• Zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej

w Szkole Podstawowej nr 306

im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie

Świetlica przeznaczona jest dla uczniów naszej szkoły, którym rodzice/opiekunowie prawni nie mogą zapewnić opieki w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

1. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:30.

2. Przyjmowanie uczniów do świetlicy dokonuje się corocznie na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców/prawnych opiekunów poprzez wypełnienie karty zapisu dziecka.

3. Po przyjściu do świetlicy uczeń ma obowiązek zgłoszenia swojej obecności    nauczycielowi lub innej wyznaczonej osobie.

4. Dzieci odbierane są ze świetlicy osobiście przez rodziców/prawnych opiekunów lub upoważnione osoby*.

5. Pisemne upoważnienia wymagane są w przypadku:

- samodzielnego wyjścia dziecka  do domu (stałego lub jednorazowego);

- odbierania dziecka przez inne osoby niż rodzic/prawny opiekun.

6. Osoby upoważnione do jednorazowego odbioru dziecka ze świetlicy przedstawiają wychowawcy świetlicy upoważnienie oraz dokument potwierdzający tożsamość.

7. Osoby odbierające dziecko zobowiązane są do punktualnego odbioru dziecka (nie później niż o godz. 17:30).

8.  Rodzic nie może przez telefon polecić dziecku, aby samodzielnie wróciło do domu.

9. Uczniowie powinni zachowywać się kulturalnie, aktywnie uczestniczyć w zajęciach organizowanych w świetlicy oraz dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

10. Uczniowie korzystają z telefonów komórkowych w świetlicy tylko w wyjątkowych sytuacjach, do kontaktu z rodzicami, wyłącznie za zgodą nauczyciela.

11. Nauczyciele świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności materialnej za wartościowe przedmioty przynoszone przez dzieci.

* W przypadku jakichkolwiek zmian w sposobie odbioru (zmiana osób upoważnionych) lub powrotu dziecka rodzic/opiekun przekazuje osobiście informację w formie pisemnej kierownikowi świetlicy.