Szkolne Koło Wolontariatu i Stowarzyszenie Rodzice Razem w akcji!
13.10.2021 19:13Wolontariusze z naszej szkoły prężnie działają dla swojej dzielnicy. Aktywnie włączyli się w projekt "Ogród Pracowni Montessori" realizowany przez Stowarzyszenie Rodzice Razem, wspierany przez Fundację PZU Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU.Wolontariusze wsparli działania Stowarzyszenia, pomagając w przygotowaniu ogrodu zgodnie z myślą pedagogiki wg Marii Montessori. Tak przygotowana przestrzeń ma rozwijać w dorosłych i dzieciach ciekawość świata, zapewniać obcowanie z przyrodą i ogrodnictwem, dawać możliwość doświadczania i eksperymentowania oraz zachęcać do aktywności fizycznej i intelektualnej. Będą w nim m.in. ziołowy labirynt, różnego rodzaju rośliny, owoce, kwiaty i drzewa, strefa wodna, kuchnia błotna, huśtawka i oczywiście drewniany krąg aby wspólnie móc w nim zasiąść i porozmawiać.
Dziękujemy za możliwość wsparcia tak ciekawej inicjatywy!
D. Koper
WIELKA DZIELNICOWA ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW I KOTÓW „PEŁNA MICHA”
25.10.2021 11:30W dniach 11.10.21 - 15.11.21 na terenie przedszkola i szkoły SP306 odbędzie się ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW I KOTÓW "PEŁNA MICHA". Zebrana karma zostanie wykorzystana do karmienia zwierząt przebywających w Azylu „Dzika Ostoja pod Dębami” w Henrykowie k/Warszawy.Zbieramy KARMĘ SUCHĄ I MOKRĄ oraz PRZYSMAKI. Ze względu na ALERGIĘ PSÓW prosimy, aby produkty NIE ZAWIERAŁY KURCZAKA, brak ograniczeń dotyczących kotów. Dary należy składać do podpisanych kartonów znajdujących się przy wejściach do budynku.Pani Małgorzata Szczęśniewska zaprasza dzieci wraz z rodzicami do odwiedzenia azylu.Bieżące informacje, mapka dojazdu oraz numer telefonu znajdują się na facebooku "Dzikiej Ostoi pod Dębami". Organizatorem zbiórki jest Szkolne Koło Wolontariatu.
Z tej okazji, klasa 8b przygotowała plakaty informujące o zbiórce.
ZAPRASZAMY CAŁĄ SZKOLNĄ SPOŁECZNOŚĆ ORAZ WSZYSTKIE BEMOWSKIE PRZEDSZKOLA I ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE do wzięcia udziału w WIELKIEJ Dzielnicowej Zbiórce "Pełna Micha".
Regulamin akcji dostępny jest tutaj - kliknij -> Pełna micha
D. Koper, A. Kapica
Szkolne Koło Wolontariatu i Pola Nadziei w Parku Górczewska
13.10.2021 17:44"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
Ks. Jan Twardowski
W piątek, 08.10, przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w wielkiej bemowskiej akcji sadzenia żonkili w ramach programu Pola Nadziei. Na miejscu powitali nas włodarze Dzielnicy Bemowo oraz przedstawiciele bielańskiego Hospicjum Domowego. Dyrektor placówki przybliżył zebranym wolontariuszom, czym są hospicja i jaka idea przyświeca ich działalności. Podziękował także młodzieży za zaangażowanie i wielkie serca, otwarte na pomoc drugiemu człowiekowi.
Wolontariusze zasadzili 3000 sztuk żonkili, które zakwitną wiosną. Młodzież została nagrodzona miodem od pszczół z bemowskiego Ratusza.
D. Koper
Szkolne Koło Wolontariatu w Urzędzie Dzielnicy Bemowo.
01.10.2021 20:49W środę 29.09.2021, Kasia i Maja, jako przedstawicielki uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem i koordynatorem SKW - p. Dorotą Koper, uczestniczyły w zebraniu w Sali Sesji Urzędu Dzielnicy Bemowo.Głównym celem bemowskiego zebrania wolontariuszy było spotkanie z Panem Wojciechem Perkowskim i zainicjowanie w szkołach niezwykle istotnej kampanii Pola Nadziei. Tzw. żonkilowe akcje mają na celu wsparcie hospicjum, jako miejsca godziwego życia, wypełnionego opieką i miłością. Program Pola Nadziei niesie też ze sobą szeroki wymiar edukacyjny skierowany do uczniów: uwrażliwienie na potrzeby osób chorych, starszych i niepełnosprawnych. Już wkrótce przed nami pierwszy etap działań - sadzenie żonkili w Parku Górczewska.
Ostatnie spotkanie Wolontariuszy z teatrzykiem kamishibai
01.10.2021 20:42W niedzielę, w MAL Dwa Jelonki, odbyło się ostatnie spotkanie z teatrzykiem kamishibai oraz ostatnie warsztaty dla dzieci i rodziców w ramach programu "Mobilni w Kulturze 2021", współorganizowane przez Szkolne Koło Wolontariatu.Wolontariusze pomagali małym widzom oswoić się z bardzo głodnym smokiem pożerającym książki. Wspierali też małych uczestników w wykonywaniu własnych teatralnych kukiełek, a także wykonywali swoje własne. Efektem pracy był kukiełkowy teatrzyk w wykonaniu wolontariuszy, który był nie lada atrakcją dla małych odbiorców :-)
Bardzo dziękujemy pomysłodawczyni projektu - Monice Sejbuk-Radziwonce - za zaufanie, dobrą zabawę, a przede wszystki, za zaproszenie nas do współpracy.
D.Koper
Nasza gazetka