Zapraszamy na rekreacyjno-sportowy piknik z okazji Dnia Dziecka "Bemowo – moja bajka". Spotykamy się w niedzielę, 5 czerwca, w Parku Górczewska.
Więcej informacji >>
https://bemowo.um.warszawa.pl/-/bemowo-moja-bajka-piknik-z-okazji-dnia-dziecka
Zapraszamy na rekreacyjno-sportowy piknik z okazji Dnia Dziecka "Bemowo – moja bajka". Spotykamy się w niedzielę, 5 czerwca, w Parku Górczewska.
Więcej informacji >>
https://bemowo.um.warszawa.pl/-/bemowo-moja-bajka-piknik-z-okazji-dnia-dziecka
Panie ochotniczki z przedszkola i szkoły oraz szkolnej biblioteki razem z Wolontariuszami pod opieką p. Doroty Koper reprezentowali naszą szkołę na pikniku rodzinnym Spółdzielni Mieszkoaniowej Jelonki w sobotę 28.05.2022. Został on zorganizowany przez Klub Osiedlowy "Jelonki" pod kierownictwem p. Renaty Głowackiej na skwerku przy ul. Sucharskiego 3. O stronę artystyczną przedsięwzięcia zadbała p. Małgorzata Cichocka i artyści m.in. z naszej szkoły.
Chociaż dzień był wietrzny i bardzo zimny - panowała serdeczna i ciepła atmosfera.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili.
Mikołaj Korczak z klasy 7A pokazuje własnoręcznie sklejony i pomalowany niemiecki samolot wojskowy.
Zapraszam do podziwiania!
Bogna Żuromska
Już jest! Drugi numer Szkolnika Etczbego! Zapraszamy do czytania i oglądania. Koniecznie!
Na ostatnmich stronach można zapoznać się ze zwycięskimi pracami z konkursu pt. Narysuj kota. Napisz o nim wiersz.
Nazwa pracy: "Ona świeciła jaśniej niż mroczny świat, w którym żyła"
Dodatkowe inf. na temat obrazu:
"Świat wobec niej był okrutny. Miała okropne nieszczęście co do poznawania nowych osób. Otoczenie posiadało tylko odcienie szarości.
Jej to nie przeszkadzało.
Nie obchodzili ją ludzie, świat, otoczenie, w którym żyła.
Była sobą i świeciła własnym, dobrym światłem oraz za każdym razem, kiedy ktoś na nią patrzył, wyczuwał dziwne uczucie ukojenia.
Wiatr zwykle wieje bardzo mocno w tych rejonach, a za każdym razem, kiedy wiał jej w twarz, jej włosy rozwiewały się na wszystkie strony świata i sprawiały, że świat był choć ociupinkę mniej mroczny.
Chcę być jak ona.
Iść przez świat wielkimi krokami i mieć rzeczywistość daleko w pamięci.
Chcę być jak ona."
Pod koniec roku szkolnego kwitnie działalność artystyczna naszych uczniów.
Zapraszamy do oglądania prac naszych uczennic i uczniów w nowej podstronie pt. Szkicowniki. Można ją znaleźć w zakładce Informacje. Prezentacje rozpoczynamy od szkicowników, które zdobyły Nagrody Główne w Szkolnym Konkursie Szkicowników, który trwał cały rok.
Dziś i przez kolejne dwa dni odbywają się egzaminy klas 8! Trzymamy kciuki za naszych Uczniów i wszystkich innych zdających! Połamania pióra!
Zapraszamy do obejrzenia filmiku podsumowującego projekt czytelniczy zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-25 na lekcjach informatyki pod kierunkiem p. Edyty Mruk we współpracy z biblioteką szkolną.
Zapraszamy do obejrzenia dodatkowych prac naszych uczniów, które przygotowali na plastykę.
Zapraszamy do obejrzenia pięknych dodatkowych pracy wykonanych przez uczniów kl. 7b i 7c oraz wspaniałego gorsetu uszytego przez Magdalenę Madyniak z kl. 7b (zdjęcia poniżej).
Natalia Szustek z kl. 7a stworzyła piękną pracę pt. "Sakura - sztuka życia i smierci" , a Natalia Rębęcka z kl. 6a pracę na tablecie graficznym p. "Wróżka" (filmik).
Uczennice i uczniowie klasy 7c biorą udział w projekcie Fundacji Orange #SuperKoderzy. W tym roku realizujemy ścieżkę Cyfrowi DJ-e, która łączy muzykę z programowaniem. Poznaliśmy już sekwencer muzyczny, komponowaliśmy własne melodie, tworzyliśmy sample w programie Audacity. Teraz przyszedł czas na płytki Makey Makey.
W piękną majową środę uczniowie klas czwartych pojechali do Stajni na Kępie, gdzie z bliska poznali konie oraz tworzyli prace plastyczne o otaczającej nas przyrodzie.
Uczniowie klasy 2b wzięli udział w projekcie "Kobiety świata" i dowiedzieli sie więcej o polskiej Noblistce - Wisławie Szymborskiej.
Klasy 4 przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową, pilnie ćwiczą manewry i jazdę slalomem.
Zapraszamy do obejrzenie filmowego podsumowania projektu czytelniczego dla kl. 7 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
W imieniu Akademickiego Związku Sportowego Warszawa gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły na TEŚCIE COOPERA DLA WSZYSTKICH w ramach Ogólnopolskiej Akcji Promowania Sprawności Fizycznej.
Ta szkoła, dla której pobiegnie najwięcej osób otrzyma bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 1 500 zł!
WARSZAWSKI TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH:
1.TERMIN: 21.05.2022 r. ( sobota)
2.MIEJSCE: Bemowo – bieżnia Szkoły Podstawowej nr. 364, ul. Andriollego 1
3.GODZ. 10: 00 – 16:00
Aby wziąć udział w TEŚCIE COOPERA Należy zgłosić każdą osobę poprzez formularz internetowy dostępny na stronie www.testcoopera.pl
Zgłoszenia należy dokonać według załączonego wzoru:
a. serie startują co 20 minut.
b. W pojedynczej serii może wystartować maksymalnie 30 osób.
c. Należy pamiętać, że grupa musi stawić się najpóźniej 30 minut przed wyznaczoną godziną startu.
d. Każda osoba niepełnoletnia, aby wziąć udział w TEŚCIE musi przynieść ze sobą pozwolenie od rodzica lub prawnego opiekuna.
Akcja ma za zadanie uświadomienie uczestnikom poziomu ich kondycji fizycznej i zachęcenie ich do uprawiania regularnie ćwiczeń fizycznych.Każdy uczestnik otrzyma numer startowy, certyfikat potwierdzający przebiegnięty dystans.Przygotowane są pamiątkowe koszulki ( 400 szt)
Więcej informacji na stronie:www.toestcopera.pl
Podczas wycieczki do Parku Łazienkowskiego ukraińscy uczniowie i uczennice z klasy 7o obserwowali zwierzęta mieszkające w parku, jednocześnie ucząc się polskich nazw roślin i zwierząt.
Zosia i Maja z klasy 4b stworzyły kreatywne rzeźby z plastikowych śmieci na konkurs Filtrujemy dla Bałtyku. Trzymamy kciuki za wygraną.
Nasze ukraińskie uczennice też lubią taneczne przerwy.
Dmytro z klasy 4a pasjonuje się programowaniem. W środowisku Scratch stworzył projekt, który rysuje flagę swojej Ukriany.
Miło mi poinformować, że reprezentanci naszej szkoły, czyli
Laura Dębska z klasy 2a,
Pola Kaczorek z klasy 3a,
Wiktor Łebkowski z klasy 3b
zajęli 3 miejsce w Dizelnicowym Turnieju Wiedzy o Legendach Polskich.
Gratulujemy!
Joanna Podgórska
Zapraszamy do zapoznania się z tomikiem poezji wierszy nagrodzonych w XII edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka.
Aby przeczytać wiersze- kliknij -> Zostaną tylko malutkie szczęścia
Zapraszamy do obejrzenia cudownego podwodnego świata stworzonego prze uczniów kl. 4B metodą wydrapywanki.
W środę (11.05.22) w naszej szkole odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w XII edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka. Konkurs ma na celu rozwijanie wrażliwości artystycznej uczniów szkół podstawowych oraz propagowanie twórczości ks. Twardowskiego, który sam o sobie mówił, że jest „Janem od Biedronki”. W tegorocznej edycji wzięło udział ok. 200 młodych poetów z całej Warszawy, którzy podjęli się na pisania wierszy inspirowanych myślą księdza-poety „(…) zostaną tylko malutkie szczęścia…” . Nagrodzonych, w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8, zostało 25 uczniów . Przewodniczącą konkursowego jury była p. Hanna Niewiadomska - poetka, autorka wierszy i piosenek dla dzieci, miłośniczka i znawczyni twórczości dzieci i młodzieży, nagrodzona m.in. orderem „Przyjaciel Dzieci". Konkurs od początku swojego istnienia objęty był honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo, a od kilku lat także honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Uroczystość rozdania nagród uświetnili swoją obecnością p. Piotr Kobierski oraz p. Jakub Gręziak – zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bemowo. Oprawę artystyczną zapewnił Zespół Muzyczny Forte pod kierownictwem p. Małgorzaty Cichockiej, a galę poprowadziła p. Agnieszka Kownatka-Ruszkowska – koordynatorka i pomysłodawczyni konkursu.
Po części oficjalnej laureaci i goście zostali zaproszeni na poczęstunek.
Mamy nadzieję, że gala Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka wniosła „malutkie szczęścia” w życie jej uczestników.
Uczennice i uczniowie klas siódmych robią bardzo ciekawe ćwiczenie multimedialne z użyciem xera fotografii i rysunku, którego efekty będą widoczne na zajęciach po świętach Wielkanocnych!
Podczas majowej edycji rajdów histotycznych miłośnicy historii poznawali nieznane zakątki Otwocka.
Zapraszam do obejrzenia wybitnych prac Anny Kuzło (powyżej) z kl. 7b i Michaliny Kwiecień (poniżej) z kl. 7d
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia szkicowników uczniów klas 7:
- Poli Zubki, kl. 7a (1)
Jeremiego Galczaka, kl. 7c (2))
- Antoniny Pietrzak, kl. 7c (3)
- Mileny Modzelewskiej, kl 7c (4)
Dziękujemy wszystkim młodym poetom za udział w XII edycji naszego konkursu. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło sobie do serca słowa ks. Jana Twardowskiego - „zostaną tylko malutkie szczęścia…” oraz podzieliło się z nami swoimi poetyckimi przemyśleniami na ten temat.
W tym roku otrzymaliśmy prawie 200 wierszy. Wybór tych najpiękniejszych był wyjątkowo trudny, gdyż ich liczba i kunszt artystyczny, przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
W pracach Jury uczestniczyła p. Hanna Niewiadomska – znakomita autorka poezji dla dzieci, znawczyni i pasjonatka twórczości dzieci i młodzieży.
Aby poznać Laureatów kliknij -> Wyniki
Gratulujemy wszystkim Laureatom i zapraszamy – wraz z opiekunami – na uroczystą galę wręczenia nagród – 11.05.22 o godz. 10.00 w Sali rekreacyjnej SP306.
Prosimy o potwierdzenie obecności do 10.05 – emailem: biblioteka306@gmail.com lub telefonicznie: (22) 664-73-13.
Z radością informujemy, że konkurs można wpisać na świadectwo (pozycja nr 268 - kliknij -> w załączniku nr 1 )
Zapraszamy do obejrzenia podsumowania projektu czytelniczego dla klas 2 - "W wyjątkowym świecie polskiej poezji" , podczas którego uczniowie poznawali wiersze polskich Poetów m.in. Jan Brzechwy, Juliana Tuwima, Małgorzaty Strzałkowskiej i wielu innych twórców, inspirowali się nimi tworząc własne prace plastyczne i literackie, wzięli udział w spotkaniu z autorką ponad 200 wierszy dla dzieci - p. Hanną Hanna Niewiadomska oraz mogli spróbować swoich sił w konkursie poetyckim poświęconym dziełom Wandy Chotomskiej.
Projekt był realizowany w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025".
Agnieszka Kownatka i Ewa Majsterek
Lekcje plastyki są w naszej szkole bardzo twórcze i pozwalają rozwijać zainteresowania oraz pasje, w tym zamiłowanie do czytania.
28 kwietnia uczniowie klasy 3b wzięli udział w wycieczce do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Zwiedzanie ogólne najważniejszych sal Centrum Pieniądza NBP i najciekawszych eksponatów szesnastu sal wystawowych odbyło się z animatorem. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in. skąd się wzięły pieniądze, jak zmieniał się ich wygląd, dlaczego na świecie są różne waluty, jak odróżnić falsyfikat od autentycznego banknotu itp. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prawdziwa sztabka złota o wartości 2 mln zł. oraz wadze ponad 12kg. Uczniowie dowiedzieli się również jak działa Giełda Papierów Wartościowych oraz zobaczyli jak wygląda skarbiec. Uwagę wszystkich zwróciły centralnie umieszczone charakterystyczne tickery giełdowe. Nie zabrakło też dzwonu giełdowego. Wiele emocji wśród dzieci wywołała także animacja złota.
Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Technologie są wśród nas" w siedzibie organizatora Booksy International. Trzymamy kciuki za kwalifikację do II etapu.
Zapraszamy do obejrzenia szkicowników naszych uczniów - Bartłomieja Dziuby (powyżej) i Antka Daniela (poniżej) oraz Magdaleny Madyniak - tutaj -> Szkicownik MM
Klasa 3b uczestniczyła w wycieczce do Otrębusów, do Państwowego Zespółu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądali spektakl muzyczno-taneczny w wykonaniu zespołu Mazowsze pt. "Kolory".
Na lekcji plastyki czwartoklasiści wykonali przepiękne prace imitujące skalne, prehistoryczne malarstwo w jaskiniach o tematyce zwierzęcej (bizony, jelenie, konie, mamuty itp.).
Do tej pracy Uczniowie specjalnie przygotowali w domu papier, moczony w herbacie, po czym na lekcji zgnietli go na prośbę Nauczyciela, aby bardziej przypominał skalne malunki. Przy tym ćwiczeniu poznaliśmy również technikę malarską- suche pastele.
Zapraszam do oglądania galerii prac!
Uczniowie klasy 3b wzięli udział w wycieczce do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Wszyscy zwiedzali sale wystawowe oraz skansen lokomotyw z przewodnikiem muzeum. Odbyły się także zajęcia z modelarstwa kolejowego. Powstały przepiękne lokomotywy w wykonaniu uczniów.
Klasy 1A i 1B pojechały do Kinoteki na Lekcję w Kinie. Poznały jak ważnym elementem każdej ekranizacji jest muzyka i skąd się biorą dźwięki z tych piosenek.
Powered by aSc EduPage