Klasa 5b uczciła koniec roku szkolnego radosną zabawą na trampolinach.
Aktualności
Klasa 5b na trampolinach
19.06.2023
Doświadczenia z odczynem pH
18.06.2023Klasy 7 nie próżnują i na zakończenie wykonały doświadczenie z odczynem pH. Oni napewno nie mają pecha :)
Ozdobne świeczki klasy 8o
14.06.20233Chłodny dzień nie zniechęcił klasy 8o do zwiedzania Warszawy. Tego samego dnia dzieci wzięły udział w warsztatach tworzenia artystycznych zapachowych świec.
Pożegnanie w klasie 5b
30.06.20231Klasa 5b zorganizowała imprezę pożegnalną dla koleżanki, która po przeprwadzce będzie uczyć się w nowej szkole.
Wolontariat nagrodzony w konkursie "Energia trzeciego sektora"
12.06.20232Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu p Dorocie Koper i prowadzonemu przez nią Szkolnemu Kołu Wolontariatu.
Nasze SKW zajęło II miejsce w kategorii "Najciekawsza Inicjatywa MIędzypokoleniowa" w konkursie "Energia Trzeciego Sektora" pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Zwrot książek do biblioteki
02.06.2023Wakacje już za pasem, dlatego czas rozliczyć się z biblioteką.
W tym roku prosimy o zwrot wszystkich książek do biblioteki przed wakacjami :)
Harmonogram:
- od 5.06 - nie wypożyczamy już książek, a jedynie przyjmujemy od Was zwroty
- od 12 do 16.06 - oddajecie WSZYSTKIE podręczniki razem z Waszymi klasami i Wychowawcami (info o dniu i godz. w Waszych terminarzach w LIbrusie). Przypominamy, że zgodnie z - regulaminem - oddawane podręczniki muszą być W DOBRYM STANIE, umożliwiajacym korzystanie z nich kolejnym uczniom.
- od 12.06 - komputery w czytelni są nieczynne
- od 19.06 - biblioteka nieczynna dla ucz kl. 1-3 (zarówno w czasie lekcji, jak i przebywających w świetlicy).
W wakacje serdecznie zapraszamy do wypożyczania książek w -> https://bibliotekabemowo.pl/
List gratulacyjny dla naszej szkoły
05.06.2023
Profeski
04.06.2023Ósmoklasiści stanęli przed niełatwym wyborem dalszej drogi kształcenia. Yuliia i Varia z klasy 8o zastanawiały się, jaki zawod chciałyby wykonywać w przyszłości podczas rozmowy doradczej z pomocą Profesek - narzędzia do planowania kariery zawodowej.
Komponujemy muzykę
01.07.20234Informatyki można uczyć się wszędzie, niekoniecznie w klasie przy komputerze, zwłaszcza, że ciepłe dni zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu.
Piątoklasistki i piątoklasiści komponują muzykę na stronie https://musiclab.chromeexperiments.com/Song-Maker
Kto wie, może ktoś odkryje w sobie talent Bacha?
Lekcja w Polin
04.06.20235Nasze międzynarodowe klasy uczestniczyły w lekcji o żydowskiej kulturze w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
Dzień Dziecka w Julinku
04.06.2023Dzieciaki z klas 1a, 1b, 2a i 5b świętowały Dzień Dziecka w Parku Rozrywki Julinek.
Programujemy roboty
04.06.20234Wszystkie klasy 4 -8 uczą się robotyki z Photonem. Również nasi cudzoziemscy uczniowie z klasy 5p i 8p nie mieli żadnych problemów z aplikacją w języku polskim.
Chemiczna pasja
02.07.2023Szymon z klasy 8b tworzy piękne filmy z doświadczeń chemicznych. Oto efekty jego pasji.
Ćwiczymy poloneza
04.06.2023Za nami egzaminy ósmoklasistów - czas na przygotowania do balu.
Lekcja z przewodnikiem na Starych Powązkach
31.05.2023Nasza ukraińsko-białoruska klasa poznawała zasłużone dla Polski osoby, pochowane na zabytkowym cmentarzu Stare Powązki.
Modelowanie w biologii
24.06.2023Czym jest modelowanie w biologii? To nauka przez wykonywanie modeli. Oto prace uczniów 7 klasy, które wykorzystujemy na lekcji. Naucza narządów zmysłu staje się dużo bardziej interesująca.
Projekt "Odkrywamy Warszawę"
31.05.202322Za nami ostatni dzień projektowy. Tym razem organizował go zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych. Uczniowie zostali podzieleni na jedenaście grup. Każda grupa miała za zadanie odszukania cztery miejsca: budynek, pomnik, muzeum i inne, ważne dla Warszawy miejsce. Zapraszamy do fotogalerii.
Klasa 5b nad jeziorem Serwy
21.05.20235Dzieciaki z klasy 5b, pomimo przejmującego chłodu i deszczu świetnie się bawiły na wycieczce do Puszczy Augustowskiej.
Podziękowanie za udział w akcji "Żonkile"
21.05.2023
Mydełka na lekcjach chemii
21.05.2023Na lekcjach chemii nie śpimy tylko produkujemy mydło. Klasa 8c spisała się wyśmienicie. Piękne pachnące i kolorowe mydła w formie babeczek to ich dzieła.
Uroczysta gala rozdania nagród w 13. Warszawskim Konkursie Złota Biedronka
17.05.202319Uroczysta gala rozdania nagród w XIII już edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka odbyła się 17 maja. Po raz pierwszy, dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną Dzielnicy Bemowo, nasi laureaci otrzymali swoje wiersze wydane w formie wydrukowanego tomiku wierszy.
W tegorocznej edycji wyróżnionych zostało 24 młodych poetów z kilkunastu warszawskich szkół, których wiersze szczególnie poruszyły jury pod przewodnictwem p. Hanny Niewiadomskiej, poetki, autorki wierszy i piosenek dla dzieci, miłośniczki i znawczyni twórczości dzieci i młodzieży, nagrodzonej m.in. orderem "Przyjaciel Dzieci".
Nagrody współfinansowane z środków Dzielnicy Bemowo i Rady Rodziców oraz tomiki przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Dzielnicy Bemowo, wręczyli laureatom – p. Hanna Niewiadomska - poetka, p. Anna Fiszer-Nowacka – dyrektor Biblioteki Publicznej, p. Marzena Mańkowska, dyrektor SP306, p. Elżbieta Kąkiel – wicedyrektor SP306 oraz– p. Sabina Kołodziej, przewodnicząca Rady Rodziców i p. Andrzej Stańczak, Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców. Pamiątkowe dyplomy - podziękowania otrzymali także opiekunowie literaccy.
Uroczystość poprowadziła pomysłodawczyni i organizatorka konkursu – p. Agnieszka Kownatka. Z niesamowitym programem artystycznym wystąpił zespół Forte, przygotowany przez p. Małgorzatę Cichocką.
Po uroczystości goście i laureaci zostali zaproszeni na poczęstunek.
Foto: M. Gnatowska
Spotkanie z kotem-terapeutą - Innowacja pedagogiczna w klasie 1S z elementami arteterapii i animaloterapii.
17.05.20231W klasie 1s prowadzone są zajęcia arteterapii oraz animaloterapii. Kolejny raz odwiedził nas nasz zaprzyjaźniony kotek-terapeuta.
Kontakt ze zwierzęciem pomaga radzić sobie z samotnością, umila czas i kojąco wpływa na stan psychiczny osób uczestniczących w terapii. A w połączeniu ze sztukami plastycznymi przynosi wspaniałe efekty terapeutyczne.
Katarzyna Sobolewska
Innowacja pedagogiczna w klasie 1S z zastosowaniem muzykoterapii i choreoterapii
17.05.20234W klasie 1s prowadzona jest innowacja pedagogiczna z zastosowaniem muzykoterapii i choreoterapii. Były tańce, ale także poznanie nazw i dźwięków różnych instrumentów muzycznych.
Innowacja ma na celu rozszerzenie programu terapeutycznego o zagadnienia i umiejętności związane z ruchem, tańcem, muzyką. Prowadzenie zajęć przy wsparciu proponowanej metody może wpłynąć na poczucie rytmu, uwrażliwienie percepcji słuchowej, efektywność komunikacji, ruchu, świadomości własnego ciała, u dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.
Choreoterapia to terapia tańcem i ruchem. Należy do jednej z dziedzin arteterapii, czyli leczenia sztuką – a właściwie z wykorzystaniem jej form. Nie liczą się tutaj umiejętności czy talent, a sama możliwość wykorzystania sztuki. Choreoterapia może mieć wiele odsłon, schematów, założeń i skierowana jest do zróżnicowanych grup odbiorców. Choreoterapia dla dzieci obejmuje:
- ćwiczenia muzyczno-ruchowe,
- taniec,
- ćwiczenia usprawniające ciało i rozciągające mięśnie,
- ćwiczenia relaksacyjne,
- ćwiczenia oddechowe.
Terapia tańcem powinna wyciszać i relaksować. Choreoterapia to terapeutyczne wykorzystanie tańca i ruchu poprzez proces, przez który wspomagana jest integracja emocjonalna i fizyczna. Ćwiczenia dopasowuje się do potrzeb terapii. Wykorzystujemy układy taneczne lub ruch improwizowany. Ćwiczenia mogą być realizowane przy odpowiednio dobranej muzyce lub bez podkładu. Muzykoterapia posługuje się muzyką lub jej poszczególnymi elementami w celu poprawy funkcjonowania osób z różnymi trudnościami. Wykorzystuje ona wpływ sekwencji dźwięków na psychiczną i somatyczną sferę organizmu.
Katarzyna Sobolewska
Innowacja pedagogiczna w klasie 1S - "Zajęcia terapeutyczne - ergoterapia"
17.05.202318W klasie 1s prowadzona jest innowacja pedagogiczno-metodyczna pt. ”Zajęcia terapeutyczne – ergoterapia”, rozwijanie słownictwa języka polskiego z zakresu ogrodnictwa. W czasie pierwszych zajęć uczniowie klasy 1s zakładali swój ogródek owocowo-warzywny. Posadzili sadzonki pomidorów, ogórków, truskawek oraz poziomek. W ich ogródku znalazł się także szczypior posadzony przez Daniela oraz rzodkiewka wysiana przez Aidę. Hirek zadbał o odpowiednie nawodnienie ogródka.
Prowadzona innowacja ma na celu rozszerzenie programu terapeutycznego o rozwijanie słownictwa z zakresu przyrody, umiejętności związane z ekspresją manualną, planowaniem czynności. Innowacja jest to połączenie zajęć rozwijających słownictwo języka polskiego z zakresu przyrody (botaniki) z ergoterapią, czyli metodą leczniczą, która opiera się na wykonywaniu różnych rodzajów pracy. Ergoterapia, inaczej zwana terapią przez pracę (gr. ergon – praca, aktywność, dzieło, czyn, osiągnięcie), to metoda rehabilitacji, w której wykorzystuje się różne rodzaje pracy umożliwiające jednostce kształtowanie określonych sprawności (np. ruchowych, koncentracji, pamięci), zaspokajająca jej potrzeby emocjonalne i społeczne oraz wpływające na rozwój samodzielności, niezależności i pobudzanie aktywności. Wykonywanie zajęć manualnych ma na celu poprawę sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej i grafomotoryki. Równie ważnym celem jest budowanie u uczestnika poczucia niezależności oraz przekonania, że potrafi sobie poradzić z codziennymi wyzwaniami, co ma bezpośrednie przełożenie na jego dobrostan psychiczny i poczucie sprawstwa.
Katarzyna Sobolewska
Klasa 1S pielęgnuje swój ogródek warzywny.
15.05.2023
Konkurs Pięknego Czytania kl. 3 - 15.05.23
15.05.20235W poniedziałek (15.05.23) w bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla kl. 3. Jury w składzie: pp. Małgorzata Stefańska, Ewa Majsterk i Agnieszka Kownatka z przyjemnością słuchało naszych wspaniałych małych lektorów czytających fragmenty znakomitej ksiażki "Piaskowy wilk". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe przypinki, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc - dyplomy.
ZRÓB ZDJĘCIE PRZYJAŹNI - Konkurs fotograficzny
10.05.2023Rzecznik Praw Dziecka z okazji Dnia Dziecka zaprasza dzieci i młodzież z całej Polski do wzięcia udziału w Konkursie fotograficznym "Zrób zdjęcie przyjaźni".
"Dzieci i młodzież zainteresowane udziałem w konkursie powinny do dnia 26 maja 2023r. włącznie zgłosić swój udział, przesyłając - z pomocą rodzica/opiekuna prawnego - wypełniony formularz zgłoszenia oraz zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem autora, i informacją o kategorii wiekowej - na adres email: konkurs@brpd.gov.pl. Jeśli jesteś pełnoletni, możesz dokonać zgłoszenia samodzielnie."
Kategorie wiekowe:
1) 0 - IV
2) V - VIII
3) szkoły ponadpodstawowe
Szczegółowe wymagania i informacje na stronie organizatora TUTAJ
Spotkanie autorskie z Mateuszem Cetnarskim dla kl. 4-6 (10.05.23)
10.05.202315W środę (10.05) klasy 4-6 spotkały się w bibliotece z jednym z dwóch najmłodszych w Polsce twórców literatury fantastycznej – Mateuszem Cetnarskim. Młody autor opowiedział o tym, skłoniło go do tworzenia, a przede wszystkim zainspirował naszych uczniów do tego, by rozwijali swoje pasje. Przekonał nas też, że warto być wiernym swoim zasadom, pozostać sobą i nie poddawać się presji otoczenia.
Autor zarażał entuzjazmem, zachwycał osobowością, a na koniec nawet nam zatańczył, wzbudzając zachwyt we wszystkich uczestnikach!
Spotkanie było wspaniałym doświadczeniem, które pozostanie z nami na długo.
Wyniki XIII edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka
09.05.2023Dziękujemy wszystkim młodym poetom za udział w XIII edycji naszego konkursu. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło sobie do serca słowa ks. Jana Twardowskiego – „uczucia niedorzeczne” oraz podzieliło się z nami swoimi poetyckimi przemyśleniami na ten temat.
W tym roku szczególnie dużo wierszy otrzymaliśmy od uczniów klas VII-VIII. Wybór tych najpiękniejszych był wyjątkowo trudny, gdyż ich liczba i kunszt artystyczny, przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
W pracach Jury uczestniczyła p. Hanna Niewiadomska – znakomita autorka poezji dla dzieci, znawczyni i pasjonatka twórczości dzieci i młodzieży.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami – 13. edycja Konkursu
Laureatów wraz z Opiekunami zapraszamy na uroczystą Galę wręczenia nagród w konkursie – 17.05.2023 o godz. 10.00 w Sali rekreacyjnej Szkoły Podstawowej nr 306.
Klasa 8o w ArtLabie
08.05.2023Uczennice i uczniowie klasy 8o podczas kreatywnych warsztatów w Artlabie własnoręcznie ozdobili woreczki z tkaniny, a po drodze poznali ciekawe miejsca Starego i Nowego Miasta.
9
Jakie święta obchodzimy w ciągu roku? - lekcja w klasie 1S
01.05.2023
#SuperKoderzy
30.06.2023
Doświadczenia w klasach 7
30.06.2023Doświadczenia - to co najbardziej lubią uczniowie. Rozkład nadtlenku wodoru przez drożdże i badanie właściwości tlenu w klasach 7.
Lekkoatletyczne środy
11.07.2023Zachęcamy do udziału.
Więcej indormacji https://bemowo.um.warszawa.pl/-/lekkoatletyczne-srody-dla-dzieci
Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier - klasa 4B
01.05.20232W kwietniu klasa 4b miała okazje odwiedzić Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawych informacji na temat komputerów oraz konsol do gier, mieli również możliwość skorzystać z pierwszych konsol, zagrać lub poczytać prasę oraz książki o tematyce informatyki i gier wideo.
Wycieczka kl. 6b do Zamku Królewskiego
28.04.2023Uczniowie klasy 6b uczestniczyli w historycznej lekcji "Obiady czwartkowe" w Zamku Królewskim.
8o poznaje "Czarodziejski flet"
26.04.2023Uczennice i uczniowie klasy 8o poznały ponadczasową muzykę Wolfganga Amadeusza Mozarta i jego najbardziej znaną operę "Czarodziejski flet" podczas wycieczki do Multikina.
Owady 6b
26.04.2023Klasa 6b w ramach pracy domowej z biologii miała w twórczy sposób odnieść się do owadów - pokolorować owada, rozpoznać go, napisać wiersz/piosenkę/sentencję i opisać znaczenie owadów.
Stonka ziemniaczana
Lubi bardzo frytki,
Puree na śniadanie
A na obiad chipsy,
Placki ziemniaczane
Zjada na kolację,
Lubi także dania
Z surowych ziemniaków
Rap o Gąsienicy
Poszłam dzisiaj na polanę
Widzę zwierzę wszystkim znane
W sumie owad a nie zwierzę
Bo jak zwierzę to jeżozwierze.
Gąsienica na gałązce
A gałązki tworzą wiązki.
Patrzę na nią – jaka piękna
A jak dotkniesz taka miękka
Taka ładna kolorowa
To chyba odmiana nowa.
Gdy poczekasz jeszcze chwilę
Będzie ćmą albo motylem.
Warsztaty Przeciwdziałania Hejtowi
26.04.20234W środę (26.04.23) uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniach Kampanii Przeciwdziałania Hejtowi. O hejcie i mowie nienawiści opowiadali aktywistka, feministka i pisarka Maja Staśko oraz Marcin Kruszewski, twórca marki Prawo Marcina.Uczniom zajęcia bardzo się podobały.Kampania przeciwdziałania hejtowi realizowana jest przez Akademię Młodego Bemowiaka we współpracy z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
Archiwum Aktualności
Aktualności - Lista
- Wakacje 2025
- 28.06.2025
- Zakończenie roku klas 4-7
- 01.07.2025
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego
- 25.06.2025
- Bal Ósmoklasistów 2025 – niezapomniany wieczór! 🎉
- 26.06.2025
- Duch w szkolnej bibliotece - rozdanie nagród
- 30.06.2025
- Zwycięska inicjatywa, realne wsparcie – nowe pomoce już są
- 26.06.2025
- Rowerowy Maj
- 26.06.2025
- Projekt interdyscyplinarny „UWAŻNA WIOSNA”
- 25.06.2025
- Spacer przyrodniczy nad Wisłą
- 25.06.2025
- Tydzień Kwitnących Akacji
- 25.06.2025
- Projekt W SWOIM JĘZYKU w SP 306 - „SZyjeMy&PrujeMy”
- 21.06.2025
- Lekcja z Mistrzynią Reportażu
- 21.06.2025
- Lekcja pokazowa z aplikacją Akelius
- 20.06.2025
- Dzień Bezpieczeństwa – Sukces, który Zostanie z Nami na Długo! 🚨🧠
- 19.06.2025
- PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY "PIES NA MEDAL I PRZYJACIELE"
- 17.06.2025
- Piknik rodzinny
- 16.06.2025
- Kwiatowa łąka
- 15.06.2025
- CV wieszczów
- 14.06.2025
- Bookcrossing 14 czerwca podczas pikniku
- 13.06.2025
- Pasje naszych uczniów
- 12.06.2025