Uczennice i uczniowie klasy 8o zdobyli certyfikat WWF. Dla uczczenia zakończenia projektu dzieci degustowały czekoladę z certyfikatem zrównoważonych upraw kakao, które chronią lasy deszczowe oraz mieszkające w nich rośliny i zwierzęta.
Ankieta o bezpieczeństwie w szkole
27.03.2023Nasza szkoła włączyła się w badania ankietowe poziomu bezpieczeństwa w szkołach, zorganizowane na terenie wojewódzwa mazowieckiego.
Programujemy!
27.03.2023Narysowanie takich fgur zajęłoby dużo czasu i wymagałoby niezwykłej precyzji. Jesli jednak zna się podstawy programowania i pojecie rekurencja, to stworzenie takiego dzieła jest łatwe i przyjemne, o czym przekonali się siódmolasaiści i siódmoklasistki podczas lekcji informatyki.
Zajęcia zooterapii i arteterapii w klasie 1S
25.03.202338Za nami kolejne zajęcia terapeutyczne w klasie 1s z wykorzystaniem feniloterapii, czyli terapii z udziałem kota i arteterapii, czyli terapii z wykorzystaniem sztuk plastycznych. Tym razem odwiedził nas kotek Arystoteles. Obecność kota wpłynęła pozytywnie na uczestników, zarówno tych młodszych, jak i starszych, poprawiła nastrój, wyzwoliła radość i uśmiech, oswoiła z dotykiem.
Felinoterapia czyli inaczej kototerapia jest jedną z form zooterapii, która jest wykorzystywana w celu poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego dzięki kontaktowi człowieka z kotem. Kot jest wspaniałym towarzyszem, bo nigdy nie krytykuje, nie ocenia, jest zawsze obok i odwraca uwagę od problemów. Te wspaniałe cechy kotów sprawiają, że felinoterapia przynosi wymierne korzyści, wspiera, łagodzi napięcie, koi
Serdeczne podziękowania za wspaniale spędzony czas kierujemy oczywiście do pana Jakuba Kapicy – terapeuty oraz do pani Agnieszki Kapicy, która pomogła zorganizować zajęcia. Dziękujemy również pani Bognie Żuromskiej za przygotowanie wspaniałych szkiców kotów do zajęć arteterapii. Liczymy na kolejną wspaniała wizytę.
Katarzyna Sobolewska
Dzień Skarpetki w kl. 3c i 4b
28.03.20232Uczniowie klas 3 c i 4b też włączyli się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.
Projekt "Kobiety w nauce i sporcie"
23.03.20233623 marca, w czwartek, w szkole odbył się Dzień Projektu. Tym razem został on zaplanowany i zorganizowany przez zespół nauczycielski uczący biologii, chemii, fizyki, geografii oraz wychowania fizycznego. Motywem przewodnim projektu były kobiety i dziewczyny w nauce oraz w sporcie.
Uczennice i uczniowie pracowali w różnych pracowniach zajmując się naukowczyniami, m. in. Jane Goodall, Rosalind Franklin, Marią Sybillą Merian oraz ich dorobkiem. Przeprowadzano doświadczenia z pH w produktach spożywczych, rozpracowywano DNA oraz koło szyfrowania kodu genetycznego, zrobiono oś czasu z pionierskimi osiągnięciami, tworzono zwierzęce maski, powstawały ryciny inspirowane rysunkami roślin i owadów Merian, pisano lepieje, zastanawiano się nad feminatywami i stworzono fantastyczny hymn na cześć kobiet, zaś Międzynarodowa Lotna Brygada Fotoreportażystek dokumentowała nasze poczynania.
Zapraszamy do oglądania zdjeć efektów projwktu, wypracowanycn przez naszych wspaniałych uczennic i uczniów.
Piątoklasistki i piątoklasiści w kolorowych skarpetkach
27.03.2023Uczennice i uczniowie klas 5a oraz 5b również włączyli się w świętowanie Dnia Osób z Zespołem Downa.
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w klasie 2a
22.03.2023Uczniowie i uczennice z klasy 2a wraz ze swoimi paniami nauczycielkami obchodzili dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa oraz Dzień Kolorowej Skarpetki. Na znak solidarności wszyscy założyli tego dnia dwie kolorowe i nie do pary skarpetki. Wszyscy wiemy już, że to symbol różnorodności. Każdy miał okazję stworzyć swoją skarpetkę tolerancji.Nasze dzieła zdobią teraz korytarz szkolny.
Druk 3D
22.03.2023Jednym z urządzeń, zakupionych przez szkołę w ramach programu Laboratorium Przyszłości jest drukarka 3D. Ósmoklasistki i ósmoklasiści zaprojektowali breloczki ze swoimi imionami, a następnie wydrukowali je na drukarce 3D.
Rekolekcje Wielkopostne
22.03.20232W dniach 20-22 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. W poniedziałek i wtorek miały miejsce nauki rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży.
Natomiast w środę społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej mszy świętej.
Dzień Wagarowicza w kl. 6b
22.03.2023Uczniowie klasy 6b, z okazji Dnia Wiosny wybrali się na kręgle. Wspólna zabawa integruje grupę i pokazuje jak można miło spędzić razem czas.
Klasa 1a i 1b w Stolarni Pinokio
22.03.20233Klasy 1A i 1B odwiedziły Stolarnię Pinokio w Słomczynie. Dzieci poznały wiele niesamowitych ciekawostek na temat drzew, poznały kulisy pracy stolarza, a także miały możliwość wykonania drewnianych organizerów.
O. Zaręba
Lekcja angielskiego w Minecraft
21.03.20232Nasi cudzoziemscy uczniowie z entuzjazmem uczą się angielskiego z Minecraft.
Wszystkie uczennice i uczniowie naszej szkoły, dzięki programowi Eduwarszawa mają bezpłatny dostęp do edukacyjnej wersji Minecraft oraz możłiwość pobrania pakietu Office.
Konkurs Pięknego Czytania kl. 1
21.03.202311W ostatni piątek odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania dla klas pierwszych, który pozwolił na zaprezentowanie fantastycznych umiejętności czytelniczych naszych pierwszaków.
Po burzliwych obradach, jury wyłoniło laureatów konkursu:
1 miejsce- Oliwier Florczuk, klasa 1A
2 miejsce- Mateusz Muła, klasa 1B
3 miejsce- Krystina Kaplan, klasa 1P
Wyróżnienia- Maria Kalisz, Kinga Siudek oraz Sara Al-Koubaisi.
Serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM uczniom biorącym udział w konkursie.
O. Zaręba
Dni Otwarte - 1 i 15.03.23
16.03.202330Bardzo dziękujemy za udział w dwóch Dniach Otwartych.
Rodzice naszych potencjalnych uczniów mogli dowiedzieć się więcej o szkole, a dzieci wziąć udział w zajęciach zaproponowach przez nauczycieli.
Mamy nadzieję, że nasi młodzi goście będą w przyszłym roku naszymi uczniami.
Serdecznie zapraszamy!
29
Programujemy Photony
18.03.2023Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości w naszej skzole pojawiły się roboty Photony. Uczennice klasy 6a z radością odkrywały możliwości robotów. Okazało się, że zaprogramowanie Photona jest dziecinnie proste.
Pająk jak prawdziwy
14.03.2023Maja Starczewska z klasy 6b z dumą prezentuje pająka z plasteliny, ulepionego na lekcję biologii. Pająk Mai wzbudził wielkie zainteresowanie koleżanek i kolegów.
Makey Makey - uczymy się elektroniki
18.03.2023W poprzednim roku szkolnym realizowaliśmy w naszej szkole projekt #SuperKoderzy - Muzyczni DJ-e. Również w bieżącym roku szkolnym dzieci mogą uczyć się elektroniki i fizyki, korzystając z płytek Makey Makey.
Spotkanie z Panią Dyrektor OPS
12.03.2023W minioną środę, Pani Dorota Koper, opiekunka i koordynatorka Szkolnego Koła Wolontariatu, spotkała się z Panią Izabelą Zwierz, Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo. Panie rozmawiały o możliwościach promowania idei wolontariatu w Dzielnicy a także perspektywach współpracy w obszarze działalności prospołecznej.
Ogólnopolski Test o Zdrowiu
14.03.20232Drużyny z klas 5b, 6b, 7a, 7b i 8b wzięły udział w Ogólnopolskim Teście o Zdrowiu. Uczniowie w grupach rozwiązywali test online.
Tekst: Adrianna Modzelewska 5b
Bieg Kobiet, pilnik Ministerstwa Obrony Narodowej i MY - Wolontariusze SP306!
12.03.2023W sobotę 11.03.2023r. na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie odbyła się II edycja Biegu Kobiet, połączona z piknikiem wojskowym, by uczcić na sportowo Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym roku uczestnicy pokonali dystans 11 550 metrów, to liczba kobiet-żołnierzy w Wojsku Polskim. Wolontariusze z naszej szkoły też tam byli!
20Wolontariusze naszej szkoły mieli możliwość wzięcia w ogólnopolskim wydarzeniu, jakim był Bieg Kobiet z okazj święta 08 marca, połączonym z pokazem sprzętu wojskowego, spotkaniami z utytułowanymi sportowcami, odznaczonymi żołnierzami. SKW dbało o prawidłowy przebieg biegu dzieci i biegu kobiet, prowadząc biuro zawodów, a także o komfort zawodników wydając im wodę, słodkości, prezenty i kwiaty:-) Wolontariusze mieli także możliwość wzięcia udziału w rozgrzewce, prowadzonej przez żołnierzy Wojska Polskiego st. kpr. Marcina Lewandowskiego (polski lekkoatleta, brązowy medalista mistrzostw świata z katarskiej Dohy na dystansie 1500 metrów), szer. Klaudię Adamek oraz szer. Marlenę Granaszewską (reprezentantki Polski w biegach).
Choć pogoda ciągle się zmieniała i w ciągu kilku godzin przeżyliśmy wiosnę, jesień i zimę, to wytrwaliśmy :-)
Dorota Koper
koordynator SKW
Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
12.03.2023W niedzielę, 05.03.2023r. na Fortach Bema odbyła się XI edycja Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Szkolne Koło Wolontariatu też tam było, a nasza koordynatorka nawet pobiegła w biegu na dystansie honorowym:-) i dała radę;-)
15Nasi Wolontariusze prowadzili biuro zawodów a także wręczali uczestnikom medale. Brali także udział w rozgrzewce dla biegaczy, prowadzonej przez mistrzynię olimpijską Luizę Złotkowską. Mogli także podziwiać pokaz grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18pp. Nikt z Wolontariuszy nie wrócił do domu głody - żołnierze Wojska Polskiego serwowali grochówkę, był też czas na pizzę z organizatorami.
Ósmoklasiści wybierają szkoły średnie
10.03.2023Nasi najstarsi uczniowie i uczennice odwiedzili Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy, gdzie zbieraji informacje o szkołach średnich.
Wiosenna Bemowska Wymiana Książek
12.03.2023Już za nami Wiosenna Wymiana Książek, która po raz pierwszy odbyła się w nowej siedzibie MAL Dwa Jelonki ul. Rozłogi 18:-)
1Mnóstwo ludzi, mnóstwo pracy, mnóstwo książek... Wolontariusze mieli ręce pełne roboty! Ale znaleźliśmy też czas na pizzę:-)
Reakcje chemiczne klasy 7b
10.03.2023Klasa 7b wykonała swoje reakcje chemiczne. Sprawdzaliśmy, które reakcje są egzotermiczne, a które endotermiczne.
W królestwie wierszy Danuty Wawiłow
09.03.202328W środę (08.03) i w czwartek (09.03) świetlica zamieniła się „W królestwo wierszy Danuty Wawiłow”, dzięki wspaniałym recytatorom z klas 1-4, którzy zachwycili jury swoimi interpretacjami wierszy poetki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy włożyli wysiłek w przygotowanie do konkursu oraz dzielnie walczyli z tremą.
Formuła konkursu wymaga jednak wyłonienia zwycięzców i po burzliwych naradach jury, zostali nimi:
- w kategorii klas 1:
I miejsce - Helena Wach, kl 1a
II miejsce - Apolonia Daniel, kl 1a
III miejsce ex aequo - Tomasz Godzisz, kl 1b i Gaweł Sebastian, kl 1b
- w kategori klas 2
I miejsce - Zofia Żołnierczuk, kl. 2a
II miejsce - Wiktoria Cichoń, kl. 2c
III miejsce - Tymon Rzeźniczak, kl. 2c
- w kategorii klas 3-4
I miejsce - Zofia Olchowik, kl. 4a
Bardzo dziękujemy p. Grażynce Koroluk, wychowawczyni świetlicy, za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.
Klasa 5b poznaje dietę planetarną
09.03.20231Uczennice i uczniowie klasy 5b uczyli się zasad diety przyjaznej planecie - gdzie najlepiej kupować jedzenie, skąd pochodzą składniki sushi i dlaczego warto sięgać po produkty polskie. Projekt dla szkół został opracowany przez WWF.
Polska Ukraina Akcja Integracja
09.03.2023Klasa 8o testowała grę Polska Ukraina Akcja Integracja, dzięki której można poznać historię, geografię, żwyczaje obu krajów. Dziękujemy firmie Jangar za podarowanie gry.
Klasy 5 odkrywają tajniki reklamy
09.03.2023Piątoklasiści i piątoklasistki uczestniczyli w lekcji w kinie, podczas której dowiedzieli się, w jaki sposób twórcy reklam, wykorzystując emocje, relacje, kolory i nawyki próbują nakłonić nas do zakupu swojego produktu.
Po projekcji wzruszającego filmu "Chłopiec z chmur" o ratowaniu dzikich gęsi, dzieci posprzątały po sobie salę.
Konkursowy Festiwal Taneczny "PRZEDSZKOLAKI W ŚWIECIE DISNEY'A""
08.03.2023Serdecznie zapraszamy przedszkola Dzielnicy Bemowo do udziału w Konkursowym Festiwalu Tanecznym pt. "Przedszkolaki w świecie Disney'a" pod Honorowym Patronatem Urszuli Kierzkowskiej, Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
Na tropie uprzedzeń
06.03.2023Klasa 5b wzięła udział w warsztatach antydyskryminacyjnych, podczas których rozwiązywała zagadki w oparciu o grę „Na tropie uprzedzeń", doświadczając jak stereotypy wpływają na nasze przekonania.
Projekt mLegitymacja
07.03.2023Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.
Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję papierową dokumentu.
W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły.
Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp.
Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej
W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana.
Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować osoby odpowiedzialne za wydawanie mLegitymacji).
Wymagania sprzętowe - telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. lub IOS (wersja 10.3 lub nowsza)
Aby uruchomić mLegitymację należy:
- Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (do pobrania). Wnioski prosimy przekazywać do sekretariatu szkoły.
- Wysłać na adres sekretariatu jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.
- Pobrać Aplikację mObywatel , potwierdzić regulamin.
- Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.
Kliknij -> WNIOSEK
5b uczy się wyrażać wdzięczność
03.03.20233Wdzięczność to umiejętność, która sprawia, że nasze życie jest szczęśliwsze. Uczennice i uczniowie klasy 5b uczyli się wyrażania wdzięczności podczas godziny wychowawczej.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie
Aktualności - Lista
- Śmieciosztuka - projekt szkolny
- 20.11.2024
- 306 rozświetlona na czerwono
- 19.11.2024
- Szlakiem bohaterów "Kamieni na Szaniec"
- 19.11.2024
- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI
- 19.11.2024
- Uczniowski Tydzień SuperMocy
- 18.11.2024
- 5a w Szopie Bemowskiej
- 18.11.2024
- Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2024
- 16.11.2024
- Szkoła do hymnu
- 12.11.2024
- Warsztaty w Łazienkach Królewskich
- 06.11.2024
- Warsztaty w CNK
- 06.11.2024
- Dzieciństwo bez Przemocy
- 04.11.2024
- Woda - nowe złoto
- 28.10.2024
- DRABINA DO SUKCESU
- 28.10.2024
- Wybory do Samorządu Uczniowskiego
- 27.10.2024
- Test Coopera
- 27.10.2024
- Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego
- 23.10.2024
- DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
- 22.10.2024
- Noc Bibliotek 2024
- 18.10.2024
- Badminton
- 18.10.2024
- Ślubowanie pierwszoklasistów
- 16.10.2024