Ogólnopolski Konkurs Hevelianum "W stronę gwiazd" edycja 2021
- 25.10.2021 18:23
- Co roku, w ramach Światowego Tygodnia Kosmosu (www.worldspaceweek.org), Hevelianum ogłasza nową edycję ogólnopolskiego konkursu „W stronę gwiazd”. W tegorocznej prace konkursowe można wysyłać: od 5 października do 30 listopada 2021 roku.
W stronę gwiazd 2021 wystartował!
Co roku, w ramach Światowego Tygodnia Kosmosu (www.worldspaceweek.org), Hevelianum ogłasza nową edycję ogólnopolskiego konkursu „W stronę gwiazd”. W tegorocznej prace konkursowe można wysyłać: od 5 października do 30 listopada 2021 roku.
Wyniki zostaną ogłoszone do 28 stycznia 2021.
UCZESTNICY
Uczniowie szkół podstawowych i zerówek.
Kategorie konkursowe:
Kategoria I: uczniowie „zerówek” i uczniowie klas 1-4 szkoły podstawowej,
Kategoria II: uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej.
Ważne! Konieczna pisemna zgoda rodzica/opiekuna na udział w konkursie, akceptacja regulaminu i przyjęcie do wiadomości informacji w jaki sposób będą przetwarzane dane osobowe uczestnika konkursu (RODO), stanowiąca załącznik do regulaminu.HARMONOGRAM
5 października 2021 – start konkursu (ogłoszenie o Konkursie w ramach Tygodnia Kosmosu)
30 listopada 2021, godz. 22.00 – koniec nadsyłania prac
28 stycznia 2022 tj. urodziny Jana Heweliusza – najpóźniejszy dzień na ogłoszenie wyników
ZADANIE KONKURSOWE
Prace konkursowe wykonane są indywidualnie, specjalnie na potrzeby tego konkursu. Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę konkursową.
KATEGORIA I: uczniowie „zerówek” i uczniowie klas 1-4 SP.
1. Forma pracy (do wyboru):
Praca Plastyczna (rysunek, malunek, mozaika czy inna forma graficzna, której skan da się przesłać): przesłany skan przez formularz na stronie konkursu w formacie: JPEG, JPG lub PNG o maksymalnym rozmiarze 10 MB
Plakat lub praca plastyczna wypukła o rozmiarach nieprzekraczających w żadnym z wymiarów 42 cm (dłuższy bok w rozmiarze A3): przesyłamy krótki film pokazujący pracę, w rozmiarze nieprzekraczającym 100 MB i w formacie: mpg, mpeg, mov, avi lub mp4. Dodatkowo należy dołączyć jedno zdjęcie Zadania Konkursowego.
2. Zadanie – wykonanie pracy na jeden z 3 wybranych tematów:
I STATEK KOSMICZNY. Znamy wiele planet poza Układem Słonecznym, a najbliższa z nich krąży wokół gwiazdy Proxima Centauri. Jak Twoim zdaniem wyglądałby statek kosmiczny zdolny przewieść człowieka do tej planety?
II ŁAZIK. Tytan to największy księżyc Saturna i jedyny obiekt w Układzie Słonecznym poza Ziemią, na którym padają deszcze i są jeziora, choć niestety niewypełnione wodą. Jak wyglądałby łazik wysłany na ten niezwykły księżyc?
III SATELITA. Wśród wszystkich znanych nam planet, Ziemia to wciąż jedyna planeta, na której płynie woda i tryska życie. Jak widzieliby ją przybysze z innych światów, gdyby natknęli się na nią w swoich wędrówkach przez odległe zakamarki Wszechświata?
KATEGORIA II: uczniowie klas 5-8 SP.
Forma pracy: Praca pisemna w formacie pdf, max. 1500 wyrazów, o maksymalnym rozmiarze 10 MB
Zadanie: Zaprojektuj misję kosmiczną, w ramach wybranej tematyki.
Pamiętaj i określ: cel misji, jakie doświadczenia chcesz wykonać, by tę misję zrealizować, czy planujesz przywieźć jakieś materiały do analizy na Ziemi i z jakich materiałów (źródeł) korzystałeś/aś (prace bez bibliografii będą odrzucone).
Zaprojektuj misję kosmiczną w ramach jednej z tematyki wybranej z trzech propozycji:
1) LOT MIĘDZYGWIEZDNY
2) PRZYGOTOWANIE DO ZASIEDLENIA OBCEGO GLOBU
3) POSZUKIWANIE ŻYCIA WE WSZECHŚWIECIE
W ubiegłorocznej edycji Konkursu uczeń naszej szkoły (wtedy pierwszoklasista) zdobył specjalne wyróżnienie za swoją pracę:)
Prace wraz z wymaganymi dokumentami można zostawiać w s. 105 do 22 listopada.
Zapraszamy do udziału!- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły