Wszystkim chłopakom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego!
Dzień Chłopaka w klasie 5b.
Wszystkim chłopakom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego!
Dzień Chłopaka w klasie 5b.
29 września w naszej szkole obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Tego dnia uczniowie klas 4-8 i nauczyciele czytali na głos swoje ulubione książki. Wolontariusze poszli do przedszkola i klas 1-3 i zapoznali młodszych kolegów z twórczością Janiny Porazińskiej. W bibliotece
zaś, podczas długich przerw, czytali chętni uczniowie.
W klasach starszych przeprowadzona została dyskusja dotycząca książek: co daje nam czytanie, po co czytamy książki, jaka może być rola książki w życiu człowieka. Dzieci z przedszkola i klas 1-3 z tej okazji wykonały prace plastyczne, a starsi uczniowie utworzyli hasła na temat książek i czytania.
Uczennice i uczniowie klasy 8o nauczyli się rozróżniać druk wklęsły, płaski i wypukły, drzeworyty od miedziorytów, a następnie dłutkami wycięli własne linoryty, które odbili na zabytkowej prasie drukarskiej, tworząc piękne grafiki. Zapraszamy do fotogalerii.
26 września klasy 1b i 2c były na wycieczce edukacyjnej w Parku Rozrywki w Śmiechominku. Dzieci miały podzielony czas na rożne aktywności. Podczas lekcji przyrody dzieci poznały ciekawostki o zwierzętach mieszkających w Śmiechominku.
Zobaczyły:wielbłąda, kangury, kozy, alpaki, kury, koguty, kucyki i psy. Nauczyły się karmić zwierzęta przysmakami, które one uwielbiają.
Była tez okazja do rozwijania aktywności ruchowej podczas pokonywania toru przeszkód w lesie, zjazdu na dmuchańcu i tyrolce.
Ostatnim akcentem naszego pobytu był wypiek pizzy, którą uczniowie przygotowali własnoręcznie. Pizza była przepyszna, a cała wyprawa wspaniała.
Wychowawczynie: pp. Małgorzata Kwiatkowska (kl.2c) & Olga Zaręba (kl. 1b)
Klasa 6b na lekcjach informatyki poznała serwis Google Art & Culture, który upowszechnia sztukę z całego świata. Największe zainteresowanie uczennic i uczniów wzbudziły kreatywne gry: tworzenie starożytnej ceramiki, układanie obrazów z puzzli oraz komponowanie muzyki operowej.
Na lekcjach chemii w klasach 7 wykonaliśmy tęczę w probówce. Tak poznaliśmy czym jest gęstość substancji.
Drodzy Czytelnicy - Uczniowie i Rodzice,
w najbliższy piątek (30.09) serdecznie zapraszamy Was do naszej szkolnej biblioteki na NOC BIBLIOTEK 2022 pod hasłem „To musi się powieść”.
Dla wszystkich przebranych za postacie ze swoich ulubionych powieści – drobne upominki.
Od godz. 18.00:
- quiz z nagrodami w Kahoot!
- projekcja filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”
Dla tych, co przyjdą wcześniej (od godz. 17.30) możliwość:
- napisania wspólnej powieści
- stworzenia wspólnego plakatu
- sfotografowania się na specjalnie przygotowanej ściance
- obejrzenia wystawy „Od bibliotekarza do powieściopisarza”
Serdecznie zapraszamy!
Szacowany czas trwania imprezy godz. 17.30-20.00
23 września uczennice i uczniowie klas 8b, 8c, 8o oraz 8p integrowali się podczas wycieczki do Teatru Polskiego, gdzie obejrzeli komedię "Awantura w Chioggi", napisaną w XVIII wieku przez Carla Goldoniego.
Podczas lekcji informatyki uczennice i uczniowie klasy 6a eksperymentowali z płytkami MaKey Makey, zakupionymi w ramach projektu #SuperKoderzy - Cyfrowi DJe, w którym nasza szkoła uczestniczyła w zeszłym roku. Dzieci na własnej skórze doświadczyły, że ludzie, folia aluminiowa, woda przewodzą prąd.
Z ogromną dumą informujemy, że nasz biblioteka zyskuje uznanie nawet poza granicami Mazowsza.
W czwartek 22 września Pani Agnieszka Kownatka, opowiadała o wypracowanych w naszej bibliotece rozwiązaniach sprzyjających dobrostanowi psychicznemu ucznia na konferencji dla nauczycieli-bibliotekarzy w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie. Bardzo się cieszymy, że możemy być inspiracją dla innych.
W klasach 8 tworzyliśmy kwas siarkowy (IV). Efekty można obejrzeć na filmie. Do doświadczenia wykorzystaliśmy sproszkowaną siarkę, palnik spirytusowy i wodę z oranżem metylowym. Kolor czerwony świadczy o powstaniu kwasu
Uczniowie naszej szkoły już na początku roku szkolnego okazują wdzięczność nauczycielom. Krzysztof z klasy 7b własnoręcznie upiekł kremówki dla swoich nauczycieli.
Klasy 2a i 3c wybrały się na lekcję muzealną do Muzeum Niepodległości w Warszawie. Na spotkaniu "Był sobie Orzeł" uczniowie poznali ciekawe i niekiedy zaskakujące przemiany wizerunków herbowych z orłem białym, które dokumentowały związki pomiędzy rodami panującymi w Polsce i w innych państwach europejskich. Podczas warsztatów uczniowie mieli też okazję zastanowić się, dlaczego herb danej rodziny posiada taki, a nie inny wizerunek oraz stworzyć projekt własnego herbu.
Wszyscy uczniowie z klas 4 - 8 cieszą się z nowych, szybkich laptopów.
Jako szkoła aktywnie partycypująca w przedwakacyjnej akcji pt. Rowerowy Maj 2022 skorzystaliśmy z darmowego serwisu rowerowego, który działał 13 września br. Tego dnia każdy uczeń mógł oddać swój rower do przeglądu i odebrać po lekcjach.
1 września tak, jak wszystkie szkoły w Polsce rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/23.
Wszystkim życzymy tego, co najlepsze i dedykujemy wiersz Czesława Janczarskiego:
Żegnamy lasy, łąki i pole.
Jutro, pojutrze będziemy w szkole.
Żegnamy góry, żegnamy morze.
Wracamy zdrowi, w świetnym humorze.
Piękne jest lato, miłe, wesołe.
Lecz dziś z radością witamy szkołę.
1 września 2022 r. - czwartek
klasy 4 - 8 godz. 8:30 boisko
oddziały przygotowawcze kl. 4 - 6 i 7 - 8 - godz. 9:30 sala gimnastyczna
klasy 2 - 3 godz. 10:30 sala gimnastyczna
klasy 1 godz. 11:00 sala gimnastyczna
oddziały przygotowawcze kl. 1 - 3 - godz. 11.00 sala gimnastyczna
Ważne dokumenty do wydruku, podpisania i dostarczenia do przedszkola - TUTAJ
Zapraszamy na dni adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków - 29 i 30 sierpnia w godzinach 11.00 -14.00.
Na zebrania z rodzciami zapraszamy 1 września o godz. 17.30.
HARMONOGRAM ZAJĘĆ W DNIACH 01 - 05 SIERPNIA
HARMONOGRAM ZAJĘĆ W DNIACH 25-29 LIPCA
HARMONOGRAM ZAJĘĆ W DNIACH 18-22 LIPCA
WAŻNE: Plan zajęć może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.
Pożegnanie najstarszych klas, klas 8, które odchodzą z naszej szkoły, żeby zacząć przygodę w kolejnych placówkach edukacyjnych – zawsze jest dla całej społeczności szkolnej ogromnym przeżyciem.
W tym roku to zakończenie szkolnego w klasach 8 i dwóch oddziałach przygotowawczych – 7-8o i 7-8p znakomicie poprowadzili p. Patrycja Politowska i p. Adam Lemański. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz zaśpiewaniem dwóch hymnów – polskiego i ukraińskiego, co było bardzo wzruszającym przeżyciem i pokazało nam cenni są dla nas nasi nowi uczniowie. Uczniowie klas 8 uroczyście przekazali też sztandar naszej szkoły kolejnemu pocztowi, który będzie godnie reprezentował naszą szkołę przez kolejny rok. Na uroczystości wręczono najważniejsze nagrody wynikające ze Statutu naszej szkoły.
Tytuł Ucznia Roku otrzymał Antoni Łukawski, Sportowca Roku – Karolina Kajszczak, Wojciech Dunajski i Oliwia Jaroniec, Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły – Blanka Falkowska i Gaja Woldańska, a tytuły Przyjaciela Szkoły – dla rodziców – p. Anna Lachowska i p. Marlena Zdanowska. Wręczono Złote Tarcze dla uczniów oraz listy gratulacyjne dla ich rodziców. Wyróżniono też osoby, które otrzymały nagrody w konkursach kuratoryjnych oraz ich nauczycieli. Podziękowano też Paniom, które pomogły organizować naukę dzieci ukraińskich. Na uroczystości uczniowie otrzymali też świadectwa „z czerwonym paskiem”. Ukoronowaniem tego wyjątkowego spotkania było przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. 7a i 7c pod kierunkiem p. Patrycji Naguszewskiej i p. Katarzyny Milanowskiej oraz piosenka napisana i zaśpiewana przez uczennicę kl. 7a – Natalię.
Po uroczystości tegoroczni uczniowie klas 8a i 8b zasadzili po pamiątkowym drzewku na placu za szkołą.
Wszystkim naszym absolwentom życzymy dalszych sukcesów i radości z życia! Zawsze będziecie w naszych sercach!
Zapraszamy do przeczytania listu od Pana Wiceburmistrza Piotra Kobierskiego - kliknij ->List
Na wakacje czekają chyba wszyscy – uczniowie, rodzice i nauczyciele. Tego wyjątkowego dnia szczególną radość mają jednak uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce. Świadectwa z tzw. „czerwonym paskiem” otrzymują na forum szkoły z rąk Pani Dyrektor i Wychowawców, co jest wspaniałym wyróżnieniem. Tak też było w tym roku podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas 4-7.
To sympatyczne spotkanie zwieńczył program artystyczny w wykonaniu Ahnesy Dukh – uczennicy oddziału przygotowawczego (7-8o), która przepięknie zaśpiewała piosenkę po ukraińsku oraz uczennic i ucznia z kl. 4-5, którzy efektownie zaprezentowali dwa utwory muzyczne śpiewając i tańcząc. Teraz pozostaje życzyć nam wszystkim – miłych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!
Ukończenie klasy 3 to ważny etap w życiu edukacyjnym młodego człowieka. Trzeba pozostawić swoją ukochaną Wychowawczynię i ulubioną salę lekcyjną, a przywitać wielu nowych – na szczęście równie cudownych – Nauczycieli, nowe przedmioty i 2 piętro.
Nasi trzecioklasiści wiedzą jednak, że w naszej szkole nie jest to przykry moment, dlatego z radością (chociaż też nutką nostalgii) pożegnali edukację wczesnoszkolną na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. We wrześniu będą już dumnymi uczniami klasy 4.
Serdecznie gratulujemy i życzymy Wam dalszej radości z nauki!
Uczniowie klas 1-2 zakończyli rok szkolny śpiewająco, prezentując zgromadzonym Rodzicom i Nauczycielom wspaniały program artystyczny przygotowany razem z Paniami Wychowawczyniami. Usłyszeliśmy wesołe piosenki, wspaniałe wiersze i dowcipne wakacyjne rady. Teraz pozostaje nam tylko życzyć wszystkim słonecznego wypoczynku! Wróćcie do szkoły zdrowi, bezpieczni i pełni sił!
czwartek 23 czerwca godz. 16.00 - klasy 3
piątek 24 czerwca godz. 8.30 - klasy 8, 7o i 7p
piątek 24 czerwca godz. 10.30 - klasy 4 - 7
piątek 24 czerwca godz. 11.30 - klasy 1 i 2
WikJulia, Sandra, Sonia, Sofia i Wiktoria z klasy 7o z dumą prezentują polskie świadectwa.
Wiktoria specjalnie na zakończenie roku szkolengo założyła wyszywankę - tradycyjny ukraiński strój ludowy.
Ostatnie lekcje informatyki uczennice i uczniowie spędzili na kreatywnym wyrażaniu wdzięczności nauczycielom za cały rok pracy. W edukacyjnej wersji programu Minecraft dzieci budowały złote puchary, statuetki, kwiaty, a nawet komfortowe pokoje nauczycielskie.
Ostatnia przed wakacjami wycieczka naszych ukraińskich uczennic i uczniów.
Nasze ukraińskie dzieci, tak jak polskie uwielbiają Minecrafta. Dzięki platformie Eduwarszawa moją dostęp do plansz, gdzie mogą uczyć się języka polskiego.
Klasa 7b wzięła udział w projekcie Kulturalna szkoła na Mazowszu.
Ideą projektu jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Mazowsza jako zadania spełniającego niezwykle ważne funkcje wychowawcze i edukacyjne – rozwoju młodego człowieka, popularyzacji oraz doskonalenia form i metod młodzieżowej aktywności w szeroko rozumianej kulturze.
W ramach projektu uczniowie wybrali się do Muzeum Literatury, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Odbyli również wizytę w Stacji Muzeum, podczas której wzięli udział w grze "Podróż dookoła świata". „Palcem po mapie” uczniowie wyznaczyli kierunki świata, omówili działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska i dotarli, dzięki kolei, do najdalszych zakątków naszego globu. Poznali również wartość kolei jako ważnego środka transportu – zarówno indywidualnego, jak i zbiorowego.
P. Politowska
Na lekcjach informatyki nasi #SuoerKoderzy postanowili wypróbować, co jeszcze może wydawać dźwięki. Sprawdziliśmy - jabłko z wbitym w niego krokodylkiem gra, woda w szklance również. Zauważyliśmy, ze obwód może zamknąć nie tylko jedna osoba, ale również kilkoro dzieci trzymających się za ręce.
Uczniowie i uczennice klasy 5a na ostatniej w tym roku szkolnym lekcji języka polskiego zagrali w grę Mistrz i Mistrzyni części mowy.Uczniowie, rzucając do siebie piłkę, wypowiadali różne wyrazy. Zadaniem osoby, która przyjmowała podanie, było określenie, jaką częścią mowy jest podany przez koleżankę lub kolegę wyraz.Mistrzynią części mowy została Zosia M., a Mistrzem Michał K. :)
Gratulacje!
P. Politowska
Podczas PIKNIKU RODZINNEGO, który odbył się na terenie naszej szkoły (04.06.22) uczniowie i ich rodzice mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez nauczycieli, pracowników, rodziców oraz firmy współpracujące: LINIA Promocja Zdrowego Stylu Życia, Osiedlowy Klub Kultury SM JELONKI, EDIT K.Joński, HEROS M.Lewicki, LIBERIS S.Drabek, Studio Tańca D.Ciok, Zespół Folklorystyczny LAZURKI.
W środę (22.06.22) odbyły się apele podsumowujące w klasach 4-6 i 7-8. Przyznano na nich wyróżnienia wychowawcze - "Ad exemplum" i "Pro bono publico" oraz nagrody w konkursach szkolnych (m.in. całorocznym "Szkicowniku") i zewnętrznych. Cieszymy się, że w naszej szkole aż tylu uczniów osiąga sukcesy i rozwija swoje zainteresowania.
Zapraszamy do obejrzenia PIKNIKU RODZINNEGO z lotu ptaka.
Nagranie, montaż i podkład opracował uczeń klasy 7d, Wiktor Kapica.
Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania projektu czytelniczego dla klas 6 realizowanego we współpracy z nauczycielką informatyki p. Edytą Mruk w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.
Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania projektu dla klas 5 -"Kupujemy książki" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-25.
Z dumą informujemy, że po raz kolejny nasza szkoła znalazła się w gronie szkół zakwalifikowanych do programu #SuperKoderzy. W roku szkolnym 2020/2021 realizowaliśmy ścieżkę Władcy Internetu, w 2021/2022 ścieżkę Cyfrowi DJ-e, w roku 2022/2023 zrealizujemy ścieżkę Odkrywcy świata, w której połączymy programowanie z ekologią
Relacje z poprzednich edycji programu, kliknij >> RELACJE
Prezentacja o naszej szkole, kliknij >> PREZENTACJA
Powered by aSc EduPage