Punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy
04.03.2022
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
06.03.2022
Laurki dla dzieci z Ukrainy
04.03.202217W tym tygodniu na lekcjach plastyki i języka polskiego oraz w bibliotece i świetlicy powstają przepiękne laurki oraz wzruszające listy dla ukraińskich dzieci!
Nasi Uczniowie życzą wszystkim Ukraińcom dużo siły, odwagi, wolności i bezpieczeństwa! Pragną również przekazać, że "Z nami jesteście bezpieczni" oraz "Trzymamy za Was kciuki!".
Pomoc dla Ukrainy
01.03.2022Bardzo dziękujemy za liczny odzew i przekazywanie darów.
Gdyby ktoś z Państwa chciał jeszcze pomóc, to teraz potrzebne są takie rzeczy jak:
- podstawowe lekarstwa na przeziębienie,
- materiały techniczno-plastyczne (pędzle, farby, plasteliny, flamastry, bloki rysunkowe, papiery kolorowe, kolorowe długopisy, kleje, nożyczki)
Pierwszoklasiści wspierają ukraińskie dzieci
01.03.2022Obecna sytuacja na świecie wzbudza w każdym z nas wiele nieprzyjemnych emocji. Dlatego na dzisiejszej lekcji klasa 1b mogła porozmawiać z nauczycielami o tym, co obecnie dzieje się obok nas - w Ukrainie. Dzieci mogły podzielić się tym, co czują, co ich niepokoi, ale też opowiedzieć, w jaki sposób one pomagają lub chciałyby pomóc. Jedną z propozycji dzieci było wsparcie dobrym słowem. Chętni 7 - latkowie mogli stworzyć laurkę ze słowami wsparcia dla dzieci i dorosłych uciekających z kraju przed wojną w Ukrainie. Prace naszych uczniów zachwycają i wzruszają. Oto niektóre z nich:
1
EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA W SP 306 - REKRUTACJA 2022/2023
23.02.2022
ZESPÓŁ POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W SP 306
23.02.2022
BIBLIOTEKA SP 306 CZEKA NA NOWYCH CZYTELNIKÓW
23.02.2022
ŚWIETLICA SZKOLNA W SP 306 ZAPRASZA
23.02.2022
Spotkanie autorskie z p. Moniką Kowaleczko-Szumowską dla kl. 5 i 6
02.03.202212Panią Monikę Kowaleczko-Szumowską, autorkę książek dla dzieci i młodzieży, gościliśmy w naszej bibliotece nie raz, ale wczorajsze spotkania były wyjątkowe. Tworzyły przestrzeń do uniwersalnej rozmowy o wojnie, przemocy, lęku, ale i nadziei. Były bardzo potrzebne nam wszystkim.
Pisarka opowiedziała nam, że zaczęła pisać książki o wojnie po to, żeby już nigdy więcej się historia się nie powtórzyła. Pomogła nam też zrozumieć, jak możemy pomóc będącym w potrzebie, w czym odnaleźć radość w najmroczniejszym okresie.
Pani Monika połączyła podczas zajęć historię dzieci, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim (opisanych w „Fajnej ferajnie”) z niezwykłą opowieścią o „dzieciach maharadży”, uratowanych z Syberii i adoptowanych przez władcę Nawanagaru. Zaprezentowała nam też fragmenty swojego znakomitego interaktywnego dokumentu na ten temat („Fajna ferajna w Indiach” – do obejrzenia -> tutaj)
Spotkania ogromnie poruszyły uczniów klas 5 i 6, do których było skierowane. Młodzi ludzie wyszli z nich pełni refleksji, ale też pokrzepieni. Myślę, że będą w nich rezonować jeszcze długi czas.Takie wydarzenia czytelnicze stanowią realizację priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025"
XII edycja Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka
02.03.2022Serdecznie zapraszamy do udziału w XII edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego „Złota Biedronka”.
REGULAMIN:
Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego
ul. Tkaczy 27
01-346 Warszawa
Patronat Honorowy Mazowieckiego Kuratora Oświaty w roku 2017, 2018, 2019, 2020, 2021.
Patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.
Nagroda współfinansowana ze środków Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 306 w Warszawie oraz Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
Terminarz:
- Termin nadsyłania prac do 13 kwietnia 2022 r. na adres: biblioteka306@gmail.com; w temacie „Złota Biedronka”.
- Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły do 06 maja 2022 r.
- Laureaci konkursu zostaną zawiadomieni drogą e-mailową do 06 maja 2022 r.
- Wręczenie nagród odbędzie się 11 maja 2022 r. na gali w Szkole Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna lub on-line
- Cele konkursu:
- propagowanie wiedzy na temat życia i twórczości ks. Jana Twardowskiego,
- rozwijanie twórczości dzieci i młodzieży,
- kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży.
Uczestnicy:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów warszawskich szkół podstawowych, szkół imienia ks. Jana Twardowskiego w Polsce oraz warszawskich domów kultury, w trzech grupach wiekowych:
- klasy I – III
- klasy IV -VI
- klasy VII – VIII
Tematyka:
„zostaną tylko malutkie szczęścia…” ks. J. Twardowski z wiersza „Tylko”
Wymagania:
Format pracy: dokument programu Word (.doc lub docx)
Utwór poetycki opatrzony metryczką zawierającą:
- tytuł pracy,
- imię i nazwisko autora,
- klasę,
- imię i nazwisko opiekuna literackiego,
- nazwę i adres placówki wraz z telefonem oraz adresem e-mail,
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Do udziału w konkursie nie dopuszcza się prac, które:
- były publikowane,
- były nagradzane w innych konkursach,
- zostały nadesłane po terminie określonym w regulaminie konkursu.
Podpisana przez rodziców/opiekunów prawnych zgoda na udział w konkursie w formie skanu lub zdjęcia.
Ocena prac:
Prace ocenianie będą przez komisję powołaną przez organizatora.
Kryteria oceny:
- oryginalność,
- kompozycja,
- styl.
Ustalenia porządkowe:
- Nagrodą główną jest statuetka „Złotej Biedronki” oraz dyplom. Wyróżnieni uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
- Koszty przyjazdu uczestników na galę pokrywa szkoła delegująca.
- Prace wysłane na konkurs nie będą odsyłane.
- Osoby zaproszone na galę finałową konkursu wyrażają zgodę na udostępnianie swojego wizerunku dla celu sprawozdawczych i promocyjnych.
- W związku z sytuacją epidemiczną organizator zastrzega sobie możliwość zmian terminów oraz zorganizowanie Gali Laureatów w formie on-line. W przypadku uroczystości on-line nagrody zostaną przesłane pocztą lub dostarczone do szkół.
- Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem postanowień zawartych w regulaminie.
Z radością informuję, że konkurs można wpisać na świadectwo (pozycja nr 268 - kliknij -> załączniku nr 1 )
Regulamin - kliknij - > do pobrania
Laurki dla Ukrainy
28.02.2022Szanowni Państwo,
Kochani Uczniowie,Z powodu zaistniałej sytuacji, dotykającej naszego Sąsiada: Ukrainy, wspólnie z Nauczycielami od języka polskiego oraz nauczycielkami bibliotekarkami będziemy w tym tygodniu organizować Laurki oraz Listy dla Dzieci z Ukrainy.
W ramach lekcji języka polskiego oraz w bibliotece będą pisane krótkie listy dla Dzieci z Ukrainy od naszych Uczniów, a na lekcjach plastyki będziemy rysować dla nich Laurki.W związku z powyższym, w tym tygodniu na plastykę proszę przynieść TYLKO materiały potrzebne do wykonania LAURKI: ołówki, kolorowe kredki/flamastry, kolorowy blok techniczny A4, nożyczki, klej w sztyfcie i co tylko Wam przyjdzie jeszcze na myśl. :) Chwilowo odstawiamy prace plastyczne, które zaczęliśmy robić, na rzecz dla Ukrainy. Prace te nie będą na ocenę, celem naszego projektu jest otworzenie naszych serc na potrzebę niesprawiedliwie potraktowanych ludzi.
Im więcej takich Laurek i Listów/Liścików od serc, tym lepiej, więc zachęcam również do udziału w projekcie: naszą Świetlicę, Uczniów klas 1-3. Dzieci najpiękniej potrafią wyrażać swoje uczucia, miłość, chęć pomocy, współczucie i wiele innych. Wykorzystajmy te dary i nieśmy dobro potrzebującym. <3
Wykonane Laurki oraz Listy przekażemy do najbliższego Punktu Pomocy dla Ukrainy, w którym prace będą podarowane dla Ukraińskich Rodzin z Dziećmi.
Laurki wykonujemy do końca tego tygodnia (04.03), ponieważ pragniemy jak najszybciej móc dzielić naszą miłość, współczuciem i dobrem z innymi.
Pozdrawiamy serdecznie
Bogna Żuromska,
Patrycja Politowska,
Agnieszka Kownatka-Ruszkowska
Przedszkolaki w bibliotece
28.02.202234W zeszłym tygodniu naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki.
Zapoznały się z biblioteką, dowiedziały się, czym się różni biblioteka od księgarni i czym zajmuje się nauczycielka bibliotekarka. Zobaczyły tez największą i najmniejszą, najgrubsza i najcieńszą książkę w naszej bibliotece. Miały też możliwość pooglądać książki o zwierzętach, samochodach, dinozaurach i innych interesujących ich tematach.
Niebawem jako uczniowie naszej szkoły będą mogły w pełni korzystać z biblioteki szkolnej.
Serdecznie zapraszamy!
Konkurs recytatorski twórczości Wandy Chotomskiej
25.02.202241W dniu 25.02.2022 r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Miło Panią poznać, Pani Wando. Uczniowie z klas 1-3 zaprezentowali utwory pani Wandy Chotomskiej przed jury w składzie: pp Agata Grzelak, Katarzyna Sobolewska, Katarzyna Przetacznik, Joanna Podgórska.
Konferansjerką była p. Agnieszka Kownatka.
Niezmiernie miło poinformować nam, że Tytuł Mistrza Recytacji otrzymali:
Klasy 1 - Tymon Rzeźniczak 1c
Klasy 2 - Gabriel Orlicz 2b
Klasy 3 - Zofia Olchowik 3aWszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny recytacji i bardzo dobrą znajomość tekstu. Na koniec każdy recytator otrzymał drobny upominek
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i wszystkim występującym.
Organizatorki
Bezpieczny internet w bibliotece
25.02.202214W ostatnim tygodniu lutego uczniowie klas 1-3 uczyli się w bibliotece, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Tradycyjnie już w ten sposób świętowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło: „Działajmy razem” inspirowało nas do szukania metod tworzenia przyjaznego wirtualnego środowiska. Dzieci uczyły się też zasad bezpiecznego korzystania z internetu z Sieciakami, Lee, Kim i Owcami w sieci. Jesteśmy pewni, że ta wiedza przyda im się do końca życia.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
23.02.2022521 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień ten podkreśla znaczenie języka ojczystego jako dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji uczniowie klas 5 wybrali najpiękniejsze według nich słowo w języku polskim. Nie zabrakło również niezwykle ciekawych uzasadnień wyboru.
P. Politowska
Spotkanie autorskie z Poetką - p. Hanną Niewiadomską dla kl. 2 i 3
18.02.202214We czwartek (17.02) uczniowie klas 2 i 3 spotkali się w bibliotece z Poetką - p. Hanną Niewiadomską. Mieli możliwość pobawić się w pisanie wierszy, posłuchać utworów p. Hani oraz zadać jej pytania, a po spotkaniu poprosić o autograf w książce lub w notesiku.
Poetka odwiedziła naszą bibliotekę po raz kolejny, bo jest w naszej szkole bardzo lubiana. W zeszłym roku odbył się nawet konkurs recytatorski poświęcony "Bajczytankom Pani Hanki".
Każde spotkanie z Panią Hanią jest wspaniałym doświadczeniem, bo Autorka jest znakomitą gawędziarką i bardzo miłą, życzliwą Osobą, która łapie z dziećmi świetny kontakt. Gdy dodamy do tego urocze utwory to mamy przepis na doskonały czas spędzony z klasą w bibliotece.
Jeśli jeszcze nie znacie twórczości Poetki (a stworzyła ponad 200 wierszy) to koniecznie odwiedźcie jej stronę internetową - kliknij ->Bajczytanki Pani Hanki
Mam nadzieję, że Pani Hania jeszcze nas odwiedzi, bo spotkania z tą Poetką to prawdziwy balsam dla duszy, serca i intelektu!
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
18.02.2022Corocznie w lutym w naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Spotkanie autorskie z dr Agnieszką Zielińską - Podróże z Sienkiewiczem dla kl. 7 + konkurs
16.02.20223W ostatnią środę zdalnego nauczania (16.02.2022) uczniowie klas 7 mieli przyjemność spotkać się online z dr Agnieszką Zielińską, autorką sześciu książek z serii „Podróże literackie…”. Pisarka opowiedziała o swoich podróżach śladami Henryka Sienkiewicza. Poznaliśmy wiele interesujących faktów z życia pisarza oraz mogliśmy zobaczyć miejsca związane z jego życiem.
Po tej wyjątkowej prezentacji Autorka odpowiadała na pytania naszych czytelników m.in. zdradziła nam, że pisze teraz książkę o Marii Konpnickiej, najlepiej czuła się podążając śladami Mickiewicza (ze względu na życzliwość ludzi), a na jej blogu – kliknij -> podróże literackie - opisane jest ponad 200 literackich podróży.
To było wspaniałe spotkanie! Dr Agnieszka Zielińska przybliżyła nam sylwetkę Henryka Sienkiewicza oraz przekonała nas, że podróżowanie śladami pisarzy jest fascynującym zajęciem otwierającym na świat i innych ludzi.
Wszystkich uczniów klas 7, którzy chcą przybliżyć swoim rówieśnikom twórczość Henryka Sienkiewicza i ją oswoić – serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym – regulamin -> Sienkiewicz na okładkę!
BohaterON w SP306!
15.02.2022Zakończyły się ogólnopolskie działania związane z akcją BohaterON upamiętniającą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
3Wolontariusze, uczniowie klas młodszych, nauczyciele.. WSZYSCY włączyli się w akcję!
Grafika komputerowa
15.02.2022Natalia Rębecka z klasy 6a rysuje rysikiem w tablecie w programie Pro Create.
Tworzymy okładki książek w Minecraft Education Edition
15.02.2022Uczennice i uczniowie klas czwartych podczas lekcji informatyki tworzyli minecraftowe okładki książek. Wzorem były książki wypożyczone z biblioteki szkolnej.
4
Moto Orkiestra zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
26.01.202230 stycznia 2022 r. Moto Orkiestra zagra już po raz 18 dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
W niedzielę w godz. 12:00-18:00 na terenie Autodromu Automobilklubu Polski odbędzie się prawdopodobnie najgorętsza, zimowa impreza motoryzacyjna w kraju!Z okazji 30. Finału WOŚP będziecie mogli wylicytować przejazdy na fotelu pilota z fantastycznymi kierowcami, m.in. Łukaszem Byśkiniewiczem, Mikołajem Marczykiem, Michałem Ratajczykiem, Jakubem „Colin” Brzezińskim, Jędrzejem Szcześniakiem, Wojciechem Chuchałą, Adamem Sroką, Jarkiem Frydrychem, Olą Fijał i wieloma innymi.W licytacjach będziecie mogli także zgarnąć m.in. całodzienną wyprawę off-roadową, weekend z motocyklami legendarnych marek, koszulki z autografami cenionych sportowców, vouchery na usługi serwisowe, zabiegi kosmetyczne, a nawet rękawice bokserskie z podpisem Mariusza Pudzianowskiego!
W Parku Maszyn spotkacie perełki rajdowej, off-roadowej i nietuzinkowej motoryzacji! Dla najmłodszych fanów Moto Orkiestry przygotujemy Kącik dla Dzieci, w którym pod okiem doświadczonych instruktorów jazdy sportowej zajmą prawy fotel rajdówki na specjalnie przygotowanej trasie. Nie zabraknie również loterii z atrakcyjnymi nagrodami, fantastycznych pokazów oraz strefy gastronomicznej!
Przez cały dzień na terenie dzielnicy Bemowo będziecie mogli spotkać naszych wolontariuszy i pomóc im wypełnić puszki po brzegi w szczytnym celu. Przypominamy, że WOŚP zagra w tym roku dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.Start o godz. 12.00 na terenie Autodromu przy ul. Powstańców Śląskich 127. Czeka nas fantastyczna niedziela pełna gorących wrażeń!
Dołączcie do wydarzenia Moto Orkiestra 2022. Śledźcie aktualności na wydarzeniu na Facebooku i bądźcie na bieżąco!https://www.facebook.com/bemowowarszawa/photos/a.271895679487282/5290629254280541/?type=3&theater
Zachęcamy Was także gorąco do wpłat na bemowską eSkarbonkę: https://eskarbonka.wosp.org.pl/9jdmey. Pobijmy rekord z ubiegłego roku!Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!
Konkurs plastyczno-fotograficzny "Ciekawe Ferie na Bemowie"
15.02.2022Harmonogram konkursu:
1. Prace w formie cyfrowej będą przyjmowane na adres e-mail: bemowo.zapisy@um.warszawa.pl
2. Termin nadsyłania prac do 13 lutego 2022 r.
3. Rozstrzygnięcie konkursu 23 lutego 2022 r.
4. Ogłoszenie wyników po 23 lutego br. na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Bemowo.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i kartą zgłoszenia https://bemowo.um.warszawa.pl/-/konkurs-plastyczno-fotograficzny-%E2%80%9Eciekawe-ferie-na-bemowie
https://www.facebook.com/bemowowarszawa/photos/a.271895679487282/5322485977761535/?type=3&theater
Dzień dresu - 26.01.2022
26.01.2022Ostatni dzień przed lekcjami zdalnymi uczniowie klas 4-8 spędzili w nader swobodnych strojach, bo 26.01 był ogłoszony przez samorząd szkolny "dniem dresa". Jak widać to tego dresowego "dress codu" ;) dostosowali się też nauczyciele.
Wielka Wystawa Nowych Książek
25.01.202243Na ten moment wszyscy miłośnicy książek, których mamy w szkole naprawdę wielu, czekali od jakiegoś czasu. Dziś spełniły się ich marzenia i książki, o które prosili pojawiły się w naszej bibliotece. Ponad 350 nowych tytułów zakupionych w ramach funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa trafiło na nasze biblioteczne półki.
We wtorek (25.01) o godz. 12.30 uroczyście otworzyliśmy Wielką Wystawę Nowych Książek, z której w ciągu 2 godzin zostało już wypożyczone prawie 100 tytułów! Ale nie martwcie się! Jest jeszcze mnóstwo książek do zabrania na ferie! Serdecznie do tego zachęcamy!
Ferie z książką – świetna sprawa!
To rozrywka i zabawa!
W bibliotece książka czeka!
Przyjdź – wypożycz – i nie zwlekaj!
Ćwiczymy umiejętność pracy zespołowej
25.01.2022Uczniowie klas piątych ćwiczą umiejętność pracy zespołowej tworząc wspólnie wirtualne światy w edukacyjnej wersji programu Minecraft, dostępnym w ramach warszawskiej platformy Eduwarszawa.
Organizacja i harmonogram dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w 2022
24.01.2022
KRYSZTAŁOWA HODOWLA
24.01.2022Na lekcji chemii z klasą 8b wkonaliśmy krystalizację soli kwasu borowego. Efekty są barwne i cieszą oko.
2
Procent ma znaczenie - projekt matematyczny
21.01.20223W grudniu uczniowie klas 7 wzięli udział w projekcie matematycznym „Procent ma znaczenie”. Zadaniem uczniów było ułożyć zadania pokazujące różnorodne zastosowania obliczeń procentowych w otaczającej nas rzeczywistości. Zadania wraz z ciekawostkami dotyczącymi ich treści uczestnicy przedstawili w atrakcyjnej wizualnie formie plakatu.
Warsztaty astronomiczne w klasie 1A
20.01.2022Klasa 1A brała udział w warsztatach astronomicznych 20.01. Uczniowie dowiedzieli się o fazach Księżyca, Słońcu i Ziemi.
1
Spotkanie kl. 2b z Warszawskim Kataryniarzem
19.01.2022Klasa 2b była pod wielki wrażeniem Warszawskiego Kataryniarza i jego papugi. Dzieci słuchały jak zaczarowane opowieści o katarynce i historii kataryniarstwa.
Dzień Kubusia Puchatka (18.01.2022) w bibliotece
19.01.20227W naszym bibliotecznym kalendarzu „świąt nietypowych” ważne miejsce zajmuje Dzień Kubusia Puchatka.
Świętowaliśmy go, tak jak reszta świata, 18.01. Oczywiście celebrowaniu towarzyszyła wystawka książek z przygodami misia, tygryska, prosiaczka i osiołka. Była to świetna okazja nie tylko do sięgnięcia po dzieła A.A. Milne, ale też inne wartościowe książki.
Z czytelnikami pracowała Pani Bibliotekarka z sympatycznym misiem na głowie ;), a każdy, kto wypożyczył jakąś książkę mógł dowiedzieć się co chce mu przekazać Kubuś Puchatek. Wystarczyło wylosować jeden z cytatów z książki o misiu o bardzo małym rozumku, które przygotowałyśmy w formie zakładek. Większość wylosowanych myśli wybudzała bardzo pozytywne uczucia, niezwykle się podobała, wzruszała lub rozśmieszała.
Tego dnia wypożyczyliśmy rekordową liczbę książek, choć zawsze udostępniamy ich naprawdę dużo. Puchatkowa promocja czytelnictwa zadziałała!
Poprzednio Dzień Kubusia Puchatka zorganizowałyśmy w takiej formie w 2019 roku i cytaty – zakładki wciąż są dla wielu osób miłymi pamiątkami tamtego przyjemnego dnia. Madzia z 7b powiedziała, że swój cytat nadal ma przyczepiony na tablicy nad biurkiem. Bardzo nas to ucieszyło!
Mamy nadzieję, że i dzisiejsze zakładki będą cieszyć Was przez kolejne dni.Dzień Kubusia Puchatka, zachęcający do czytania, realizował też założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Klasa 7b na lodowisku
19.01.20223Uczniowie klasy 7b postanowili po raz kolejny spróbować swoich sił na lodowisku. Wielu z nich pokazało, że jazda na łyżwach nie jest im obca. Ci, którzy nie są wprawnymi łyżwiarzami, mogli ćwiczyć jazdę pod okiem profesjonalnych Pań instruktorek. Uczniowie wrócili w dobrych humorach, bez kontuzji. :)
Patrycja Politowska
Bezpłatne zajęcia dla ósmoklasistów
18.01.2022Rekrutacja rozpoczyna się dziś i trwać będzie do wyczerpania miejsc.
Zajęcia Warszawskiej Szkoły Zimowej pomogą uporządkować wiedzę w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego z zakresu przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych.
W tym roku w ramach WSZ organizowane będą zajęcia z trzech przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski.
Zajęcia będą realizowane w dwóch edycjach:
I edycja: 31.01 - 04.02.2022 r.
II edycja: 07.02 – 11.02.2022 r.
Każdy kurs będzie trwał 5 dni (od poniedziałku do piątku) w godzinach 9.00-12.00. Zajęcia odbywać się będą z zachowaniem reżimu sanitarnego, w budynku Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ul. Starej 4.
Każdy uczeń ma możliwość zarejestrowania się na obydwie edycje - tylko jeden raz na jeden przedmiot np. w I edycji wybiera zajęcia z matematyki, a w edycji II zajęcia z języka angielskiego. W każdej edycji zajęcia z danego przedmiotu obejmują ten sam zakres powtarzanego materiału.
Rekrutacja on-line uczniów rozpocznie się 17 stycznia 2022 roku o godz. 10.00 i odbywać się będzie do wyczerpania miejsc w poszczególnych grupach i edycjach.
Zapisy na zajęcia dla szkoły podstawowej
► Szkoła Zimowa dla szkoły podstawowej - Kursy - WCIES
https://kursy.wcies.edu.pl/pl/szkola_zimowa_spKontakt: wsz@wcies.edu.pl
Więcej informacji pod linkiem: https://um.warszawa.pl/waw/wcies/-/warszawska-szkola_zimowa-2022
Konkurs "Mój szkicownik"
17.01.202271Serdecznie gratuluję Uczniom klas 4-7, którzy biorą czynny udział w konkursie Mój Szkicownik w roku szkolnym 2021/22!
Przedstawiam Państwu kilka szkiców wykonanych przez niektórych Uczniów w miesiącach: listopad, grudzień, styczeń. Jestem bardzo dumna z tych pięknych szkiców naszych uczniów!
Życzę miłego oglądania!
Bogna Żuromska
Mickiewicz na okładkę - konkurs dla klas 8
17.01.2022Z radością informujemy, że nagrody w Konkursie Plastycznym dla kl. 8 pt. "Mickiewicz na okładkę" otrzymują uczennice kl. 8b:
Krystyna Świątkowska
Dominika Płochocka
Hanna Miwa
Serdecznie gratulujemy!
Agnieszka Kownatka & Ewa Majsterek, nauczycielki bibliotekarki
Aby zapoznać się z regulaminem - kliknij -> Mickiewicz na okładkę
Matematyka się przydaje
17.01.2022Zadania tekstowe ułożone przez uczniów w ramach projektu "Matematyka się przydaje"
To już trzeci miesiąc realizacji projektu "Matematyka się przydaje". Oto zadania ułożone przez uczniów w grudniu. Rozwiążcie je. Może spróbujecie ułożyć własne zadania?
Zadania ułożone przez Ignacego Pastuszkę z kl. 5b
Zad. 1
Boisko piłkarskie ma wymiary 100 m na 80 m. Pole karne ma wymiary 40 m na 16 m. Oblicz jaką część powierzchni boiska stanowi powierzchnia obydwu pól karnych?
Zad. 2
Jacek kupił 6 kg jabłek, za które zapłacil 30 zł. W domu podzielił je na cztery równe części. Jedną dla mamy, jedną dla taty, jedną dla swojej młodszej siostry i jedną dla siebie. Po ile kilogramów jabłek wyszło na jedną osobę? Ile kosztował 1 kg jabłek? Ile kosztowała porcja jabłek dla jednej osoby?
Zadania ułożone przez Ratmira Stukanova z kl. 5a
Zad. 1
Kasia zbiera naklejki. Żeby za naklejki otrzymać Zagrożonego Swojaka trzeba zebrać 60 naklejek, a żeby otrzymać Magicznego Swojaka trzeba zebrać 80 naklejek.
Za 50 zł można otrzymać 4 naklejki. Jaką kwotę Kasia musi jeszcze wydać w sklepie, aby otrzymać:
a) Zagrożonego Swojaka:
b) Magicznego Swojaka?
`Zad. 2
Antek w ciągu 7 dni musi przejść 60 000 kroków. Z doświadczenia wie, że 2 kroki przechodzi w 1 sekundę. Długość jednego kroku równa się 50 cm. Odpowiedz na poniższe pytania.
a) Ile czasu zajmie mu przejście 60 000 tysięcy kroków? Wynik podaj w minutach i w godzinach.
b) 60 000 kroków, ile to kilometrów?
c) Ile minut dziennie Antek musi chodzić, żeby przejść 60 000 kroków? Zakładamy, że codziennie wykonuje taką samą liczbę kroków.
Autorom zadań gratulujemy inwencji i dobrej znajomości matematyki.
Nauczyciele matematyki: Aneta Chańska, Anna Górzkowska, Małgorzata Pydyn
Wolontariuszka z SKW gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
14.01.2022Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej wolontariuszki - Lenki - która wspiera 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Link do eSkarbonki tutaj
Archiwum Aktualności
Aktualności - Lista
- Spotkanie autorskie z Mateuszem Cetnarskim - 24 kwietnia
- 05.05.2025
- Dni Integracji Sensorycznej – podsumowanie wyjątkowego wydarzenia
- 02.05.2025
- Sukces Oli w Ogólnopolskim Konkursie Gramatycznym
- 01.05.2025
- Ekomobilni - lekcje edukacji ekologicznej
- 01.05.2025
- Wycieczka do FabLabu
- 29.04.2025
- 7c w Europarlamencie
- 29.04.2025
- ESA
- 29.04.2025
- Sukcesy naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim
- 24.04.2025
- Podróż na Wyspę Wielkanocną
- 23.04.2025
- Bemowskie Forum Rodziców
- 24.04.2025
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym
- 23.04.2025
- DZIEŃ ZIEMI NA BEMOWIE
- 22.04.2025
- Kiermasz wiosenno-wielkanocny
- 22.04.2025
- ŻYCZENIA WIELKANOCNE
- 16.04.2025
- Akcja Żonkile w naszej szkole
- 16.04.2025
- Sukces w konkursie InstaL
- 16.04.2025
- Dyplom od Fundacji Judyta
- 15.04.2025
- Spotkanie z pieskiem
- 14.04.2025
- Wycieczka klas 1c i 2c
- 10.04.2025
- KIERMASZ WIELKANOCNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
- 08.04.2025