• Codeforia

• 05.12.2023 20:51
      • Zapraszamy uczennice i uczniów do udziału w darmowym, interaktywnym kursie Pythona na platformie (www.codeforia.com).
      • Kurs jest dedykowany dla uczniów z 5-8 klasy. Celem kursu jest popularyzacja nauki programowania oraz rozwijanie umiejętności matematyczno-informatycznych wśród młodzieży szkolnej.

Codeforia to kompleksowe narzędzie do nauki programowania. Przygotowane lekcje krok po kroku pozwalają uczniom zdobywać kolejne umiejętności, rozwijać kreatywność oraz myślenie komputacyjne. Nauka prowadzona jest poprzez doświadczanie i eksperymentowanie - kurs zawiera ponad 200 zadań (mini projektów) o zróżnicowanym poziomie trudności. Natychmiastowa automatyczna ocena pozwala uczniom monitorować postępy i sukcesywnie udoskonalać swoje rozwiązania.