• mLegitymacja

• 06.05.2022 22:14
        • Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To - zgodnie z prawem - legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.
        • W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego do portalu dla szkół jest możliwość wydawania mLegitymacji uczniom naszej placówki.
          Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z tradycyjnych dokumentów. Nie tylko podczas kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina. mLegitymacja daje prawo do otrzymania dodatkowych, przysługujących uczniom, zniżek. Jej wydawanie umożliwia obowiązujące rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.
          Korzystanie z mLegitymacji jest bezpłatne. mLegitymacje mogą być wydawane uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Aby je uruchomić uczniowie muszą mieć telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. oraz aplikacją mObywatel.
          W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, nazwę i adres szkoły.
          Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności tradycyjnej legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji - z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.
          Aby uczeń mógł otrzymać mLegitymację niezbędne jest dostarczenie do sekretariatu:

1. wniosku rodzica/opiekuna prawnego niepełnoletniego ucznia do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji,
          2. pliku ze zdjęciem  w formacie .jpeg lub .jpg nie większym niż 5 MB.

Po otrzymaniu wniosku i pliku ze zdjęciem szkoła będzie mogła wygenerować kod QR i jednorazowy kod aktywujący mLegitymację, które zostaną przekazane uczniowi.