.10) oraz Dniem Kundelka (25.10.). Z tej okazji w przedszkolu odbyło się spotkanie z Lili (cavalierkiem) i zbiórka na Azyl dla zwierząt "Dziką Ostoję Pod Dębami". Prezenty dla piesków i kotków zostały zawiezione do Henrykowa k/ Warszawy. Małgorzata Szcześniewska, opiekunka Ostoi, na Facebooku serdecznie dziękuje przedszkolakom i ich rodzicom - kliknij-> Ostoja Azyl
W "Dzikiej Ostoi Pod Dębami" schronienie znalazły nie tylko psy i koty, ale także kozy, kucyki, owce, gęsi, kury, świnka wietnamska, a także łabędź. Ostoję można odwiedzić przez siedem dni w tygodniu. Opiekunowie serdecznie zapraszają całe rodziny.
Agnieszka Kapica
Uczniowie klasy IVb i VId w ramach lekcji języka polskiego wykonali samodzielnie pudełka lekturowe, dotyczące książek "Opowieści z Narnii" oraz "W pustyni i w puszczy".
W pudełkach znalazły się różnorodne figurki bohaterów i ich atrybuty, przedmioty, które uczniom kojarzyły się z daną lekturą, a także krótkie streszczenie książki i listy do wybranych postaci. Podczas lekcji uczniowie prezentowali swoje pudełka na forum klasy: opowiadali o wszystkich elementach, które zgromadzili oraz czytali listy. Uczniowie w zadanie włożyli mnóstwo pracy, ale też i serca. Wykazali się ogromną wiedzą o przeczytanych książkach. Wiele osób otrzymało oceny celujące i bardzo dobre.
Realizując ten projekt czwartoklasiści i szóstoklasiści mogli wykazać się umiejętnościami plastycznymi, artystycznymi, ale także zdolnością ciekawej narracji.
P. Politowska
Karolina, uczennica klasy 8d uczciła Dzień Edukacji narodowej, piekąc dla nauczycieli przepyszne ciasto z gorzką czekoladą.
Szanowni Państwo,
biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, odwołujemy zaplanowany na 21 października dzień otwarty.
Zachęcamy do skorzystania z możliwości kontaktu z nauczycielami lub specjalistami przez:
- dziennik elektroniczny;
- telefon szkoły;
- aplikację MS Teams.
W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość spotkania na terenie szkoły. Przypominamy, że trakcie przebywania w szkole obowiązują zasady reżimu sanitarnego (w tym obowiązkowo maseczki).
Na wszystkiego rodzaju kontakty prosimy umawiać się indywidualnie z wybranymi nauczycielami lub specjalistami.
W imieniu zespołu kierowniczego,
Elżbieta Kąkiel
Marcin Woźniak
Piątoklasiści przygotowali dla swoich nauczycieli niespodziankę z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W czasie lekcji informatyki uczniowie stworzyli portrety nauczycieli. Zapraszamy do podziwiania prac uczniów.
W dniach 5 do 12 października odbyły się w naszej szkole dni muzyki i matematyki.
Uczniowie poznawali na lekcjach matematyki zależność między pięknem muzyki, a racjonalnością matematyki. Dodawali nutki jak ułamki i obliczali metrum. Tworzyli na komputerach własną muzykę i dołączali do dźwięku obrazy. Na zakończenie ozdabiali fantazyjnymi nutkami własne maski karnawałowe również w kształcie nutek.
Aneta Chańska, Anna Górzkowska
13 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I. Podczas uroczystości pierwszaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. Najważniejszym momentem było złożenie ślubowania, które z pewnością zapadnie na długo w pamięci wszystkich uczestników uroczystości. Żałujemy, że nie mogliśmy przeżywać tego ważnego momentu w szerszym gronie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
J. Pląska
Nasza druga szkolna Noc Bibliotek, tym razem online, zorganizowana przez nauczycielki bibliotekarki p. Agnieszkę i p. Ewę była bardzo udana. Towarzyszyły jej wspaniałe rozmowy, nieoczekiwani goście, emocje i rywalizacja, a na koniec znakomity film.
W piątkowy wieczór (09.10.2020) na Teams połączyło się prawie 60 osób w 22 domach, a nasze spotkanie upłynęło pod hasłem Klimat na rodzinne czytanie. Gościem honorowym wieczoru była p. Monika Kowaleczko-Szumowska, wielokrotnie nagradzana Autorka, która napisała m. in. znakomitą serię "Gupikowo", zainspirowaną własną rodziną. Pisarka zrobiła przepiękną niespodziankę i zaprosiła do rozmowy syna, córkę i męża. Po raz pierwszy w historii naszych szkolnych spotkań autorskich mogliśmy zobaczyć głównych bohaterów powieści! Rozmowa z p. Moniką i jej bliskimi była bardzo przyjemna i bogata w treść. Uczestnicy dowiedzieli się wielu wspaniałych rzeczy i dostali znakomitą radę, jak zacząć pisać książki. Potem wszyscy chętni mogli zadać pytania.
Później uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do krótkiej wypowiedzi na temat atmosfery panującej w bibliotece. Odpowiedzi były przepiękne i bardzo trafne - zapraszamy do przeczytania.
Wieczór zakończył się grą w kahoot, w której wzięło udział 14 rodzinnych zespołów. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Marianka i jej rodzina, Pokemony - czyli Staś i Monika oraz Igorek z Tatą. Wszystkich uczestników spotkania zaprosiłyśmy do obejrzenia filmu "Jakub, Mimmi i gadające psy", nagrodzonego na Festiwalu Kino Dzieci 2019.
Jedna z uczestniczek Nocy Bibliotek, drugoklasistka, tak napisała po spotkaniu: "Fajnie było! Tak samo jak w zeszłym roku, tylko, że przez Internet:-) śmiesznie, że bohaterami książki były dzieci Pani pisarki. Fajnie, że też byli na spotkaniu. Podobał mi się quiz. I dobrze, że Panie się dużo uśmiechały, to było miło :-) Ciekawe, gdzie spotkanie będzie za rok, bo było już w szkole i w Internecie:-)"
Bardzo dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w spotkaniu.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Noc Bibliotek, niezależnie od tego, gdzie zostanie zorganizowana, będzie równie udana.
A. Kownatka, E. Majsterek
Szymon z klasy 8d z dumą informuje, że w naszej szkole działają #SuperKoderzy. Uczennice i uczniowie klas 8 biorą udział w programie Fundacji Orange, tworząc w trakcie lekcji informatyki strony internetowe.
Na stronie https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/cyberprzemoc--wlacz-blokade-na-nekanie pobrać można nieodpłatnie poradnik dla Rodziców - "Cyberprzemoc. Włącz blokadę na nękanie".Autorką poradnika „Cyberprzemoc – włącz blokadę na nękanie” jest Anna Borkowska, psycholog z Akademii NASK. Publikacja powstała w ramach kampanii Ministerstwa Cyfryzacji i NASK – „Nie zagub dziecka w dzieci”.
Uczniowie klasy 6C w ramach omawiania lektury pod kierunkiem p. Patrycji Politowskiej wykonali facebookowe profile wybranego bohatera powieści Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi". Prace były niezwykle szczegółowe, barwne i interesujące. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Serdecznie zapraszamy na drugą w naszej szkole „Noc Bibliotek”. Zeszłoroczna spotkała się z Państwa żywym odzewem i w bibliotece zgromadziło się ponad 100 osób – dzieci i rodziców. To był wspaniale spędzony czas. Niestety w tym roku, ze względu na zagrożenie koronawirusem, nie może się ona odbyć w takiej samej formie. Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa Państwa dzieciom i Państwu zapraszamy na Noc Bibliotek ONLINE. Spotykamy się w aplikacji Teams – o godz. 17.30 – w piątek 09.10.2020.
Link do spotkania w terminarzu klasy.
W tym roku będzie nam towarzyszyło hasło „Klimat na rodzinne czytanie”
W programie:
- spotkanie z pisarką p. Moniką Kowaleczko-Szumowską, rozmowa o książkach dla całej rodziny w tym najnowszej części serii „Gupikowo” – „Wielki Foch” , z możliwością zadawania pytań.
- quiz o ponadczasowych rodzinnych książkach
- dyskusja o literaturze dla całej rodziny [warto przygotować swoje propozycje]
- dostęp do filmu "Jakub, Mimmi i gadające psy”, nagrodzonego na Festiwalu Kino Dzieci 2019 r.
Serdecznie zapraszamy do spotkania online całą Państwa rodzinę!
Jeśli nie będą Państwo mogli wziąć udziału w spotkaniu, a chcieliby Państwo obejrzeć film – prosimy o kontakt.
Zwiastun filmu - kliknij ->"Jakub, Mimmi i gadające psy”
O filmie:
Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku film „Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019, oparta na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi).
To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego.
Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.
Opis filmu
Czy można wyciąć drzewa z parku, usunąć plac zabaw, na którym na co dzień bawią się dzieci z całej okolicy, a na ich miejscu postawić wieżowiec? Jakub i jego kuzynka Mimmi dowiadują się, że takie są właśnie plany tajemniczego dewelopera. Mimmi jest zrozpaczona – w tej malowniczej okolicy na obrzeżach Rygi mieszkała przez całe życie i do parku ma szczególny sentyment. Jakub dopiero tu przyjechał, u kuzynki spędzi tydzień. Nie jest nawet pewien, czy mu się tu podoba i czy znajdzie z Mimmi wspólny język. Czy dzieci zdołają się porozumieć i wspólnie ocalić niepowtarzalny charakter dzielnicy? I jak odkrycie, że tutejsze psy potrafią mówić, może przyczynić się do sprawy? Olśniewająca wizualnie animacja zwraca uwagę na ważne i aktualne tematy. Jej seans będzie dla uczniów okazją do rozwinięcia wiedzy przyrodniczej, ale także do zainteresowania się życiem własnej lokalnej społeczności.
Czas trwania filmu: 70 minut.
[żródło: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/jakub-mimmi-i-gadajace-psy-film-na-noc-bibliotek/ ; dostęp: 05.10.2020 [godz. 13:20]]
Już 19 października rozpoczyna się Code Week - Europejski Tydzień Kodowania!
Jak co roku bierzemy udział w święcie programowania. W poprzednich edycjach akcji tworzyliśmy quizy, animacje, program sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia, a co będziemy programować w tym roku?
Praca naszej biblioteki podczas pandemii spotkała się z uznaniem środowisk edukacyjnych nie tylko w Warszawie, dlatego przedstawicielka biblioteki - p. Agnieszka Kownatka, została zaproszona na konferencję zorganizowaną przez Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Olsztynie.
Konferencja obywała się w budynku biblioteki, ale wystąpienie reprezentantki naszej szkoły zostało zorganizowane w trybie wideokonferencji.
Nauczycielka podzieliła się z szerokim gronem odbiorców zastosowanymi w naszej szkolnej bibliotece – metodami pracy podczas lockdownu (marzec – czerwiec 2020 r.). Wypracowane rozwiązania spotkały się z bardzo pozytywnymi opiniami bibliotekarzy zgromadzonych na konferencji.
Bardzo się cieszymy z promocji naszej szkoły podczas tego ważnego wydarzenia.
„Dzisiaj w szkole jest ważenie
Bardzo ważne wydarzenie.
Dzieci ważą wszystko w koło
Zaraz zrobi się wesoło.”
Poprzez działanie i doświadczanie, uczniowie w praktyczny sposób - powtarzali jednostki masy. Przy użyciu wag sprawdzali ciężar przedmiotów, dobierali rzeczy o określonej wadze. Pracując w zespołach wyszukiwali przedmioty o takiej samej masie. Dobrze się bawiąc, ćwiczyli niełatwy temat jakim jest – porównywanie oraz zamiana jednostek.
nauczyciele matematyki
Od 21 do 25 września w naszej szkole odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie głosowali przez internet przy użyciu formularza w aplikacji Forms i oddali 245 głosów, w tym:
1. 118 głosów na Jana Cholewę z klasy 8b.
2. 49 głosów na Weronikę Sołtysiak z klasy 8b.
3. 40 głosów na Macieja Siedleckiego z klasy 6b.
4. 37 głosów na Mikołaja Deptucha z klasy 8c.
5. 1 głos nieważny.
W związku z powyższym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego SP 306 w roku szkolnym 2020-2021 zostaje Jan Cholewa.
Gratulujemy!
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
W ostatnim tygodniu września podczas próbnego alarmu przećwiczyliśmy procedurę ewakuacji szkoły. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły po usłyszeniu sygnału dźwiękowego opuścili budynek, ustawili się na boisku szkolnym, a cała akcja przebiegła szybko i sprawnie.
Podczas lekcji informatyki uczennice i uczniowie klas 7 poznawali budowę komputera rozkładając go na części, Najbardzij fascynującym elementem komputera wedłus siódmoklasistów jest płyta główna, która przypomina makietę miasteczka.
Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Stał się on inicjatorem święta kreatywności i pomysłowości- „Międzynarodowego Dnia Kropki”.
15 września obchodziliśmy to święto również w naszej szkole. Czasem do twórczej odwagi, nieskrępowanej zabawy i … dobrą okazją, by ćwiczyć wyobraźnię geometryczną były zadania z wykorzystaniem „Punktowców” podczas lekcji matematyki. Uczniowie dzielnie radzili sobie pokonując kolejne trudniejsze zadania.
Uczniowie kreślili również kolorowe koła o większych i mniejszych promieniach, wypisywali na nich swoje talenty i przyklejali do kartonu pod hasłem„Mam talent! I kropka!”. W ten sposób powstał ciekawy plakat. Te symboliczne papierowe kropki miały przypomnieć wszystkim o talentach jakie mają, o tym, że należy pielęgnować swoje umiejętności i dzielić się nimi z innymi.
Kolejne zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej z różnej wielkości kół. Uczniowie przystąpili do pracy z wielkim zaangażowaniem i chętnie prezentowali efekty swojej twórczej działalności.
Podczas całego dnia wszyscy dobrze się bawili. Odkryli, że niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent. Można zmienić świat, wystarczy…. uwierzyć w siebie :)
Dziękujemy wszystkim za udział.
Aneta Chańska, Anna Górzkowska
Trudnej polskiej ortografii można się uczyć poznając zasady pisowni, wypełniając dyktanda, rozwiązując testy, przygotowane w bardzo atrakycjnej formie w serwisie edukacyjnym Ortografka.pl
Uczennice i uczniowie klasy 4b polecają!
Uczniowie 306 rozwiązują test w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik. Trzymamy kciuki!
Powered by aSc EduPage