• Zapraszamy do udziału w XI edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka

• 16.03.2021 09:51
        • Serdecznie zapraszamy do udziału w XI edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego "Złota Biedronka"
        • 1. Organizator:

Szkoła Podstawowa nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego

Patronat Honorowy Mazowieckiego Kuratora Oświaty w roku 2017, 2018, 2019, 2020.

Patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.

Nagroda współfinansowana ze środków Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 306 w Warszawie oraz Urzędu Dzielnicy Bemowo  m.st. Warszawy.

2. Terminarz:

•             Termin nadsyłania prac do 21 kwietnia 2021 r. na adres: biblioteka306@gmail.com; w temacie „Złota Biedronka”.

•             Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły do 05 maja 2021 r.

•             Laureaci konkursu zostaną zawiadomieni drogą e-mailową do 07 maja 2021 r.

•             Wręczenie nagród odbędzie się 12 maja 2021 r. na gali w Szkole Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna lub on-line.

3.  Cele konkursu:

•             propagowanie wiedzy na temat życia i twórczości ks. Jana Twardowskiego,

•             rozwijanie twórczości dzieci i młodzieży,

•             kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży.

4.  Uczestnicy:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów warszawskich szkół podstawowych, szkół imienia ks. Jana Twardowskiego w Polsce oraz warszawskich domów kultury, w trzech grupach wiekowych:

- klasy I – III

- klasy IV -VI

- klasy VII – VIII

5.  Tematyka:

„Wszystko się pozmieniało…”- ks. J. Twardowski z wiersza „Nie mogę trafić”

6.  Wymagania:

Format pracy: dokument programu Word (.doc lub docx)

Utwór poetycki opatrzony metryczką zawierającą:

•             tytuł pracy,

•             imię i nazwisko autora,

•             klasę,

•             imię i nazwisko opiekuna literackiego,

•             nazwę i adres placówki wraz z telefonem oraz adresem e-mail,

•             zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Do udziału w konkursie nie dopuszcza się prac, które:

•             były publikowane,

•             były nagradzane w innych konkursach,

•             zostały nadesłane po terminie określonym w regulaminie konkursu.

Podpisana przez rodziców/opiekunów prawnych zgoda na udział w konkursie w formie skanu lub zdjęcia.

7.   Ocena prac:

Prace ocenianie będą przez komisję powołaną przez organizatora.

Kryteria oceny:

•             oryginalność,

•             kompozycja,

•             styl.

8.            Konkurs został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły (pozycja 290 - kliknij -> wykaz MKO)

9.     Ustalenia porządkowe:

•             Nagrodą główną jest statuetka „Złotej Biedronki” oraz dyplom. Wyróżnieni uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

•             Koszty przyjazdu uczestników na galę pokrywa szkoła delegująca.

•             Prace wysłane na konkurs nie będą odsyłane.

•             Osoby zaproszone na galę finałową konkursu wyrażają zgodę na udostępnianie swojego wizerunku dla celu sprawozdawczych  i promocyjnych.

•             W związku z sytuacją epidemiczną organizator zastrzega sobie możliwość zmian terminów oraz zorganizowanie Gali Laureatów w formie on-line. W przypadku uroczystości on-line nagrody zostaną przesłane pocztą lub dostarczone do szkół.

10.          Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem postanowień zawartych w regulaminie.

Do pobrania - kliknij ->

fax. 22 664 73 13 wew.18