II edycja konkursu Ale Mózgi!
- 22.09.2024 22:12
- Zapraszamy uczennice i uczniów do udziału w bezpłatnym, ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym AleMózgi! (www.alemozgi.pl).
Co robi uczeń, aby wziąć udział w konkursie?
-
drukuje i wypełnia formularz zgłoszeniowy ucznia, na którym rodzic/opiekun wyraża zgodę na udział w konkursie,
-
formularz zgłoszeniowy ucznia zostaje przekazany do p. Edyty Mruk do 4 października 2024.
-
Konkurs nie wymaga wiedzy wstępnej. Podczas trwania konkursu uczniowie będą mieli możliwość nauki programowania. Celem konkursu jest popularyzacja informatyki oraz rozwijanie umiejętności matematyczno-informatycznych wśród młodzieży szkolnej.
Konkurs jest objęty honorowym patronatem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Partnerem konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.
O konkursieKonkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych:
-
klasy 3-4 i młodsi,
-
klasy 5-6,
-
klasy 7-8,
Konkurs składa się z trzech etapów:
-
I etap (szkolny)
-
Test zawiera 15-20 zadań matematycznych i logicznych do rozwiązania w ciągu 40 minut. Przeprowadzony przez nauczycieli w dowolnym terminie w tygodniu 21-25 października 2024.
-
-
II etap
-
[klasy 3-4 i młodsi] Test składający się z 15 zadań matematyczno-informatycznych do rozwiązania w ciągu 40 minut. Etap jest przeprowadzony w szkole w dowolnym terminie od 3 do 9 marca 2025.
-
[klasy 5 i starsi] 10 zadań sprawdzających wiedzę z zakresu programowania. Zadania będą dostępne przez 7 dni w terminie 3-9 marca 2025. Uczniowie rozwiązują zadania samodzielnie online.
-
-
III etap (finał)
-
[klasy 3-4 i młodsi] zadania matematyczno-informatyczne oraz zadania sprawdzające wiedzę z programowania.
-
[klasy 5 i starsi] 5 zadań algorytmicznych do rozwiązania w trakcie 3 godzinnej sesji, która odbędzie się 8 maja 2025 w szkole dla klas 5-8 oraz online dla klas 1 szkół ponadpodstawowyc
-
Uczniowie oraz nauczyciele uczniów, którzy awansują do II etapu otrzymają dostęp do dedykowanych materiałów do nauki języka Python na platformie www.codeforia.com.
-
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły