• Weronika Sołtysiak

jako

Przewodnicząca Szkoły 306!

Moje propozycje:

1. gazetka szkolna w formie online - chętne, utalentowane osoby mogłyby rozwijać swoje pasje związane z dziennikarstwem (przeprowadzanie sond na różnorodne tematy), pisarstwem (publikowanie własnych wierszy, krótkich opowiadań) oraz reporterstwo (raportowanie życia szkoły oraz poza nią). Za aktywność uczeń zostałby nagrodzony oceną.
      2. "Skrzynka kontaktu" z Samorządem Uczniowskim - uważam, że kontakt samorządu uczniowskiego z uczniami naszej szkoły był bardzo znikomy, a wręcz go nie było. Chciałabym to zmienić. Samorząd Uczniowski tworzą uczniowie da uczniów, dlatego powinniśmy rozmawiać. Rozwiązaniem jest skrzynka mailowa, gdzie WSZYSCY uczniowie będą mogli pisać swoje pomysły, propozycje, uwagi lub prośby.
      3. tydzień języka polskiego, nauk ścisłych, zimowy itp. - odwołam się w tym momencie do tygodnia języków obcych. Był niesamowity. To był tydzień integracji, stresu, ciekawości, nadziei oraz radości. Przyczynił się do mojej propozycji. Np. Tydzień Języka Polskiego - klasa nagrywa, krótką inscenizację wybranej legendy polskiej.
      4. letni festyn za świeżym powietrzu  - tuż przed zakończeniem roku szkolnego zostanie zorganizowany festyn ma bosku szkolnym, na którym odbędą się różne konkurencje. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na rzecz szkoły.
      5. koło wyrównawcze oparte na koleżeńskiej pomocy - zdolni starsi uczniowie mogliby pomóc młodszym w nauce w danym przedmiocie (wyjaśniając konkretny temat lub ćwicząc zadania). Zaangażowane osoby w tę inicjatywę zostaliby docenieni oceną za aktywność z danego przedmiotu.
      6. Dzień lat 90' - mały smaczek, który może sprawić dużo radości. Uczniowie przebierają się w stroje z lat 90'. Zachęcić większą liczbę uczniów od działania na rzecz istniejącego już szkolnego wolontariatu poprzez częste organizowanie zbiórek.