Zapraszamy do obejrzenia filmiku Natalii Rębeckiej z kl. 6a, która rysując na tablecie graficznym łączy sztukę z technologią.
Dzień Czytania Tolkiena w bibliotece
25.03.20223W piątek (25.03) obchodziliśmy w naszej bibliotece Światowy Dzień Czytania Tolkiena! Były zagadki, wspólne czytanie, a na finał quiz o Pisarzu w kahoot. Trzy zwycięskie ekipy otrzymały dyplomy i drobne upominki.
Zachęcamy do czytania Tolkiena nie tylko od święta! To wspaniały autor, który stworzył całą rzeczywistość Śródziemia - łącznie z jego mitologią, historią i językami (!). Sam władał 14 językami i chciał też nauczyć się polskiego, ale niestety nie zdołał. Był wybitnym Autorem. Sięgnijcie do jego rewelacyjnych dzieł zanim obejrzycie ekranizacje.
Książki J.R.R. Tolkiena i oparte na nich filmy wypożyczycie w naszej bibliotece! Zapraszamy!
Wiosenne witraże klas 7
25.03.2022Zdjęcia witraży wiosennych, które wykonały klasy 7. Zapraszam do oglądania tu i na żywo (na 2 piętrze naszej szkoły).
Bogna Żuromska
Rysunki ptaków uczniów klasy 7o
25.03.20227Rysunki ptaków, które wykonali nasi ukraińscy uczniowie z klasy 7o. :)
Kultura na Bemowie
25.03.2022Drugi koncert rodzinny w wykonaniu zespołu Mamy Śpiewamy
2 kwietnia 2022 r. godz. 11.00 w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbędzie się kolejny, kameralny koncert zespołu Mamy Śpiewamy. Tym razem na spotkaniu rozwijającym muzykalność dzieci usłyszą śpiew na dwa głosy, grę na gitarze, saksofonie oraz flecie poprzecznym. Zapraszamy dzieci w wieku od 0 do 5 lat z rodzicami. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.Zaproszenia można uzyskać pod adresem mailowym: bemowo.zapisy@um.warszawa.pl do 27.03.2022 r.
Regulamin- tutaj -> Mamy śpiewamy
"Co ze Świętami?- Wielkanoc" – spektakl dla dzieci
9 kwietnia br. na Scenie Kocjana przy ul. Kocjana 3 o godz. 10.00 odbędzie się spektakl dla dzieci "Co ze Świętami?Wielkanoc”. Zapraszamy na świąteczny, muzyczny spektakl dla dzieci. Zapisy do 3 kwietnia br. na bemowo.zapisy@um.warszawa.pl.
Szczegóły - tutaj -> spektakl
Koncert w ramach I Międzynarodowego Bemowskiego Festiwalu Organowego
Trzeci koncert w ramach I Międzynarodowego Bemowskiego Festiwalu Organowego odbędzie się 10 kwietnia br. o godz. 16.00 w parafii p.w. Bogurodzicy Maryi przy ul. Powstańców Śląskich 67D. W niedzielne popołudnie niemiecki organista Johannes Krahl wykona dla nas utwory z repertuaru wybitnych kompozytorów m.in. Liszta, Brahmsa czy Schumanna.Podczas I Międzynarodowego Festiwalu Organowego co miesiąc będziemy mogli wysłuchać wykonań najwybitniejszych artystów z całego świata, którzy zaprezentują muzykę z różnych kręgów kulturowych. Unikatowe organy w kościele Bogurodzicy Maryi pozwolą doświadczyć pełnej gamy brzmień tego interesującego instrumentu. Wstęp wolny.
Więcej - tutaj -> Koncert
Wycieczka kl. 2b i 1c do siedziby Zespołu Mazowsze
25.03.2022Klasa 2b i 1c odwiedziła w 23.03 2022 r. siedzibę Zespołu Mazowsze w Otrębusach. Obejrzeli piękną muzyczną opowieść pt. Kolory. To były niezapomniane wrażenia.
Pomoc koleżeńska!
24.03.2022Wolontariuszki i wolontariusze z klasy 8b i 7b pomagają kolegom i koleżankom z klas 4 w nauce:-)
Greckie wazy - praca techniką wydrapywanki
24.03.2022Klasy 5 na lekcjach plastyki nauczyły się nowej interesującej techniki plastycznej jaką jest wydrapywanka.
Przygotowali nią przepiękne prace na temat "greckie wazy". Zapraszmy do obejrzenia.
Prace plastyczne uczniów klasy 5a
24.03.20222Uczniowie z klasy 5A są bardzo twórczy po godzinach nauki w szkole. :)
Zapraszamy do podziwiania kreatywnych dzieł sztuki! :)
Moje zwierzę - prace plastyczne
24.03.20223Zapraszamy do obejrzenia wspaniałych prac Uczniów klasy 4B na temat: Ja i moje zwierzę, techniką mieszaną (kredki i flamastry). Prace są cudowne! Życzymy wspaniałych wrażeń artystycznych!
Paczka dla Ukrainy
24.03.2022Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych oraz Fundacja Pomocy Bliźniemu Credo organizują zbiórkę produktów, które za pośrednictwem Caritasu zostaną przewiezione na Ukrainę.
Paczki, zapakowane w karton, należy przygotowywać zgodnie z zamieszczoną listą. Listę należy włożyć do kartonu i zaznaczyć, których produktów ewentualnie brakuje.
Paczki można dostarczać do szkoły lub bezpośrednio do magazynu Aleja Zjednoczenia 11 (wejście od podwórka) od poniedziałku do piątku 10.00-14.00.
Dzień Kobiet w 8b :-)
24.03.2022Panowie z klasy 8b, zawsze pamiętają o swoich koleżankach z klasy i dbają o nie każdego dnia, ale w sposób szczególny okazali to w Dzień Kobiet - pamiętali o życzeniach, kwiatach i prezentach.
SKW dla Ukrainy <3
24.03.2022Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z pracownikami i wolontariuszami Bemowskiego Centrum Kultury oraz mieszkańcami Bemowa, przygotowywali paczki żywnościowe oraz z artykułami higienicznymi, aby wesprzeć Ukraińców tych, którzy przyjechali do Polski oraz tych, którzy zostali na Ukrainie.
Pracy było co nie miara, ale zapał i chęć pomocy były jeszcze większe!
Lista oficjalnych szkół i platform internetowych na Ukrainie, które organizują proces edukacyjny w czasie wojny: Cписок офіційних онлайн-шкіл та платформ в Україні, що організовують навчальний процес в умовах війни
20.03.2022Lista oficjalnych szkół i platform internetowych na Ukrainie, które organizują proces edukacyjny w czasie wojny:
Cписок офіційних онлайн-шкіл та платформ в Україні, що організовують навчальний процес в умовах війни
Tematy do rozmów:
https://edukacja.um.warszawa.pl/-/temy-dlya-rozmov-pro-nas-i-nashi-krayiny
https://metropolie.pl/fileadmin/user_upload/tematy_do_rozmow_cz.2_PL.pdf
Bezpłatna SZKOŁA ONLINE dla dzieci z Ukrainy, Онлайн школа для дітей з України
20.03.2022-
Онлайн школа для дітей з України. Як застосовувати? Інформація українською нижче
-
Szkoły online w ukraińskim systemie edukacji.Lekcje on line odbywają się na wszystkich poziomach nauczania i prowadzą je nauczycielki i nauczyciele z Ukrainy.Bezpłatna SZKOŁA ONLINE dla dzieci z Ukrainy. - Fundacja EduSEN Wydawnictwo Szkolenia https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy (PL + UA) Stowarzyszenie Klanza Fundacja Edu SEN
14 marca rusza szkoła online dla uczennic i uczniów, którzy trafili do Polski na skutek inwazji Rosji na Ukrainę. Dzieci z Ukrainy będą mogły wziąć udział w zajęciach po ukraińsku, w ukraińskim systemie nauczania i na poziomie klasy do której uczęszczały dotychczas. Zajęcia są całkowicie darmowe.
Fundacja EduSEN, Stowarzyszenie Klanza oraz Fundacja Orange przygotowały projekt szkoły online dla dzieci z Ukrainy, dzięki któremu będą mogły kontynuować naukę w systemie, w którym uczyły się dotychczas, a poza wszystkim będą mieć namiastkę normalności i kontakt z rówieśnikami. Spotkania będą odbywały się na platformie ZOOM, na każdym poziomie nauczania i w podziale na klasy.
Tydzień po starcie zajęć, 21 marca 2022 r. rozpoczną się również zajęcia prowadzone przez nauczycieli języka polskiego jako obcego dla uczennic, uczniów, nauczycielek i nauczycieli. A od 4 kwietnia ruszą lekcje prowadzone przez polskich nauczycieli wyrównujące braki z poszczególnych przedmiotów.
Zgłoszenia na zajęcia
Zajęcia lekcyjne online będą realizowane dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku przed południem (w godz. 9:00-11:00) oraz po południu (w godz. 17:00-19:00). Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez ukraińskich nauczycieli.
Link dla uczniów: https://bit.ly/szkolaONLINE-uczniowie
Link dla nauczycieli: https://bit.ly/szkolaONLINE-nauczyciele
Plany i linki do zajęć zostaną wysłane na maile podane w formularzu.
Онлайн школа для дітей з України
Онлайн школа для дітей з України 14 березня запрацювала онлайн-школа для учнів, які приїхали до Польщі внаслідок вторгнення Росії в Україну. Діти з України зможуть брати участь у заняттях українською мовою, в українській системі освіти та на рівні класу, який вони відвідували досі. Заняття повністю безкоштовні. Партнером ініціативи є Fundacja Orange.
Як долучитися до проекту?
Продовження навчання за українською системою для тих, хто планує повернутися в Україну або залишився у своїй країні.Ми не замінимо справжню школу, але дамо вам можливість відірватися від сумної і трагічної реальності.
Реєстрація за посиланням:
- Wróć do listy artykułów
-
KONCERT DLA UKRAINY
18.03.2022Wielki Koncert dla Ukrainy 19 i 20 marca 2022 r. od godz. 14.00 w Parku Górczewska.
Dzień bez plecaka - akcja samorządu uczniowskiego
18.03.20226W czym można przynieść do szkoły podręczniki, zeszyty i przybory szkolne w dniu bez plecaka?
Pomysłowość naszych uczennic i uczniów nie ma granic. Zamiast plecaków pojawiły się walizki, pudełka, transportery dla zwierząt, wiadra, futerał na gitarę, a nawet kapelusz! okazało się, że naswet poszewki na poduszki czy odpowiednio zawiązane bluzy są w stanie zastąpić plecak.
Klasy 4a w kinie Muranów
18.03.2022Klasa 4a i 4b 17 marca 2022 r. obejrzały specjalny pokaz filmu :Labirynt", zorganizowany w kinie Muranów przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Kangur - konkurs matematyczny
18.03.202217 marca miłośnicy trudnych zadań matematycznych wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.
Spotkanie autorskie z p. Krzysztofem Petkiem
18.03.202217Spotkania autorskie dla uczniów klas 1 i 2 z p. Krzysztofem Petkiem – pisarzem, dziennikarzem, podróżnikiem, detektywem i prawdziwym człowiekiem renesansu, były dla uczniów niezwykłą przygodą. Zgromadzeni w czwartkowy poranek (17.03) w bibliotece czytelnicy zostali zaproszeni przez Pisarza do poszukiwania skarbu, podążania śladami znaków Templariuszy, nauki podstaw samoobrony, a także do poznania Julka – tytułowego bohatera powieści „Jestem nowy”. Autor zachwycił młodszych i starszych słuchaczy swoimi interesującymi historiami opowiadanymi z ogromną swadą.
Po spotkaniu można było kupić książki i otrzymać autograf. Spotkania z p. Krzysztofem Petkiem było niezwykłym doświadczeniem i mamy nadzieje, że Pisarz jeszcze nas odwiedzi.
Spotkanie stanowi realizację Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.
Dzień Kobiet w klasie 4b
18.03.2022Klasa 4b uroczyście świętowała Międzynarodowy Dzień Kobiet. Chłopcy wręczyli dziewczynkom prezenty z najlepszymi życzeniami.
Zakładka zamiast kwiatka - promocja czytelnictwa w Dzień Kobiet i nie tylko ;)
15.03.20222W tym roku zainaugurowałyśmy akcję „Zakładka zamiast kwiatka”, która bardzo się spodobała i na pewno stanie się naszą biblioteczną tradycją. W Dzień Kobiet (8.03) każda dziewczyna, która odwiedziła bibliotekę mogła wybrać sobie prezent – piękną zakładkę lub zakładki. Chłopaki tez mogli je dostać, jeśli wypożyczyli jakąś książkę.
Płeć brzydka lobbowała by w Dzień Mężczyzny (10.03) odwrócić role, żeby dziewczyny też poczuły się zachęcone do czytania. Uległyśmy tym prośbom i chłopaki też mieli swoje zakładkowo—czytelnicze święto. Wszak „biblioteka dobre miejsce dla człowieka”.
Sienkiewicz na okładkę! - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla kl. 7
14.03.20222Uczniowie klas 7 mieli możliwość zostania grafikami i zaprojektowania nowej okładki do dzieła Henryka Sienkiwicza w ramach konkursu plastycznego - Sienkiewicz na okładkę
Miło nam poinformować, że nagrodzeni zostali:
Magdalena Madyniak, kl. 7b
Jeremi Galczak, kl. 7c
Urszula Zaręba, kl. 7c
Serdecznie gratulujemy przygotowania przepięknych prac, talentu i zaangażowania!
Konkurs został zorganizowany w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".
Mini-wystawę prac można obejrzeć w bibliotece.
Zapraszamy!
Matematyka się przydaje :)
08.03.2022Oto zadania, które ułożyli w lutym uczniowie w ramach projektu 'Matematyka się przydaje". Jak i w poprzednich miesiącach zadania są ciekawe i pokazujące praktyczny aspekt matematyki.
Zadania ułożone przez Ignacego Pastuszkę z klasy 5b
Zadanie 1
Postanowiłem wyremontować swój pokój i przykleić na ścianach tapety. Pokój jest prostokatny i ma następujące wymiary : I ściana - długość 3,8 m; II ściana 3,2 m. Wysokość Wysokość pomieszczenia wynosi 2,7 m. Na jednej ześcian znajduje się okno o wymiarach :1,4 m na 1,7 m, a na ścianie po drugiej stronie są drzwi o wymiarach :1 m na 2,1 m. Należy obliczyć powierzchnię do wytapetowania.
Zadanie 2
Rolka tapety ma wymiary 0,75 m na 10 m i kosztuje 22 zł 50 gr. Ponadtdo klej do tapet jest w pojemnikach pozwalających wykleić 5 m kwadratowych powierzchni i kosztuje 12 zł 75 gr za pojemnik.
a) Ile rolek trapety trzeba kupiś i ile będą kosztowały?
b) Ile pojemników kleju trzeba kupić i ile będzie kosztował klej?
c) Jaki będzie całkowity koszt materiałów do tapetowania?
Zadanie 3
Pan malarz, który może nam te tapety przykleić powiedzial, że jest w stanie wykonać tę pracę w 2 i pół godziny, a godzina jego pracy kosztuje 100 zł. Jest też inna możliwość zapłaty, tzn za 1 m kwadratowy. Cena tapetowania za jeden metr kwadratowy wynosi 10, 50 zł. Która z propozycji pana malarza jest tańsza?
Zadania ułożone przez Aleksandrę Śmierska z klasy 7c
Zad. 1
Kasia i jej mama mają razem 55 lat. Mama urodziła Kasię mając 25 lat. Ile lat ma teraz Kasia?
Rozwiązanie:
x - wiek Kasi
x + 25 - wiek mamy
x + x + 25 = 55
2x = 55 - 25
x = 15
Odp. Kasia ma teraz 15 lat.
Zad. 2
Zosia kupiła w sklepie 3 tabliczki czekolady truskawkowej. Dała kasjerce banknot 10 zl i otrzymala 25 groszy reszty. Ile kosztowała jedna tabliczka czekolady truskawkowej?
Zad. 3
Babcia Krysia ma w ogrodzie 9 krzewów hortensji bukietowej i 4 krzewy hortensji pnącej. W tym roku dosadziła tyle samo krzewów hortensji każdego rodzaju. Ile krzewów każdego rodzaju dosadziła babcia Krysia, skoro wiadomo, że obecnie rośnie 19 krzewów hortensji.
Zad. 4
Pan Krzysztof korzysta z korporacji taksówkowej "LUX", w której opłata początkowa wynosi 4,20 zł, a cena za 1 kilometr wynosi 2,50 zł. Pan Adam jeździ taksowką korporacji "CITY", w której opłata początkowa wynosi 8,50 zł, a cena za kilometr 1,50 zl. Który z panów zapłaci mniej za przejechanie trasy
7 km i o ile?Zadania ułożone przez Antoniego Sworzyńskiego z klasy 5a
Zad. 1
Kanał na YouTube miał 500 tysięcy subskrypcji. W wyniku błędu stracił 30% subskrypcji. Oblicz ilu mu brakuje subskrybentów do złotego przycisku (milion), diamentowego przycisku (pięć milionów) i do rubinowego przycisku (stu milionów).
Zad. 2
Kanał w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i otrzymuje dziesięć tysięcy subskrypcji dziennie.
Oblicz w ile dni dojdzie do celów z poprzedniego zadania.
SKW i bieg "Tropem Wilczym"
06.03.2022Po pracowitej sobocie, przyszedł czas na niedzielę i udział Szkolnego Koła Wolontariatu w warszawskim sportowym wydarzeniu. W dniu 06.03.2022 r. wsparliśmy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", objęty patronatem narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Nasi Wolontariusze mieli bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ prowadzili biuro zawodów, gdzie odpowiadali za rejestrację uczestników i wszystko, co związane ze startem. Możemy się też pochwalić tym, że mamy też medal zdobyty w biegu honorowym :-)
18
Wolontariusze na Wiosennej Bemowskiej Wymianie Książek
06.03.2022Za nami kolejna pracowita sobota (05.03.2022r.) w MAL Dwa Jelonki, gdzie wraz z Bemowskim Centrum Kultury, współorganizowaliśmy wymianę książek dla społeczności z Bemowa. Pomogliśmy również przy organizowanej przez BCK zbiórce na rzecz potrzebujących osób z Ukrainy.
Nasi Wolontariusze wykazali się bardzo dobrą organizacją, dlatego znalazł się także czas na kebaba oraz zabawy :-)
4
Klasy ósme doskonalą dobre maniery :-)
06.03.2022W poniedziałek, 28.02.2022 r., klasy 8a i 8b pojechały na wycieczkę do Pułtuska, aby na zamku, pod czujnym okiem edukatora, poznać tajniki savoire vivre przy stole. Była część teoretyczna w dwóch aktach, część praktyczna, a na koniec "egzamin" w zamkowej restauracji podczas obiadu :-)
Następnie, wraz z przewodnikiem, zwiedziliśmy Pułtusk i Serock.
9
Laurki dla dzieci z Ukrainy
04.03.202217W tym tygodniu na lekcjach plastyki i języka polskiego oraz w bibliotece i świetlicy powstają przepiękne laurki oraz wzruszające listy dla ukraińskich dzieci!
Nasi Uczniowie życzą wszystkim Ukraińcom dużo siły, odwagi, wolności i bezpieczeństwa! Pragną również przekazać, że "Z nami jesteście bezpieczni" oraz "Trzymamy za Was kciuki!".
Pomoc dla Ukrainy
01.03.2022Bardzo dziękujemy za liczny odzew i przekazywanie darów.
Gdyby ktoś z Państwa chciał jeszcze pomóc, to teraz potrzebne są takie rzeczy jak:
- podstawowe lekarstwa na przeziębienie,
- materiały techniczno-plastyczne (pędzle, farby, plasteliny, flamastry, bloki rysunkowe, papiery kolorowe, kolorowe długopisy, kleje, nożyczki)
Pierwszoklasiści wspierają ukraińskie dzieci
01.03.2022Obecna sytuacja na świecie wzbudza w każdym z nas wiele nieprzyjemnych emocji. Dlatego na dzisiejszej lekcji klasa 1b mogła porozmawiać z nauczycielami o tym, co obecnie dzieje się obok nas - w Ukrainie. Dzieci mogły podzielić się tym, co czują, co ich niepokoi, ale też opowiedzieć, w jaki sposób one pomagają lub chciałyby pomóc. Jedną z propozycji dzieci było wsparcie dobrym słowem. Chętni 7 - latkowie mogli stworzyć laurkę ze słowami wsparcia dla dzieci i dorosłych uciekających z kraju przed wojną w Ukrainie. Prace naszych uczniów zachwycają i wzruszają. Oto niektóre z nich:
1
Spotkanie autorskie z p. Moniką Kowaleczko-Szumowską dla kl. 5 i 6
02.03.202212Panią Monikę Kowaleczko-Szumowską, autorkę książek dla dzieci i młodzieży, gościliśmy w naszej bibliotece nie raz, ale wczorajsze spotkania były wyjątkowe. Tworzyły przestrzeń do uniwersalnej rozmowy o wojnie, przemocy, lęku, ale i nadziei. Były bardzo potrzebne nam wszystkim.
Pisarka opowiedziała nam, że zaczęła pisać książki o wojnie po to, żeby już nigdy więcej się historia się nie powtórzyła. Pomogła nam też zrozumieć, jak możemy pomóc będącym w potrzebie, w czym odnaleźć radość w najmroczniejszym okresie.
Pani Monika połączyła podczas zajęć historię dzieci, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim (opisanych w „Fajnej ferajnie”) z niezwykłą opowieścią o „dzieciach maharadży”, uratowanych z Syberii i adoptowanych przez władcę Nawanagaru. Zaprezentowała nam też fragmenty swojego znakomitego interaktywnego dokumentu na ten temat („Fajna ferajna w Indiach” – do obejrzenia -> tutaj)
Spotkania ogromnie poruszyły uczniów klas 5 i 6, do których było skierowane. Młodzi ludzie wyszli z nich pełni refleksji, ale też pokrzepieni. Myślę, że będą w nich rezonować jeszcze długi czas.Takie wydarzenia czytelnicze stanowią realizację priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025"
XII edycja Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka
02.03.2022Serdecznie zapraszamy do udziału w XII edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego „Złota Biedronka”.
REGULAMIN:
Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego
ul. Tkaczy 27
01-346 Warszawa
Patronat Honorowy Mazowieckiego Kuratora Oświaty w roku 2017, 2018, 2019, 2020, 2021.
Patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.
Nagroda współfinansowana ze środków Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 306 w Warszawie oraz Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
Terminarz:
- Termin nadsyłania prac do 13 kwietnia 2022 r. na adres: biblioteka306@gmail.com; w temacie „Złota Biedronka”.
- Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły do 06 maja 2022 r.
- Laureaci konkursu zostaną zawiadomieni drogą e-mailową do 06 maja 2022 r.
- Wręczenie nagród odbędzie się 11 maja 2022 r. na gali w Szkole Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna lub on-line
- Cele konkursu:
- propagowanie wiedzy na temat życia i twórczości ks. Jana Twardowskiego,
- rozwijanie twórczości dzieci i młodzieży,
- kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży.
Uczestnicy:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów warszawskich szkół podstawowych, szkół imienia ks. Jana Twardowskiego w Polsce oraz warszawskich domów kultury, w trzech grupach wiekowych:
- klasy I – III
- klasy IV -VI
- klasy VII – VIII
Tematyka:
„zostaną tylko malutkie szczęścia…” ks. J. Twardowski z wiersza „Tylko”
Wymagania:
Format pracy: dokument programu Word (.doc lub docx)
Utwór poetycki opatrzony metryczką zawierającą:
- tytuł pracy,
- imię i nazwisko autora,
- klasę,
- imię i nazwisko opiekuna literackiego,
- nazwę i adres placówki wraz z telefonem oraz adresem e-mail,
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Do udziału w konkursie nie dopuszcza się prac, które:
- były publikowane,
- były nagradzane w innych konkursach,
- zostały nadesłane po terminie określonym w regulaminie konkursu.
Podpisana przez rodziców/opiekunów prawnych zgoda na udział w konkursie w formie skanu lub zdjęcia.
Ocena prac:
Prace ocenianie będą przez komisję powołaną przez organizatora.
Kryteria oceny:
- oryginalność,
- kompozycja,
- styl.
Ustalenia porządkowe:
- Nagrodą główną jest statuetka „Złotej Biedronki” oraz dyplom. Wyróżnieni uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
- Koszty przyjazdu uczestników na galę pokrywa szkoła delegująca.
- Prace wysłane na konkurs nie będą odsyłane.
- Osoby zaproszone na galę finałową konkursu wyrażają zgodę na udostępnianie swojego wizerunku dla celu sprawozdawczych i promocyjnych.
- W związku z sytuacją epidemiczną organizator zastrzega sobie możliwość zmian terminów oraz zorganizowanie Gali Laureatów w formie on-line. W przypadku uroczystości on-line nagrody zostaną przesłane pocztą lub dostarczone do szkół.
- Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem postanowień zawartych w regulaminie.
Z radością informuję, że konkurs można wpisać na świadectwo (pozycja nr 268 - kliknij -> załączniku nr 1 )
Regulamin - kliknij - > do pobrania
Laurki dla Ukrainy
28.02.2022Szanowni Państwo,
Kochani Uczniowie,Z powodu zaistniałej sytuacji, dotykającej naszego Sąsiada: Ukrainy, wspólnie z Nauczycielami od języka polskiego oraz nauczycielkami bibliotekarkami będziemy w tym tygodniu organizować Laurki oraz Listy dla Dzieci z Ukrainy.
W ramach lekcji języka polskiego oraz w bibliotece będą pisane krótkie listy dla Dzieci z Ukrainy od naszych Uczniów, a na lekcjach plastyki będziemy rysować dla nich Laurki.W związku z powyższym, w tym tygodniu na plastykę proszę przynieść TYLKO materiały potrzebne do wykonania LAURKI: ołówki, kolorowe kredki/flamastry, kolorowy blok techniczny A4, nożyczki, klej w sztyfcie i co tylko Wam przyjdzie jeszcze na myśl. :) Chwilowo odstawiamy prace plastyczne, które zaczęliśmy robić, na rzecz dla Ukrainy. Prace te nie będą na ocenę, celem naszego projektu jest otworzenie naszych serc na potrzebę niesprawiedliwie potraktowanych ludzi.
Im więcej takich Laurek i Listów/Liścików od serc, tym lepiej, więc zachęcam również do udziału w projekcie: naszą Świetlicę, Uczniów klas 1-3. Dzieci najpiękniej potrafią wyrażać swoje uczucia, miłość, chęć pomocy, współczucie i wiele innych. Wykorzystajmy te dary i nieśmy dobro potrzebującym. <3
Wykonane Laurki oraz Listy przekażemy do najbliższego Punktu Pomocy dla Ukrainy, w którym prace będą podarowane dla Ukraińskich Rodzin z Dziećmi.
Laurki wykonujemy do końca tego tygodnia (04.03), ponieważ pragniemy jak najszybciej móc dzielić naszą miłość, współczuciem i dobrem z innymi.
Pozdrawiamy serdecznie
Bogna Żuromska,
Patrycja Politowska,
Agnieszka Kownatka-Ruszkowska
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie
Aktualności - Lista
- ŻYCZENIA WIELKANOCNE
- 16.04.2025
- Akcja Żonkile w naszej szkole
- 16.04.2025
- Sukces w konkursie InstaL
- 16.04.2025
- Dyplom od Fundacji Judyta
- 15.04.2025
- Spotkanie z pieskiem
- 14.04.2025
- Wycieczka klas 1c i 2c
- 10.04.2025
- KIERMASZ WIELKANOCNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
- 08.04.2025
- KIERMASZ WIOSENNO-WIELKANOCNY W SP 306
- 07.04.2025
- Ogrodnicy z 4c
- 09.04.2025
- Kartki wielkanocne Żabek
- 09.04.2025
- Wspólne programowanie robotów
- 05.04.2025
- Zbiórka dla psiaków
- 04.04.2025
- XVI Bielańskie Targi Edukacyjne
- 04.04.2025
- WYNIKI KONKURSU DZIELNICOWEGO „MOJA RECEPTA NA ZDROWIE”!
- 03.04.2025
- Modelowanie 3D
- 03.04.2025
- Grafiki warsztatowe
- 03.04.2025
- Eksperyment chemiczny
- 03.04.2025
- Projekt artystyczny klas 7
- 03.04.2025
- III Warszawski Konkurs Recytatorski W Starym Teatrze - ,,Poezja Przyjaźni i Miłości"
- 03.04.2025
- Prawo zachowania masy w praktyce
- 02.04.2025