Bezdomne i wolno żyjące koty będące pod opieką Fundacji Kocialandia dziękują społeczności Szkoły Podstawowej nr 306 za wspaniałe prezenty w postaci karmy suchej, mokrej i przysmaków :)
Aktualności
Fundacja KOCIALANDIA - podziękowania
16.12.2024
Akademia Klimatu - transport jutra
13.12.2024Już po raz piąty uczennice i uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w Akademii Klimatu. Tym razem dowiedzieli się, co to znaczy wykluczenie komunikacyjne i jaki rodzaj transportu jest najbardziej przyjazny dla środowiska, a przedstawiciele naszej szkoły zdobyli 8 z 9 nagród w quizie wiedzy ekologicznej.
Lekcja wychowania fizycznego na trampolinach
13.12.20244Klasy 7c i 8p ćwiczyły skoczność, gibkość i siłę w parku trampolin.
Futbolistki
12.12.2024Dziewczynki z klasy 5a i 5a uwielbiają grać w piłkę nożną.
Quiz wiedzy o młodzieży
10.12.2024W ubiegłym tygodniu uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w realizacji szkolnego projektu "Quiz wiedzy o młodzieży". Efekty ich pracy niebawem!
PACZUSZKA DLA MALUSZKA - ZBIÓRKA
09.12.2024"Paczuszka dla Maluszka" – Twoja pomoc może zmienić wszystko.
W sercu każdego z nas kryje się pragnienie, by pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują. A teraz masz niepowtarzalną okazję, by sprawić, że dzieci w hospicjum poczują się choć przez chwilę kochane i bezpieczne. Dołącz do akcji „Paczuszka dla Maluszka” i wesprzyj najmłodszych, którzy w swoim krótkim życiu już muszą zmagać się z ogromnym bólem i trudnościami.Dzieci w hospicjum to maluchy, które każdego dnia walczą o życie. Często nie mają nawet podstawowych rzeczy, które zapewniłyby im odrobinę komfortu. Dzięki Tobie, te maluszki mogą poczuć ciepło, miłość i troskę – a Ty możesz im to dać.Dlaczego warto?Bo dla tych dzieci każda paczka to więcej niż tylko rzeczy – to nadzieja. Nadzieja na lepsze jutro, nadzieja na chwilę radości, nadzieja na to, że ktoś o nich pomyślał. Każdy gest dobroci, każda przekazana paczka to ciepło, które rozświetli ich trudne dni.Wiesz, że Twoje drobne gesty mają moc? Twoje wsparcie to nie tylko pieluchy, odzież czy zabawki – to poczucie, że nie są same. To przypomnienie, że świat jest pełen ludzi, którzy chcą je chronić i troszczyć się o nie. Każdy, nawet najmniejszy podarunek, to wyraz miłości, który przyniesie im odrobinę szczęścia.Jak pomóc?To proste. Przygotuj paczkę z rzeczami, które maluszki potrzebują na co dzień – pieluchy, chusteczki i inne środki czystości. Przekaż ją do jednego z punktów zbiórki w Szkole, a my zajmiemy się resztą.Przekaż kawałek serca.Niech Twoja paczuszka stanie się symbolem nadziei i miłości. Dzięki Tobie dzieci w hospicjum poczują, że są ważne, że ktoś o nich pamięta i że nie są same w tej walce.Zróbmy to razem – niech ta akcja przypomni nam, jak wielką siłę ma dobro. Razem możemy zmienić ich świat.Szczególne potrzeby placówki:Środki pielęgnacyjne (chusteczki nawilżane, kosmetyki, emolienty), podkłady medyczne, ręczniki kąpielowe, pościel bawełniana.
Miejsca zbiórki:
Szkoła- parter przy portierni
Przedszkole- przy wejściu głównym
MIKOŁAJ DLA OPS
09.12.2024Zapraszamy do corocznej akcji zbierania darów dla najbardziej potrzebujących rodzin z Bemowa - podopiecznych bemowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Dla ułatwienia podajemy, że najbardziej potrzebne są:
- żywność z długim terminem przydatności,
- kosmetyki,
- karma dla zwierząt,
- zabawki oraz
- artykuły chemiczne do użytku domowego (np.
środki czyszczące, myjące, piorące, toaletowe).
Pudełka na dary znajdują się:
- przy portierni w szkole
- przy portierni w przedszkolu.
KIERMASZ SWIĄTECZNY - ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
09.12.2024
Przebranie mikołajkowe- akcja Samorządu Uczniowskiego
07.12.20246 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie mikołajkowe.
Prawa człowieka w MSN
05.12.20246Klasa 8p wzięła udział w warsztatach w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w ramach Warszawskiego Tygodnia Praw Człowieka:
Grudniowe wyzwania świąteczne!
05.12.2024W naszej szkole rozpoczęła się przygoda z KALENDARZEM DOBROCI. Grudniowe wyzwania świąteczne skierowane są do uczniów, nauczycieli i pracowników SP 306.Biorący udział sprawdzają codziennie (w dniach od 2.12. do 20.12.24r.) jakie zadanie mają do wykonania w danym dniu. Każde z wykonanych zadań muszą potwierdzić stemplem (w gabinecie 209/bibliotece) lub podpisem osoby, która jest świadkiem lub adresatem danego wyzwania.Dla najbardziej wytrwałych osób przewidziane są nagrody! Życzymy powodzenia! Wyzwaniem dzisiejszym było...
Ciekawe, co przyniesie nam kolejny dzień?
Zapraszamy na kiermasz
04.12.2024
7b w Zachęcie
03.12.202483 grudnia uczniowie kl.7b wraz z opiekunami odwiedzili Narodową Galerię Sztuki ZACHĘTA w Warszawie. Siódmoklasiści zaprojektowali samodzielnie i według projektów stworzyli piny, czyli przypinki. Warsztaty odbyły się w pięknych wnętrzach Zachęty. Młodzież obejrzała też aktualną wystawę.
MIKOŁAJKI NA LODZIE
02.12.2024Burmistrz Grzegorz Kuca wraz z Zarządem Dzielnicy Bemowo oraz Przewodniczący Jarosław Dąbrowski wraz z Radą Dzielnicy Bemowo zapraszają 7 grudnia w godz. 14.00 - 20.00 na bemowskie lodowisko i "Mikołajki na lodzie" oraz wyjątkowy spektakl na lodzie “Kierunek Biegun”.
Nie zabraknie też rozgrzewki, gier i zabaw zręcznościowych na lodowisku oraz świątecznych warsztatów.
Mikołajkowa sobota pełna będzie niespodzianek i rozgrzewających pyszności.
Wejścia na lód w godz. 14.00, 16.00 i 18.00.
Wszystkie atrakcje są bezpłatne.
Do zobaczenia przy ul. Obrońców Tobruku 40.
XV edycja KONKURSU POETYCKIEGO „ZŁOTA BIEDRONKA”
30.11.2024Regulamin konkursu:
Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego
ul. Tkaczy 27
01-346 Warszawa
Patronat Honorowy Mazowieckiego Kuratora Oświaty w latach 2017-2022.
Patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.
Nagroda współfinansowana ze środków Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 306 w Warszawie oraz Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
Terminarz:
- Termin nadsyłania prac - 11 kwietnia 2025 r. na adres: zlotabiedronka.sp306@eduwarszawa.pl; w temacie wiadomości należy wpisać: Imię i nazwisko uczestnika – szkoła/instytucja macierzysta – tytuł wiersza.
- Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły do 16 maja 2025 r.
- Laureaci konkursu zostaną zawiadomieni drogą e-mailową do 16 maja 2025 r.
- Wręczenie nagród odbędzie się 21 maja 2025 r. w czasie Gali Laureatów w Szkole Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie.
- Cele konkursu:
- propagowanie wiedzy na temat życia i twórczości ks. Jana Twardowskiego,
- rozwijanie twórczości dzieci i młodzieży,
- kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży.
Uczestnicy:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów warszawskich szkół podstawowych, szkół imienia ks. Jana Twardowskiego w Polsce oraz warszawskich domów kultury, w trzech grupach wiekowych:
- klasy I – III
- klasy IV -VI
- klasy VII – VIII
Tematyka:
„Zdobywamy kosmos
a wszystko coraz mniejsze”
ks. J. Twardowski z wiersza „Takie małe”
Wymagania:
Format pracy: dokument programu Word (.doc lub docx)
Utwór poetycki powinien być opatrzony metryczką zawierającą:
- tytuł pracy,
- imię i nazwisko autora,
- klasę,
- imię i nazwisko opiekuna literackiego,
- nazwę i adres placówki (szkoły lub innej instytucji) wraz z telefonem oraz adresem e-mail,
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Do udziału w konkursie nie dopuszcza się prac, które:
- były publikowane,
- były nagradzane w innych konkursach,
- zostały nadesłane po terminie określonym w regulaminie konkursu.
W mailu powinna być również załączona podpisana przez rodziców/opiekunów prawnych zgoda na udział w konkursie w formie skanu lub zdjęcia.
Ocena prac:
Prace ocenianie będą przez komisję powołaną przez organizatora.
Kryteria oceny:
- oryginalność,
- kompozycja,
- styl.
Objęcie patronatem niniejszego konkursu przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty nie oznacza wpisania tego przedsięwzięcia w wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły.
Ustalenia porządkowe:
- Nagrodą główną jest statuetka „Złotej Biedronki” oraz dyplom. Wyróżnieni uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
- Koszty przyjazdu uczestników na galę pokrywa szkoła delegująca.
- Prace wysłane na konkurs nie będą odsyłane.
- Osoby zaproszone na galę finałową konkursu wyrażają zgodę na udostępnianie swojego wizerunku dla celu sprawozdawczych i promocyjnych.
- W związku z sytuacjami losowymi organizator zastrzega sobie możliwość zmian terminów oraz zorganizowanie Gali Laureatów w formie on-line. W przypadku uroczystości on-line nagrody zostaną przesłane pocztą lub dostarczone do szkół.
Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem postanowień zawartych w regulaminie.
Do pobrania
Tydzień Życzliwości
30.11.2024W naszej szkole właśnie dobiega końca Tydzień Życzliwości, ale to nie znaczy, że się on kończy w naszym życiu:) Postarajmy się go "rozciągnąć" na kolejne dni, tygodnie i miesiące. Podobno 2 tygodnie wystarczą, aby utrwalić jakiś nawyk, a więc do dzieła ! Niech wzajemną życzliwość zagości w naszych domach, miejscach pracy i na ulicy. Na plakatach rozklejonych na drzwiach klas widnieje 5 zwrotów, których staraliśmy się używać więcej w tych dniach, a są to kolejno:
"dziękuję", "pomóc ci?", "dasz radę!", "jestem z ciebie dumny" i "przepraszam". Niby tak niewiele - kilka prostych słów, a jednak sporo mogą zmienić w życiu każdego z nas, nieprawdaż ? Dajcie znać w komentarzach, które z nich stosujecie najczęściej, a które może chcielibyście usłyszeć ?
Tańczymy algorytmy
29.11.2024Czy informatykę można zatańczyć?
Siódmoklasistki i siódmoklasiści już wiedzą, jak zatańczyć algorytm sortowania bąbelkowego.
Przyjęcie w poczet czytelników
29.11.2024114 i 21 listopada przyjęliśmy do grona czytelników naszej biblioteki uczniów 1a, 1b oraz 1c.
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
29.11.2024
8p na wycieczce w Wilanowie
28.11.2024Klasa 8p zwiedzała Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, dowiedziała się o sławnych mieszkańcach Pałacu, jego historii oraz podziwiała zabytkowe wnętrza i eksponaty.
Lekcja Życia - spektakl
27.11.2024Serdecznie zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny pt. Lekcja Życia, w wykonaniu naszych uczennic: Zosi Żołnierczuk kl. 4a, Karoliny Muły kl. 5c, Aylin Ahmadli kl. 6a, Poli Kaczorek kl. 6a, Tosi Pietraszko kl. 6a, Hani Nitek kl. 8b.
Premiera odbędzie się w najbliższy czwartek 28.11.2024 r. w Sali Widowiskowej BCK ul. Konarskiego 20. Wstęp WOLNY.
Spektakl powstał w ramach projektu Warszawskie Partnerstwa dla Wolontariatu przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 306, Bemowskie Centrum Kultury, Fundacji Zjednoczonych Artystów Fuzja, Dom Pomocy Społecznej Kombatant.
Ekobudynki w Minecraft Education
27.11.20241Klasa 5c projektowała w Minecraft Education ekologiczne budynki - ogrzewane energia słoneczną lub geotermalną, z przydomowymi ogródkami do zachowania bioróżnorodności.
Eliminacje do zawodów
27.11.202426.11. odbyły się eliminacje do zawodów w tenisie stołowym w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Tydzień Życzliwości 25 - 29.11
26.11.2024Rozpoczęliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości. Jest to tydzień mówienia miłych słów i. Dziś jest poniedziałek i dziękujemy sobie za wszystko:
Za to, że jesteśmy,
Że siebie mamy: nauczyciele dzieciom, bo mają kogo uczyć :)
Dzieci nauczycielom, że ma ich kto uczyć :)
Za wzajemną pomoc i wsparcie
Za dobre słowa
Za uśmiech od rana
Za dobre oceny
Za mądre rady
Za wspólną naukę i zabawę
Sami dopiszcie za co - jest miejsce na tablicy Samorządu i będzie wisiało do końca tygodnia :)
Zbiórka karmy dla kotów
24.11.2024Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
Zima, jak co roku zaskoczyła wszystkich, zaskoczyła również bezdomne i wolno żyjące koty. Chłód i zimno, porzucenie, a także ograniczona ilość gryzoni, którymi się żywią powoduje, że jest to wyjątkowo trudny dla nich czas. Dlaczego proszę WSZYSTKICH LUDZI WIELKIEGO SERCA o wsparcie akcji PACZKA DLA BEZDOMNIACZKA.W dniach 25.11.- 16.12. zbieramy prezenty w postaci KARMY SUCHEJ I MOKREJ dla kotów z Fundacji KOCIALANDIA. W naszej SP306 wystawiliśmy 2 kartony - w szkole (przy recepcji) oraz w przedszkolu (przy wejściu).WSZYSTKIM DARCZYŃCOM - DZIĘKUJEMY :)
Akademia Klimatu - bioróżnorodność
24.11.2024Już po raz czwarty młodzież z 306 wzięła udział w Akademii Klimatu. Tym razem tematem spotkania była bioróżnorodność. Nasze uczennice i uczniowie jak zawsze wygrali nagrody w quizie wiedzy o ochronie środowiska naturalnego.
5c na warsztatach pizzy
24.11.2024
Wieści znad Gopła
21.11.202418 i 19 listopada uczniowie klasy VII a przeprowadzili śledztwo dziennikarskie w sprawie zbrodni popełnionych przez Balladynę. Jego wyniki młodzi dziennikarze zamieścili na łamach gazety „Wieści znad Gopła” w sali 201.
Sukces w konkursie Ocalić od zapomnienia poezję z okresu Powstania Warszawskiego
21.11.2024Hanna Nitek, uczennica klasy 8b, zdobyła II miejsce w konkursie recytatorsko-historycznym Ocalić od zapomnienia poezję z okresu Powstania Warszawskiego. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 222 im. Jana Brzechwy w Warszawie i został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Haniu, gratulujemy i cieszymy się Twoim talentem!
Badanie pH
21.11.20241Uczniowie klas 8 badali na chemii pH roztworów metodą kroplową.
Dzień Życzliwości
21.11.2024W dniu 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W roku 2024 hasło przewodnie tego święta brzmi: "Życzliwość podaj dalej". W związku z tym wywieszono w szkole karteczki z miłymi słowami, które można było wziąć dla siebie lub komuś podarować. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w wydarzeniu.
Skrzyneczki 4c
21.11.20242Dziś w Bemowskiej Szopie odbyły się warsztaty stolarskie dla klasy 4c, w czasie których uczniowie zrobili skrzyneczki na kredki i inne przybory do naszej szkolnej pracowni plastyczno - technicznej.
Projekt jest sponsorowany przez Urząd Dzielnicy Bemowo. Warsztat prowadzi Pan Adam Jankowski i zaprasza do siebie również rodziców z dziećmi, aby nieodpłatnie skorzystali z tej przestrzeni i całego wyposażenia. Należy tylko zaopatrzyć się we własne materiały oraz wcześniej umówić na wizytę. Tel. 607 060 211
Tęcze na chemii
21.11.20241Uczniowie klas 7 wykonali słodkie tęcze by potwierdzić jaki wpływ ma gęstość na mieszanie się substancji.
2a na wydarzeniu sportowym "Mistrzowie pokoleń"
29.11.2024Klasa 2a reprezentowała naszą szkołę w warszawskich eliminacjach ogólnopolskiego wydarzenia sportowego „Mistrzowie Pokoleń" organizowanego przez AZS AWF Warszawa - Taekwondo Olimpijskie skierowanego do uczniów klas I-III. W sportowej rywalizacji zmierzyli się aż z 9 innymi szkołami w ośmiu konkurencjach. Zabawa była fantastyczna a uczniowie wrócili z medalami!
Śmieciosztuka - projekt szkolny
20.11.2024920 listopada wszystkie klasy 4--8 realizowały projekt ekologiczny ŚMIECIOSZTUKA - ODRODZENIE. UPCYKLING W MODZIE… ALTERNATYWA DLA FUTRA I PLANETY”
Zadaniem uczennic i uczniów było stworzenie ubrania z materiałów z odzysku. Zapraszamy do podziwiania kreatywności naszych uczniów.
306 rozświetlona na czerwono
19.11.202419 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci i dlatego nasza szkoła rozbłysła czerownym światłem. Wspólnie wyrażamy sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci! Działamy w ramach akcji Dzieciństwo bez Przemocy. Więcej informacji >> https://dziecinstwobezprzemocy.pl/
Spotkanie 7c z Małym Księciem
21.11.20249Klasa 7c zakończyła spotkania z lekturą "Mały Książę". Uczniowie pisali listy do siebie, które odczytają za dwadzieścia lat jako dorośli, by przypomnieć sobie, jakie wartości były dla nich ważne, kiedy byli dziećmi. Wędrowali po planetach z tytułowym bohaterem lektury, tworząc w grupach prace plastyczne. Na zakończenie pracy z powieścią zrealizowali projekt. Uczniowie wymyślali przygodę Małego Księcia, który pojawia się na planecie Ziemia w XXI w., spotyka dorosłego lub dorosłych, zadaje pytania i próbuje zrozumieć współczesnego człowieka
Szlakiem bohaterów "Kamieni na Szaniec"
19.11.20241Klasa 8a i 8b odbyła autokarową wycieczkę po Warszawie szlakiem Bohaterów Kamieni na Szaniec. Uczniowie zwiedzili między innymi: Liceum Batorego, Aleję Szucha - katownia Gestapo, Krakowskie Przedmieście - pomnik Mikołaja Kopernika, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Starówkę: Pomnik Kilińskiego i Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Powstania Warszawskiego, Arsenał, Muzeum Więzienia Pawiak, Cmentarz Wojskowy na Powązkach - kwatera Batalionu Zośka - groby autora i bohaterów książki.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI
19.11.202419 listopada rozświetlmy dzieciom Polskę!
Uczniowski Tydzień SuperMocy
18.11.20244W ramach akcji Uczniowski Tydzień SuperMocy uczniowie i nauczyciele SP 306 wykonali Drabinę do Sukcesu, która składa się z 235 szczebelków i ma ponad 12 metrów długości. Razem możemy zdobywać góry!
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie
Aktualności - Lista
- Wakacje 2025
- 28.06.2025
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego
- 25.06.2025
- Bal Ósmoklasistów 2025 – niezapomniany wieczór! 🎉
- 26.06.2025
- Duch w szkolnej bibliotece - rozdanie nagród
- 30.06.2025
- Zwycięska inicjatywa, realne wsparcie – nowe pomoce już są
- 26.06.2025
- Rowerowy Maj
- 26.06.2025
- Projekt interdyscyplinarny „UWAŻNA WIOSNA”
- 25.06.2025
- Spacer przyrodniczy nad Wisłą
- 25.06.2025
- Tydzień Kwitnących Akacji
- 25.06.2025
- Projekt W SWOIM JĘZYKU w SP 306 - „SZyjeMy&PrujeMy”
- 21.06.2025
- Lekcja z Mistrzynią Reportażu
- 21.06.2025
- Lekcja pokazowa z aplikacją Akelius
- 20.06.2025
- Dzień Bezpieczeństwa – Sukces, który Zostanie z Nami na Długo! 🚨🧠
- 19.06.2025
- PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY "PIES NA MEDAL I PRZYJACIELE"
- 17.06.2025
- Piknik rodzinny
- 16.06.2025
- Kwiatowa łąka
- 15.06.2025
- CV wieszczów
- 14.06.2025
- Bookcrossing 14 czerwca podczas pikniku
- 13.06.2025
- Pasje naszych uczniów
- 12.06.2025
- PIKNIK RODZINNY W SP 306
- 09.06.2025