Aktualności
Lepsza szkoła
14.06.2019
Co szumi na stryszku? - rozdanie nagród w Dzielnicowym Konkursie Plastyczno-Logopedycznym
29.05.20195W dniu 29.05.2019 r. w naszej szkole odbył się finał Dzielnicowego Logopedycznego Konkursu Plastycznego "Co szumi na stryszku?".
Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Wszyscy zebrani mogli podziwiać piękną wystawę konkursowych prac. Nie mogło obejść się również bez pamiątkowych zdjęć w otoczeniu konkursowych dzieł sztuki.
Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas. Jednocześnie zapraszamy chętnych do oglądania wystawy prac w naszej bibliotece.
Katarzyna Sobolewska
Przedstawienie "Królewna Śmieszka i Ekoludki" w świetlicy
22.05.201915W świetlicy szkolnej 14 maja, dzieci z klasy Ia, Ib i IIb wystawiły spektakl o tematyce ekologicznej pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”.
Na przedstawienie zostały zaproszone „Kreciki” z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy IIIc. Celem spektaklu było ukazanie widzom zagrożeń ekologicznych, które coraz bardziej przyczyniają się do niszczenia środowiska naturalnego oraz uświadomienie, jak ważna jest dbałość o naszą planetę.
Po obejrzeniu przedstawienia zaproszeni goście wzięli udział w mini quizie na temat ochrony przyrody. Wszyscy uczestnicy quizu poradzili sobie znakomicie z tym zadaniem.
Serdecznie dziękujemy aktorom za piękną grę aktorską oraz wszystkim przybyłym gościom!
Malwina Raczyńska
Izabela Tworzydło
Gala rozdania nagród w 9. edycji Złotej Biedronki
17.05.20196W wyjątkowo zimną środę (15.05.19) w pięknie przystrojonej sali rekreacyjnej Szkoły Podstawowej nr 306 odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród w IX edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka. Nagrody zdobyło 14 młodych poetów z 11 różnych szkół podstawowych w Warszawie. Udział w jury konkursu brały p. Hanna Niewiadomska – poetka, autorka wierszy dla dzieci (przewodnicząca jury), p. Małgorzata Ciepielska, p. Marzena Cybulska i p. Agnieszka Kownatka, które oceniały prace uczniów w trzech kategoriach wiekowych – kl. 1-3, 4-6 i 7-8. W tym roku wybór jury był wyjątkowo zgodny, ale też trudny, bo bardzo dużo nadesłanych wierszy po prostu zachwycało.
Galę poprowadziły organizatorki konkursu – p. Agnieszka Kownatka i p. Marzena Cybulska, a p. Małgorzata Ciepielska przepięknie przeczytała wiersze nagrodzone I miejscami i wspaniały utwór, który zasłużył na „nagrodę specjalną”. Przybyłym na uroczystość Laureatom towarzyszyli dorośli – Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele. Wszyscy z zachwytem wsłuchiwali się w nagrodzone wiersze i w program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły.
Na koniec p. Dyrektor – Elżbieta Kąkiel – wręczyła podziękowania nauczycielom za opiekę artystyczną nad laureatami konkursu.
Po uroczystościach wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek z tortem.
Konkurs Złota Biedronka odbywał się pod honorowym patronatem – Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Bemowo – p. Urszuli Kierzkowskiej. Nagrody współfinansowane były ze środków Urzędu Dzielnicy Bemowo oraz Rady Rodziców, której przedstawiciele – p. Radosław Gnatowski i p. Andrzej Stańczak, gościli na naszej gali.
Bardzo dziękujemy za kolejne wspaniałe spotkanie z poezją!
Aby poznać pełne wyniki IX edycji Złotej Biedronki – kliknij -> 9_edycja_Zlotej_Biedronki_-_pelne_wyniki.pdf
A. Kownatka
Klasy 6 na wycieczce w Jurze Krakowsko - Częstochowskiej
27.06.2019Uczennice i uczniowie klas szóstych w tym roku poznali kolejny pięny zakątek Polski - Jurę Krakowsko - Częstochowską. Oprócz zwiedzania zamku w Ogrodzieńcu, Pustyni Błędowskiej, jaskiń i zaskakująco ukształtowanych skał wapiennych, uczestnicy wycieczki uczyli się podstaw wspinaczki z asekuracją oraz wielu nowych gier zepołowych, integrujacych uczniów.
22
Ogólnopolski konkurs Olimpus z matematyki
10.06.2019Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Marta Kleczyńska, uczennica klasy 8b - laureatka w Ogólnopolskim konkursie Olimpus z matematyki.Gratulacje,
nauczyciele matematyki
Zaproszenie na dni adaptacyjne dla przyszłorocznych pierwszoklasistów
27.05.20191) 28 .05.19. godz. 11.50 - 12.30, podsumowanie projektu „Artyści Dzieciom”- sala rekreacyjna
2) 11, 12, 13.06.19, godz. 9.00 - 10. 00 - lekcje otwarte w klasach 3, sale 104 lub 105
3) 17.06.19. godz. 10.00 - podsumowanie konkursów dzielnicowych organizowanych przez Szkołę w bieżącym roku szkolnym
Zajęcia z psem dla uczniów kl. I a i I c
21.05.2019W piątek, 17 maja 2019 w naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów klasy I a i Ic ze studentem III roku Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego psem. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego kontaktu ze zwierzęciem oraz miejsca bezpiecznego głaskania przy pierwszym kontakcie z psem. Przeprowadzone zostało badanie wpływu obecności psa na jakość wykonywanych zadań.
Klasy szóste na festiwalu filmów dokumentalnych
16.05.2019Klasy 6 wzięły udział w pokazie filmów o tematyce migracyjnej w ramach Festiwalu Filmów Dokumentalnych Doc Against Gravity. Po projekcji uczennice i uczniowie wraz z koordynatorką programu edukacyjnego "Rozmawiajmy o uchodźcach" zastanawiali się, jak można pomagać potrzebującym.
Piotrek Czaja - sportowiec
10.06.2019Piotrek trenuje jazdę na kartingach od wielu lat. Jest bardzo zaangażowany, zdobywa nagrody. Jako wychowawca i nauczyciel wychowania fizycznego jestem dumna :)
Jowita Chruszczyk,
wychowawczyni klasy 4dPoniżej link do strony Piotrka:
https://www.facebook.com/Piotr-Czaja-Karting-Driver-964572713586701/
Informacja o wydawaniu Kart Ucznia
13.05.2019Wnioski o wyrobienie Karty Ucznia dla dzieci przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2019/2020 można składać w sekretariacie szkoły lub drogą elektroniczną.
Do wniosku złożonego w sekretariacie szkoły (wzór w załączniku) należy dołączyć aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm (zdjęcie powinno być podpisane imieniem i nazwiskiem). Zdjęcia zostaną zwrócone po wyrobieniu Karty Ucznia. Jeśli dziecko korzysta ze zniżek wynikających z Karty Warszawiaka, rodzic lub opiekun prawny powinien na wniosku napisać odręcznie adnotację „e-hologram” w górnej części wniosku. Wówczas posiadane uprawnienie do zniżki zostanie przekodowane na nową kartę. Prosimy, aby Rodzice złożyli wnioski do dnia 31.05.2019 r., pozwoli to na to, aby Zarząd Transportu Miejskiego dostarczył do Szkoły wyrobione Karty Ucznia do dnia 31.07.2019 r.
Zarząd Transportu Miejskiego przygotował platformę umożliwiającą składanie wniosków drogą elektroniczną.
Link dedykowany wyłącznie dla Państwa placówki to: https://kartaucznia.ztm.waw.pl/7ab3febf
Do pobrania:
Jak nie czytam, jak czytam 2019!
10.06.2019Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania – Jak nie czytam, jak czytam? – w naszej szkole miała urozmaicony przebieg. Rozpoczęła się o godzinie 10.00, gdy klasa 4c, która była akurat na wycieczce w Bibliotece Publicznej - wykorzystała przepiękne wnętrza Czytelni nr XVII i zaczęła czytać zaproponowane przez bibliotekarzy pozycje. Trudno ich było od nich oderwać i zaprosić z powrotem do szkoły. Jak to dobrze, że Biblioteka Publiczna jest czynna przez całe wakacje i można do niej przychodzić cały czas!
Ciąg dalszy akcji miał miejsce na Balu Absolwentów. Nasi wspaniali ósmoklasiści, zaraz po zatańczeniu poloneza – chwycili za książki i zaczęli czytać! Te widok zaparł dech w piersiach nawet Rodzicom, którzy z radością fotografowali swoje pociechy! Książki rozbudziły apetyt na zabawę i bal minął w cudownej atmosferze! Kochani Absolwenci – życzymy Wam w nowych szkołach – tak samo przyjaznych i dobrze zaopatrzonych bibliotek jak nasza!
Na stronie akcji znajdziesz nas tu: Czytamy 2019
A. Kownatka
LATO W MIEŚCIE
11.05.2019
Wyniki Dzielnicowego Konkursu - Co szumi na stryszku?
13.05.2019WYNIKI DZIELNICOWEGO LOGOPEDYCZNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO CO SZUMI NA STRYSZKU?:
Kategoria klas I
MIEJSCE I:Stanisław Lipski SP 306
Maja Tokarz SP 306
Emilia Pęcak SP 150
MIEJSCE II:
Szymon Namieśnik SP 363
Hanna Pełka SP 357
MIEJSCE III:
Alicja Słowikowska SP 150
WYRÓŻNIENIA:
Rozalia Zagórowska SP 82
Martyna Pietrasieńska SP 150
Liwia Szwajkowska SP 150
Kategoria klas II:
MIEJSCE I:
Natalia Piechota SP 150
MIEJSCE II:
Marcin Maciejczak SP 306
Kategoria klas III:
MIEJSCE I:
Marta Dziekan SP 306
MIEJSCE II:
Natalia Brejniak SP 150
MIEJSCE III:
Hanna Strzeżysz SP 150
Alicja Korkuć SP 150
WYRÓŻNIENIA:
Wojciech Maciejczak SP 306
Michał Falkowski SP 306
Mika Kalisz SP 150
Julia Zaborowska SP 82
Agata Zdrojewska SP 82
SERDECZNIE GRTULUJEMY!!
Na uroczyste rozdanie nagród i dyplomów zapraszamy 29.05.2019 r. o godzinie 10.00 do biblioteki szkolnej SP 306 ul. Tkaczy 27 w Warszawie.
ORGANIZATORKI:Katarzyna SobolewskaKatarzyna PrzetacznikMonika Wozikowska
Programujemy roboty
10.06.2019Uczniowie klasy 6c podczas lekcji informatyki uczyli się podstaw robotyki - programowania Ozobobotów.
Zaczytani.org - Zapraszamy do udziału w akcji!
10.05.2019Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Fundację Zaczytani.org.
Misją Fundacji jest wsparcie dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających w szpitalach oraz promowanie czytelnictwa. Na co dzień tworzy ją czwórka przyjaciół, którzy z wielką pasją i siłą działają by odmienić codzienność w szpitalach. Każdego roku w akcje angażuje się setki osób działających aby wspólnie inspirować i pomagać.
Fundacja zbiera książki w całej Polsce, uruchomiła ponad 2131 punktów zbiórek w całej Polsce, tworzy Zaczytane Biblioteki, z których każdy mały i duży pacjent może zabrać książki do domu, organizuje także wydarzenia czytelnicze z udziałem znanych aktorów, oraz osobowości ze świata sztuki, muzyki, mediów.
Dzięki społecznemu poruszeniu pod swoimi skrzydłami Fundacja Zaczytani.org ma ponad 778 oddziałów szpitalnych.
Wszystkich, którzy chcą wesprzeć tą piękną, płynącą z potrzeby serca akcję zapraszamy z książkami do punktów zbiórki - na terenie szkoły przy dyżurce oraz na terenie przedszkola przy wejściu lub w sali 16.
Zbieramy książki do 24 maja 2019r.
KSIĄŻKI POWINNY BYĆ W STANIE BARDZO DOBRYM, WYDANE PO 2000 ROKU
Dziękujemy z góry w imieniu swoim oraz przyszłych małych i dużych czytelników, którym często świat zamknięty na stronicach książek pomaga w codziennych i niecodziennych zmaganiach...
Sukces w konkursie „Multimedialny Język Angielski”
07.06.2019Z dumą informujemy o sukcesie Julii Rachtan, uczennicy klasy 6a, która zajęła III miejsce w Warszawskim Konkursie Językowym „Multimedialny Język Angielski”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 210 pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Nauczycielki informatyki i języka angielskiego
Czwórbój o Mistrzostwo Dzielnicy Bemowo
09.05.20199 maja 2019 r. drużyna naszej szkoły wzięło udział w zawodach w Czwórboju dziewcząt i chłopców o Mistrzostwo Dzielnicy Bemowo.
Zapraszamy do podziwiania zdjęć naszych sportowców.
4
1c - Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego
07.06.20192024 maja klasa 1c wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję pod tytułem "Symbole". W czasie zajęć poznaliśmy symbole narodowe naszego kraju oraz symbole, używane w czasie II wojny światowej i podczas Powstania Warszawskiego. Zwiedziliśmy również część Muzeum. Pracowaliśmy z zaangażowaniem w grupach, podsumowując nasze zajęcia. To była wspaniała lekcja historii.
M. Ciepielska
Warszawski etap konkursu z języka angielskiego w ramach "Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją"
09.05.2019Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Rafał Nowaczek: III miejsce w kategorii klas 7
Emilia Kraszewska: III miejsce w kategorii klas 8
Filip Torecki: wyróżnienie w kategorii klas 4.
Konkurencja: Warszawski etap konkursu z języka angielskiego w ramach "Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją"
SERDECZNIE GRATULUJEMY,
Katarzyna Sobolewska
Katarzyna Przetacznik
1c - Dzień dziecka w teatrze
07.06.20195 czerwca klasa 1c obchodziła Dzień Dziecka w teatrze Syrena. Byliśmy na wspaniałym przedstawieniu "Dzieci z Bullerbyn". W czasie spektaklu było mnóstwo spontanicznego śmiechu, dlatego gorąco klaskaliśmy w podziękowaniu dla aktorów, którzy tak doskonale wcielili się w role dzieci.
M. Ciepielska
16
IX edycja Warszawskiego Konkursu Poetyckiego - Złota Biedronka - wyniki
06.05.2019Dziękujemy wszystkim młodym poetom za udział w IX edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło sobie do serca słowa ks. Jana Twardowskiego - „(…) kiedy plany nasze wywracają się do góry nogami” oraz podzieliło się z nami swoimi poetyckimi przemyśleniami na ten temat.
W tym roku szczególnie dużo wierszy otrzymaliśmy od uczniów klas IV – VI. Wybór tych najpiękniejszych był wyjątkowo trudny, gdyż ich liczba i kunszt artystyczny, przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
W pracach Jury uczestniczyła p. Hanna Niewiadomska – znakomita autorka poezji dla dzieci, znawczyni i pasjonatka twórczości dzieci i młodzieży.
Wyniki - wyniki_9_edycja.pdf
Gratulujemy wszystkim Laureatom i zapraszamy – wraz z opiekunami – na uroczystą galę wręczenia nagród – 15.05.19 o godz. 10.00 w Sali rekreacyjnej SP306. Prosimy o potwierdzenie obecności do 14.05 – emailem: biblioteka306@gmail.com lub telefonicznie: 22-664-73-13 w. 21.
Konkurs Pięknego Czytania kl. 1
04.06.20198We wtorek (04.06.19) w bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla kl. 1. Reprezentanci wszystkich klas 1 zaprezentowali przed swoimi kolegami i koleżankami swoje lektorskie umiejętności, co wymagało sporo odwagi. Jury, złożone z p. Agnieszki Kownatki i p. Moniki Gały, było zachwycone wszystkimi uczestnikami i z trudem wyłoniło tych najlepszych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim pięknie czytającym dzieciom!
Zwycięzcy konkursu
MIEJSCE I:
Zuzia Rykała, klasa Ic
MIEJSCE II:
Kamila Bielecka, klasa Ic
Antoni Szulborski, klasa Ia
MIEJSCE III:
Jaś Gruszka, klasa Ib
Sukces w Dzielnicowym Konkursie pt: "Słoneczne programowanie"
01.05.2019Jan Cholewa, uczeń klasy 6b
zajął I miejsce w kategorii klas V – VI
w Dzielnicowym Konkursie pt: "Słoneczne programowanie",
zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 357 w Warszawie.Gratulujemy,
nauczycielki informatyki
Sukces w konkursie multimedialnym "Warszawskie Śródmieście"
03.06.2019Z dumą informujemy, że
Jakub Kołodziej, uczeń klasy 5c zajął II miejsce w kategorii klas III-VI w VIII EDYCJI KONKURSU MULTIMEDIALNEGO pt. „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE” - "Warszawskie Śródmieście" organizowanym przez MDK „Muranów” w roku szkolnym 2018/2019Gratulujemy!
Nauczycielki informatyki
Lato w mieście 2019
17.04.2019Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami dot. akcji "Lato w mieście 2019".
Zapisy do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście” 2019 rozpoczną się od 18 kwietnia 2019 r. od godz. 12:00 za pośrednictwem elektronicznego systemu zgłoszeń znajdującego się na stronie:
https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/vacatio-parents//main_inactive.action
Szczegółowe Informacje dotyczące Warszawskiego Programu „Lato w Mieście” 2019 znajdują się na stronie Biura Edukacji:
Zasady rekrutacji można pobrać tutaj -> Lato_w_miescie_2019.pdf
Miesiąc Języków Obcych w bibliotece
23.04.2019Marzec był w naszej szkole – Miesiącem Języków Obcych. W bibliotece postanowiliśmy uczcić to ucząc się powitań w różnych językach.
Każdego dnia mówiliśmy sobie „dzień dobry” w innym języku. W ciągu miesiąca nauczyliśmy się powitań – po angielsku, włosku, niemiecku, ukraińsku, hiszpańsku, portugalsku, czesku, francusku, a także po japońsku, chińsku – oraz w hindi, pendżabi i po tamilsku (językach używanych w Indiach).
Dzięki temu otworzyliśmy się na świat, nauczyliśmy czegoś nowego i utrwaliliśmy sobie nawyk mówienia „dzień dobry”, a przy tym znakomicie się bawiliśmy! Czy może być coś lepszego?
A. Kownatka
Wiosenne ludki - warsztaty florystyczne w świetlicy
07.04.201920W dniach 1 – 4.04.2019 w naszej świetlicy odbyły się już po raz trzeci warsztaty florystyczne. Tematem ostatniego spotkania był „Wiosenny ludek”.
W części poprzedzającej zajęcia praktyczne dzieci przypomniały sobie, co jest potrzebnedo uprawy roślin w domu. Dowiedziały się również, że najważniejszymi czynnikami wpływającymi na rozwój rośliny są: odpowiednia temperatura, światło, woda i sole mineralne.
Po uporządkowaniu wiadomości uczniowie przystąpili do działania. Wykorzystując nasiona trawy, trociny, cienkie damskie rajstopy, gumki recepturki, plastikowe podstawki oraz ruchome oczka wykonali głowę ludka. Przy odpowiedniej pielęgnacji (zapewnienie odpowiedniej temperatury i dostępu do światła oraz podlewanie) można się na niej spodziewać po upływie około 1 tygodnia pierwszych włosów – kiełkującej trawy. Na naprawdę bujną czuprynę trzeba będzie poczekać kolejny tydzień.
Powitanie wiosny w świetlicy
07.04.201932W środę 03.04.2019r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej oficjalnie powitały wiosnę. Z tej okazji odbył się wiosenny pokaz mody wraz z konkursem na nakrycie głowy. W czasie pokazu dzieci śpiewały wiosenne piosenki m.in. „Wiosna” - Skaldów, którymi pożegnały zimę i zaprosiły do nas wiosnę. Udało się! Za oknem pachnie wiosną, a słońce ogrzewa swoim promieniami roześmiane buzie naszych uczniów. Podczas pokazu dzieci mogły poczuć się, jak prawdziwe gwiazdy, ponieważ prezentowały przygotowane przez siebie wiosenne nakrycia głowy oraz stroje. Zaprezentowane prace były tak piękne i pomysłowe, że jury postanowiło nagrodzić wszystkie dzieci. W czasie naszej świetlicowej uroczystości odbyła się również „Świetlicjada”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Każdy chciał wziąć w niej udział. Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo miłej atmosferze i dostarczył wielu pozytywnych emocji, które na pewno zapadną nam w pamięci na długi czas.
Certyfikat "Świetlica szkolna - przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”
07.04.2019Miło nam poinformować, że nasza świetlica otrzymała certyfikat "Świetlica szkolna -przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy” .
W okresie 12.09.2018r. – 12.03.2019r. świetlica uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie "Świetlica szkolna -przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy, jako miejsca do edukacji, rozwoju i zabawy dla uczęszczających do niej uczniów. W związku z realizacją konkursu, nasza świetlica przystąpiła do realizacji 7 zadań:
- Bezpieczne zabawy zimowe.
- Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę.
- Karnawał w szkole.
- Tradycje Świąt Wielkanocnych.
- Dni międzykulturowe w świetlicy szkolnej.
- Jestem tolerancyjny.
- Savoir- vivre w szkole- kultura osobista jest wizytówka każdego z nas.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie w realizację zadań konkursowych.
Gala rozdania nagród w Dzielnicowym Konkursie Matematyczno-Lingwistycznym "Obieżyświat"
05.04.201913We czwartek (04.04.19) w naszej szkole odbyła się gala rozdania nagród w Dzielnicowym Konkursie Matematyczno-Lingwistycznym „Obieżyświat” dla uczniów klas VI-VIII. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo – p. Jakub Gręziak. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wspaniałego program artystycznego przygotowanego przez uczennice naszej szkoły – Natalię, Amelię i Zuzię. Kulminacyjnym momentem gali, którą prowadził p. Wicedyrektor - Marcin Woźniak, było wręczenie nagród laureatom przez p. Burmistrza – Jakuba Gręziaka, p. Dyrektor – Marzenę Mańkowską i przedstawicieli Rady Rodziców – p. Jarosława Żukowskiego i p. Andrzeja Stańczaka. Potem wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.
W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 161 uczniów z 5 szkół na Bemowie - SP341, SP82, SP357, SP316, SP306 z klas VI, VII i VIII. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne (w (na swoim poziomie edukacyjnym), w tym zadania po angielsku. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 40 uczniów, a laureatami zostało 15.
Organizatorkami konkursu były p. Aneta Chańska, Anna Górzkowska i Małgorzata Pydyn, a wsparcie lingwistyczne zapewniła p. Beata Grefkiewicz.
A. Kownatka
Laureaci Świetlicowego Konkursu Plastycznego "Wiosna, ach to Ty"
07.04.2019Wiosna, to bardzo piękna pora roku, na którą wszyscy czekają z utęsknieniem. W związku z nadchodzącą wiosną p. Malwina Raczyńska ogłosiła świetlicowy konkurs plastyczny – „Wiosna, ach to Ty”. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej o tematyce wiosennej. W konkursie wzięły udział dzieci z klas I – III. Specjalnie powołane jury, miało bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie dostarczone przez uczniów prace były bardzo pomysłowe i starannie wykonane. W ostatnim tygodniu marca odbyło się uroczyste rozdanie nagród.
Zwycięzcami w konkursie zostały następujące osoby:
I miejsce:
Amelia Breitenwald
Maja Borecka
Hanna Lachowicz
II miejsce:
Michał Zebrowski
Maja Starczewska
Alicja Machalska
III miejsce:
Stanisław Lipski
Aleksandra Stępniak
Marta Dziekan
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.
Sukces Leszka Wietrzykowskiego
05.04.2019"Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu" - Napoleon Bonaparte
W imieniu wszystkich nauczycieli gratuluję LESZKOWI WIETRZYKOWSKIEMU - uczniowi klasy VIII b zdobycia podwójnego tytułu FINALISTY na etapie wojewódzkim w: Kuratoryjnym konkursie z Fizyki oraz Kuratoryjnym konkursie z Matematyki.Jesteśmy z Ciebie dumni!
Marcin Woźniak - wicedyrektor kl. IV - VIII
Wycieczka klasy 6d do Papugarni
05.04.201922Uczniowie klasy 6d podczas wizyty w Papugarni mieli okazję obserwować papugi - ich zwyczaje i zachwycające kolory.
To była fascynująca lekcja przyrody.
Zajęcia edukacyjne Bezpieczeństwo ruchu drogowego
04.04.20196W pierwszych dnaich kwietnia klasy czwarte brały udział w zajęciach edukacyjnych BRD (bezpieczeństwo ruchu drogowego) w Modlinie.
Zajęcia składały się z części teoretycznej i praktycznej.
W teorii uczniowie poznali podstawowe przepisy ruchu drogowego, a w praktyce jeździli na rowerach i ćwiczyli stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i znaków pionowych oraz poziomych.
J. Chruszczyk
Dzień Języków Obcych - podsumowanie
04.04.20192Miesiąc marzec był w SP 306 - Miesiącem Języków Obcych. Uczniowie podjęli się wykonania czterech zadań związanych tematycznie z trzema krajami: Anglią, Hiszpanią i Niemcami, bowiem języków angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego można uczyć się w naszej szkole.
Efektem wysiłku były wspaniałe lapboooki wykonane przez uczniów klas czwartych, niezwykłe plakaty oraz nadzwyczajne filmy charakteryzujące wybrany kraj. Ostatnią konkurencją były podchody. Przedstawiciele klas zmagali się tu z trudnymi pytaniami dotyczącymi Hiszpanii, Anglii, Niemiec, Polski oraz statystyk dotyczących znajomości języków obcych w wymienionych krajach.
Podsumowaniem wszystkich wydarzeń był apel, na którym wystąpiły uzdolnione wokalnie artystki z SP 306. Zaśpiewały piosenki, z którymi reprezentowały nas w licznych konkursach piosenki angielskiej w tym roku szkolnym.
Podczas apelu ogłoszono także wyniki międzyklasowej rywalizacji w ramach obchodów Dnia Języków Obcych. Zwycięskim klasom wręczone zostały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.A. Lipkowska
Spotkanie autorskie kl. 6 z p. Moniką Kowaleczko-Szumowską
03.04.20196Dzień Książki dla Dzieci (02.04.19) – uczciliśmy w naszej bibliotece spotkaniem z pisarką p. Moniką Kowaleczko-Szumowską, która przybliżyła klasom 6 swoją znakomitą powieść „Galop’44”. Autorka barwnie opowiedziała o książce i jej bohaterach, przede wszystkim o postaciach historycznych, o których nie dowiemy się z podręczników. Przypomniała nam, że wszyscy ludzie biorący udział w Powstaniu, gotowi niejednokrotnie do heroicznych czynów – byli takimi samymi ludźmi, jak my – z planami, marzeniami i słabościami. Uczestnicy spotkania zostali postawieni przed takim samym dylematem, z którym muszą zmierzyć się bohaterowie powieści – dwaj bracia – Mikołaj i Wojtek - czy gdybyś trafił do Powstania Warszawskiego walczyłbyś?
Autorka – p. Monika Kowaleczko-Szumowska – pracowała w Muzeum Powstania Warszawskiego i jej dwie znakomite powieści – „Galop’44” i „Fajną ferajnę, czyli Powstanie oczyma dzieci” są znakomitymi źródłami wiedzy o przeżyciach Warszawiaków z tego okresu. Na podstawie książki – „Fajna ferajna”, nakręcono też film (pod tym samym tytułem), którego współproducentką była Pani Monika - obsypany wieloma nagrodami, o którym więcej można przeczytać tutaj -> http://www.fajnaferajna.pl/ Obecnie realizuje interaktywny projekt filmowy – odkrywający bardzo ciekawą, a nieznaną kartę w historii powojennej Polski. Już nie możemy się doczekać!
Prywatnie p. Monika jest matką czwórki dzieci i autorką dwóch książek dla młodszych dzieci, inspirowanych przeżyciami jej rodziny – „Gupikowo” i „Wybryki z Ameryki” .
Wszystkie książki i film p. Moniki Kowaleczko-Szumowskiej – są do wypożyczenia w naszej szkolnej bibliotece. Serdecznie zapraszamy!
A. Kownatka
Przedstawienie "Czerwony Kapturek" w świetlicy
01.04.2019Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, uczniowie z klasy 2a wraz z p.Agnieszką Sikorą przygotowali przedstawienie pt.„Czerwony Kapturek”. Na pierwszy występ, 28 marca, zostały zaproszone dzieci z przedszkola. Podczas drugiego występu, 1 kwietnia, na widowni zasiedli rodzice uczniów z klasy 2a. Wszyscy nasi widzowie mogli poczuć się, jak w prawdziwym teatrze.
Gratulujemy wszystkim aktorom udanego występu.
Obsada:
Narratorzy : Michał Killian, Piotr Kwiecień, Maja Borecka, Ola Stępniak, Staś Matysiak, Antek Sworzyński, Ratmir Stukanov, Wiktoria Vajo, Damian Wochelski, Julia Żebrowska.
Czerwony Kapturek: Amelia Socha
Wilk: Adrian Rzepiński
Babcia Czerwonego Kapturka: Ines Bedyńska
Mama Czerwonego Kapturka: Zofia Malaszewska
Gajowy: Marcel Szewczyk
Wiewiórki: Pola Przybysz, Julia Rak
Borsuk: Maks Szelest
Niedźwiadek: Wojtek Lubtak
Szkolnik Etyczny nr 6
31.03.2019W zakładce Rodzice i uczniowie - etyka, można przeczytać najnowszy numer naszej szkolnej gazetki Szkolnika Etycznego. Bieżący numer ma aż 10 stron, a i tak wszystkie materiały nie zmieściły się w nim.
W numerze można poczytać, co uczniowie i uczennice myślą o szcżęśliwym życiu, o zabijaniu, kłamstwie i kradzieży, o strajku nauczycieli i koledze (hipotetycznym) z autyzmem w klasie. W imieniu zwierząt, które cierpią w schronisku oraz w cyrku, listy napisali Janek Cholewa i Natalia Chaberska z 6b. Dzieciaki rozmawiały na etyce o totalitaryzmach (lekcja prowadzona przez Jaśka Cholewę) i osobach z autyzmem (lekcja poprowadzona przez Natalię Kiedos). Co z tych rozmów wyniknęło? O tym jest w SzE.
Do obejrzenia są koszulki zaprojektowane przez dzieciaki z klasy 4d: mam prawo do...
Do czytania wyjątkowo dużo. Zapraszamy.
Międzyszkolny Projekt Integracyjny "Poznajmy się" w świetlicy
28.03.201926 marca uczniowie kl.Ia, Ib i IIb gościli dzieci uczęszczające do świetlicy w Szkole Podstawowej nr 362. Wizyta odbyła się w ramach Międzyszkolnego Projektu Integracyjnego "Poznajmy się". Tym razem uczniowie z obu szkół spotkali się, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji odbyło się wiele zabaw integracyjnych, które jednocześnie doskonaliły umiejętności aktorskie. Dzieci wykonały również kukiełki i zaprezentowały je w scenkach odegranych w teatrze cieni. Spotkanie przebiegło w wesołej i serdecznej atmosferze. Wszyscy nie mogą doczekać się kolejnego.
Archiwum Aktualności
Aktualności - Lista
- Wygrana w konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI 2025
- 09.05.2025
- Wycieczka klasy 1c do CNK
- 08.05.2025
- Mistrzowie programowania
- 08.05.2025
- Wyniki XV edycji Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka
- 07.05.2025
- Niebieskie Igrzyska
- 06.05.2025
- Spotkanie autorskie z Mateuszem Cetnarskim - 24 kwietnia
- 05.05.2025
- Dni Integracji Sensorycznej – podsumowanie wyjątkowego wydarzenia
- 02.05.2025
- Sukces Oli w Ogólnopolskim Konkursie Gramatycznym
- 01.05.2025
- Ekomobilni - lekcje edukacji ekologicznej
- 01.05.2025
- Wycieczka do FabLabu
- 29.04.2025
- 7c w Europarlamencie
- 29.04.2025
- ESA
- 29.04.2025
- Sukcesy naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim
- 24.04.2025
- Podróż na Wyspę Wielkanocną
- 23.04.2025
- Bemowskie Forum Rodziców
- 24.04.2025
- Wyróżnienie w konkursie plastycznym
- 23.04.2025
- DZIEŃ ZIEMI NA BEMOWIE
- 22.04.2025
- Kiermasz wiosenno-wielkanocny
- 22.04.2025
- ŻYCZENIA WIELKANOCNE
- 16.04.2025
- Akcja Żonkile w naszej szkole
- 16.04.2025