• Godziny pracy

• W roku szkolnym 2023/2024 biblioteka jest czynna w godzinach:

8.00-16.00

8.45-15.00

8.00-16.00

8.00-15.20

8.00-15.00

Serdecznie zapraszamy!

Biblioteka - serce szkoły

Naszą bibliotekę prowadzą naczycielki bibliotekarki: Paulina Stanek i Ewa Majsterek

#przyStanek w bibliotece
            poMajsterkuj z wyobraźnią

kontakt: biblioteka306@gmail.com

• "Dobrze widzi się tylko sercem"

• Tutaj każdy jest mile widziany!

W naszej bibliotece stawiamy oczywiście na promowanie czytelnictwa i rozwijanie zainteresowań kulturalno-literackich.
          Pragniemy jednak stworzyć coś znacznie ważniejszego - miejsce, w którym żaden z gości nie będzie czuł presji ani strachu. W tym miejscu okazujemy sobie wzajemny szacunek i wsparcie, a także nie oceniamy - ani Ciebie, ani Twoich umiejętności. Każdy z nas jest tutaj równie ważny i wyjątkowy!
          Zapraszamy do biblioteki, w której wspólnie stworzymy serce szkoły - i duzi, i mali :)

• Zainteresowania czytelnicze Naszych Uczniów

• Kochani Czytelnicy naszej biblioteki!

Gratulujemy Wam umiejętności doboru literatury i czytelniczej pasji. Bardzo cieszy nas, że z chęcią odwiedzacie szkolną bibliotekę i wybieracie interesujące dla siebie książki :)

Pokrzepiające jest, że w całej Polsce (według badań Biblioteki Narodowej i Instytutu Badań Edukacyjnych) – najliczniejszą grupę czytelników stanowią obecnie uczniowie.

Ponad 63% młodzieży szkolnej systematycznie sięga po książki w czasie wolnym i dla przyjemności.

Książki najchętniej wybierane przez dzieciaki to:

- literatura fantasy (84%) – m.in. kochany przez naszych uczniów „Baśniobór”

- książki z elementami komizmu (65%) – m.in. uwielbiany „Dziennik Cwaniaczka” i „Zapiski Luzaka”

- pozycje o sprawach bliskich uczniom, obyczajowe (64%) – np. książki Barbary Kosmowskiej, Joanny Olech, Grzegorza Kasdepke

- literatura podróżnicza (52%)– np. „Nela – mała reporterka”

- książki detektywistyczne i kryminały (47%) – m.in. nieoceniona seria „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”

- klasyka literatury dziecięcej (25%)– m.in. Astrid Lindgren

- słodkie książki o zwierzętach (22%)– np. kochane w naszej szkole serie – „Klinika pod Boliłapką” i „Zaopiekuj się mną”.

Bardzo cieszymy się, że doceniacie szeroką ofertę książkową naszej biblioteki i chętniej z niej korzystacie.

Zapraszamy po więcej! :)

• Biblioteka miejscem kultury - artykuły

• Serdecznie zapraszamy do lektury artykułów opublikowanych w jednym z najważniejszych czasopism branżowych "Lustro Bibliotek" i śledzeniu aktualności w życiu kulturalnym Bemowa:

• Polscy uczniowie a czytanie

• Wielki sukces polskich uczniów. W badaniu biegłości w czytaniu PIRLS 2016 nasi czwartoklasiści zajęli 6. miejsce wśród uczniów z 50 krajów całego świata.

Średni wynik polskich dzieci wynosi 565 punktów i jest istotnie wyższy od średniej międzynarodowej. Co ważniejsze, różnice między średnimi Polski i sześciu innych krajów i regionów (od Hongkongu do Tajwanu) są nieistotne statystycznie. Można więc powiedzieć, że Polska wraz z sześcioma innymi krajami ustąpiła tylko Rosji i Singapurowi.

Polscy uczniowie radzą sobie równie dobrze z tekstami literackimi, jak i użytkowymi. Lepiej radzą sobie z  interpretowaniem i ocenianiem tekstu niż z wyszukiwaniem informacji i bezpośrednim wnioskowaniem.

Na ustalonej od 2001 r. skali wyników PIRLS wyróżniono cztery wartości progowe: 400, 475, 550 i 625. Pozwalają one zdefiniować pięć poziomów umiejętności czytania. W Polsce dzieci czytające na najwyższym poziomie stanowią 20% wszystkich czwartoklasistów. Na świecie takich dzieci jest tylko 10%. Na najniższym poziomie znajduje się w Polsce tylko 2% czwartoklasistów, a na świecie 4%.

źródło: http://www.ibe.edu.pl/pl/projekty-miedzynarodowe/pirls-2016 [dostęp 18.01.19 godz. 11.24]

• Ważne dokumenty

• Regulamin Internetowego Centrum Multimedialnego