Spotkanie w Muzeum Polin ze świadkiem historii - Panią Elżbietą Ficowską.

25.04.2023 18:18

Uczniowie SP306 wzięli udział w spotkaniu z Panią Elżbietą Ficowską, która opowiedziała historię swojego ocalenia z Zagłady. Elżbieta Ficowska jako półroczne dziecko została uratowana przez członków "Żegoty". Do pudełka, w którym wyniesioną ją z warszawskiego getta, włożono srebrną łyżeczkę z jej imieniem i datą urodzenia.

Spotkanie było wstępem oraz przygotowaniem historycznym dla przygotowywanego przez Panią Dorotę Koper sztabu wolontariackiego z okazji upamiętniania 80. rocznicy wybuchu powstania w gettcie warszawskim.

Szkolne Koło Wolontariatu na Szczycie:-) wieżowca Rondo 1:-)

25.04.2023 18:09

Wolontariusz SKW, wzięli udział w imprezie biegowej - Bieg na Szczyt, która jest uznawana za kultową pozycję nie tylko w kalendarzu stołecznych wydarzeń sportowych, ale i na światowej mapie towerrunningu:-)

Spotkanie z Panią Dyrektor OPS

12.03.2023 16:36
        W minioną środę, Pani Dorota Koper, opiekunka i koordynatorka Szkolnego Koła Wolontariatu, spotkała się z Panią Izabelą Zwierz, Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo.

Panie rozmawiały o możliwościach promowania idei wolontariatu w Dzielnicy a także perspektywach współpracy w obszarze działalności prospołecznej.

Bieg Kobiet, pilnik Ministerstwa Obrony Narodowej i MY - Wolontariusze SP306!

12.03.2023 16:14
        W sobotę 11.03.2023r. na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie odbyła się II edycja Biegu Kobiet, połączona z piknikiem wojskowym, by uczcić na sportowo Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym roku uczestnicy pokonali dystans 11 550 metrów, to liczba kobiet-żołnierzy w Wojsku Polskim. Wolontariusze z naszej szkoły też tam byli!

Wolontariusze naszej szkoły mieli możliwość wzięcia w ogólnopolskim wydarzeniu, jakim był Bieg Kobiet z okazj święta 08 marca, połączonym z pokazem sprzętu wojskowego, spotkaniami z utytułowanymi sportowcami, odznaczonymi żołnierzami.  SKW dbało o prawidłowy przebieg biegu dzieci i biegu kobiet, prowadząc biuro zawodów, a także o komfort zawodników wydając im wodę, słodkości, prezenty i kwiaty:-) Wolontariusze mieli także możliwość wzięcia udziału w rozgrzewce, prowadzonej przez żołnierzy Wojska Polskiego st. kpr. Marcina Lewandowskiego (polski lekkoatleta, brązowy medalista mistrzostw świata z katarskiej Dohy na dystansie 1500 metrów), szer. Klaudię Adamek oraz szer. Marlenę Granaszewską (reprezentantki Polski w biegach).

Choć pogoda ciągle się zmieniała i w ciągu kilku godzin przeżyliśmy wiosnę, jesień i zimę, to wytrwaliśmy :-)

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

08.03.2023 18:59
        W niedzielę, 05.03.2023r. na Fortach Bema odbyła się XI edycja Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Szkolne Koło Wolontariatu też tam było, a nasza koordynatorka nawet pobiegła w biegu na dystansie honorowym:-) i dała radę;-)

Nasi Wolontariusze prowadzili biuro zawodów a także wręczali uczestnikom medale. Brali także udział w rozgrzewce dla biegaczy, prowadzonej przez mistrzynię olimpijską Luizę Złotkowską. Mogli także podziwiać pokaz grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18pp. Nikt z Wolontariuszy nie wrócił do domu głody - żołnierze Wojska Polskiego serwowali grochówkę, był też czas na pizzę z organizatorami.

Zapraszamy na fotorelację: