• Noc Bibliotek - 09.10.2020

• 11.12.2020 10:59
      • Ach, co to był za wieczór! Wspaniałe rozmowy, nieoczekiwani goście, emocje i rywalizacja, a na koniec znakomity film. Tak wyglądała nasza druga szkolna Noc Bibliotek, tym razem online.
      • W piątkowy wieczór (09.10.2020) na Teams połączyło się z nami prawie 60 osób w 22 domach. Nasze spotkanie upłynęło pod hasłem Klimat na rodzinne czytanie. Gościem honorowym wieczoru była p. Monika Kowaleczko-Szumowska, wielokrotnie nagradzana Autorka, która napisała m.in. znakomitą serię "Gupikowo", zainspirowaną własną rodziną. Pisarka zrobiła nam przepiękną niespodziankę i zaprosiła do rozmowy syna, córkę i męża. Po raz pierwszy w historii naszych spotkań autorskich mogliśmy zobaczyć głównych bohaterów powieści! Rozmowa z p. Moniką i jej bliskimi była bardzo przyjemna i bogata w treść. Dowiedzieliśmy się wielu wspaniałych rzeczy i dostaliśmy znakomitą radę, jak zacząć pisać książki. Potem wszyscy chętni mogli zadać pytania.
        Aby obejrzeć prezentację Pisarki - kliknij -> Gupikowo
        Później p. Ewa zaprosiła nas do krótkiej wypowiedzi na temat atmosfery panującej w bibliotece. Odpowiedzi były przepiękne i bardzo trafne - zapraszamy do przeczytania.

Wieczór zakończyliśmy grą w kahoot, w której wzięło udział 14 rodzinnych zespołów. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Marianka i jej rodzina, Pokemony - czyli Staś i Monika oraz Igorek z Tatą. Wszystkich uczestników spotkania zaprosiłyśmy do obejrzenia filmu "Jakub, Mimmi i gadające psy", nagrodzonego na Festiwalu Kino Dzieci 2019.
        Jedna z uczestniczek Nocy Bibliotek, drugoklasistka, tak napisała do nas po spotkaniu: "Fajnie było! Tak samo jak w zeszłym roku, tylko, że przez Internet:-) śmiesznie, że bohaterami książki były dzieci Pani pisarki. Fajnie, że też byli na spotkaniu. Podobał mi się quiz. I dobrze, że Panie się dużo uśmiechały, to było miło :-) Ciekawe, gdzie spotkanie będzie za rok, bo było już w szkole i w Internecie:-)"
        Bardzo dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w spotkaniu.
        Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Noc Bibliotek, niezależnie od tego, gdzie zostanie zorganizowana - bedzie równie udana.

Aby obejrzeć więcej zdjęć - kliknij ->