• Z życia biblioteki

          • Nasza biblioteka tętni życiem i jest sercem szkoły.

            Przychodzicie tu wypożyczać ciekawe książki, które możecie wybrać spośród ponad 18 000 voluminów.

            Chętnie spędzacie też przerwy - odpoczywając na pufach, czytając książki i komiksy, rozmawiając oraz grając w gry planszowe lub stolikowe.

            Wielu z Was gości na "Porankach z zabawą" (w poniedziałki i we wtorki) oraz korzysta z komputerów w Internetowym Centrum Multimedialnym.

            W naszej bibliotece panuje atmosfera ciepła, życzliwości i akceptacji.

            Biblioteka - to dobre miejsce dla człowieka!

          • Plebiscyt Książka Wiosny

          • Plebiscyt „Książka Wiosny” już za nami! Choć tym razem trwał on wyjątkowo krótko, bo zaledwie dwa dni – głos oddało ponad 130 uczniów.

            Znów bezdyskusyjnie wygrał „Dziennik Cwaniaczka” (30 głosów). Niesłabnącą popularnością cieszył się też „Harry Potter”, który znalazł się na 2. miejscu. Na topie listy pojawiły się też nowe w naszej bibliotece serie, kupione dzięki pieniądzom z Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa – „Wojownicy” i  komiksy „Sisters” oraz manga – „Wilcze dzieci”. Bardzo wysoko uplasowała się też znakomita, nowa szkolna lektura – „Skrzynia Władcy Piorunów”, której autorem jest p. Marcin Kozioł. Pełną listę Waszych wyborów możecie przejrzeć w bibliotece.

            Spośród wszystkich głosujących wylosowano Szczęśliwą Dziesiątkę, która otrzymała drobne upominki.

            Wszystkim głosującym serdecznie gratulujemy czytelniczej pasji!

        • Zakochaj się w bibliotece - w lutym!

        • „Zakochaj się w bibliotece!” – takie hasło przyświecało działaniom nauczycielek-bibliotekarek w lutym.

          Miłość – do czytania, ale i do czytelnika (a także Pań bibliotekarek) towarzyszyła nam przez cały miesiąc. Chętni rysowali Walentynki dla ukochanych osób i  brali udział w walentynkowych quizach – tradycyjnych i w programie kahoot. Do wypożyczania książek zachęcały specjalnie przygotowane wystawki tematyczne. Z miłości do czytelników dokonałyśmy też zakupu nowości książkowych, które ucieszyły szczególnie wielbicieli serii (do biblioteki przyszły najnowsze części m.in. „Dziennika Cwaniaczka”, „Pięciu Królestw”, „Felixa, Neta i Niki”).

          Przez cały miesiąc można też było napisać na specjalnym serduszku, za co kocha się bibliotekę. Pod koniec miesiąca tablica była zapełniona wyrazami Waszego uznania. Bardzo dziękujemy za wszystkie miłe słowa.

          Bardzo wiele osób pisało, ze kocha bibliotekę:

          - bo są w niej wspaniałe książki,

          - bo można w niej odpocząć,

          - bo są miłe Panie Bibliotekarki,

          - bo można czuć się jak u siebie.

          Na serduszkach znalazły się też bardziej osobiste wyznania. Wszystkie zapisane przez Was serduszka są dla nas ważnymi informacjami zwrotnymi, które bardzo nas motywują do dalszego dbania o bibliotekę i czytelników.

          W lutym – w bibliotece – zakochało się jeszcze więcej czytelników! Bardzo się z tego cieszymy! Serdecznie zapraszamy – jesteście u nas mile widziani!

          • Ferie z książką

          •  

            FERIE Z KSIĄŻKĄ – świetna sprawa!

            To rozrywka i zabawa!

            W bibliotece książka czeka!

            Przyjdź – WYPOŻYCZ – i nie zwlekaj!

        • Dzień Kubusia Puchatka - 18.01.19

        • Dzień Kubusia Puchatka (18.01) był w bibliotece bardzo radosnym świętem. Zastanawialiśmy się, jakie książki poleciłby „miś o bardzo małym rozumku”, mogliśmy podziwiać wystawkę książek o nim i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu, ale przede wszystkim poznawaliśmy myśli bohaterów A.A. Milne’go.

          Każdy czytelnik, który wypożyczył tego dnia książkę - mógł wylosować cytat z książki „Kubuś Puchatek”.  Co było niesamowite, w większości przypadków wyciągnięte karteczki – idealnie pasowały do sytuacji lub osobowości uczniów! Sprawiły im wiele radości, wywoływały na twarzy uśmiech, a niekiedy też refleksję. Cytaty, wydrukowane na sztywnych kartkach mogą być fantastycznymi zakładkami do książek i są miłymi pamiątkami to tym uroczym święcie.

          Przykładowe myśli Kubusia Puchatka, które kierował do naszych uczniów (można było wylosować spośród 56 różnych cytatów):

          • Są tacy, co potrafią, a są tacy, co nie potrafią. I w tym cała rzecz.
          • Obiecaj, że zawsze będziesz o tym pamiętać: jesteś odważniejszy, niż sam w to wierzysz, jesteś silniejszy, niż ci się wydaje i jesteś mądrzejszy, niż myślisz.
          • Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.
          • Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić.
          • Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.
          • Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.
          • Dokąd tak pędzisz stojąc?

          Zabawa czytelnicza bardzo się wszystkim podobała i zaowocowała dużą liczbą wypożyczeń.

           

           

           

        • Mangi w naszej bibliotece

        • Nasze biblioteczne zasoby wzbogaciły się o mangi – czyli japońskie komiksy. Przed świętami Bożego Narodzenia mogliście podziwiać je na Wystawie Mang w naszej bibliotece i zacząć wypożyczać. Mangi są unikatowymi zbiorami w bibliotekach publicznych i szkolnych, niewiele placówek je gromadzi.

          W naszych zasobach znalazło się 5 serii, przeznaczonych dla starszych czytelników:

          - Wilcze dzieci (od klasy 5) – trzytomowa magiczna opowieść o poszukiwaniu swojej tożsamości i dojrzewaniu

          - Silver Spoon (od klasy 4) – zabawne i urocze perypetie uczniów Technikum Rolniczego w Enzo

          - My Hero Akademia (od klasy 6) – opowieść o superbohaterach

          - Fullmetal Alchemist (od klasy 6) – pełna magii historia o przyjaźni i bohaterstwie oraz walce dobra ze złem

          - Kształt twojego głosu (od klasy 6) – poruszająca opowieść obyczajowa o przyjaźni, winie i odkupieniu.

          Manga - (jap. 漫画) – komiks, obraz, rysunek, szkic, karykatura. Japońskie słowo wywodzące się ze sposobu ozdabiania rycin i innych form sztuki użytkowej. Współcześnie używane poza Japonią oznacza japoński komiks. Manga jest drukowana głównie w czerni i bieli, nie licząc okładek i ewentualnie kilku pierwszych stron. Tradycyjnie manga jest zapisana od prawej do lewej strony.

          Pomysłodawcą zakupienia mang był p. Łukasz Woźniak, absolwent naszej szkoły, który we wrześniu 2018 r. odbywał w naszej bibliotece - praktyki studenckie. Bardzo dziękujemy p. Łukaszu w imieniu wszystkich pasjonatów tej wyjątkowej formy książki.

          Manga od grudnia w naszej bibliotece! Zapraszamy do wypożyczania!

        • Spotkanie kl. 2 z poetką - p. Hanną Niewiadomską

        • W czwartkowe popołudnie (13.12.16) w bibliotece zaroiło się od bąków, książkowych moli, a nawet zeber (w kratkę). Stało się to za sprawą poezji p. Hanny Niewiadomskiej, która spotkała się z uczniami klas 2. Poetka oczarowała nas swoimi wierszami i osobowością. Nawiązała serdeczny kontakt z czytelnikami, pięknie czytając swoje wiersze i odpowiadając na pytania. Mieliśmy zaszczyt wysłuchać dwóch nowych, jeszcze niepublikowanych wierszy – „Wesoła choinka” i „Mikołaj” oraz poznać radość z zabawy słowem – pisząc wiersze razem z Poetką. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń otrzymał śliczną zakładkę z wierszem p. Hanny. Chętni mogli też zdobyć autograf pisarki i kupić „Bajczytanki Pani Hanki”.

          Spotkanie sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości.

          Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Poetką, która jest cudowną i bardzo ciepłą Osobą.


          Aby obejrzeć zdjęcia - kliknij ->

        • Przyjęcie uczniów kl. 1 w poczet czytelników

        • 11 grudnia 2018 r. -  był dla uczniów klas 1 - dniem szczególnie radosnym. Tego dnia otrzymali karty biblioteczne i zostali uroczyście pasowani na czytelników. Podczas spotkania w bibliotece – nauczycielka-bibliotekarka – p. Agnieszka Kownatka, opowiedziała dzieciom, jak należy zachowywać się bibliotece i dlaczego warto ją odwiedzać. Objaśniła też jak wypożyczać książki i korzystać z księgozbioru na miejscu. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały opowieści „O Wilku, który nie lubił czytać” – entuzjastycznie przeczytanej przez p. Agnieszkę. Potem wszyscy uczniowie otrzymali karty biblioteczne i wypożyczyli swoją pierwszą lekturę. To był wspaniały dzień! Pierwszoklasiści mogą przychodzić do biblioteki! Serdecznie zapraszamy!

          Aby obejrzeć zdjęcia - kliknij ->

          • Wielkie Wystawy Nowych Książek

          • W tym roku szkolnym w naszej bibliotece zorganizowano już dwie Wielkie Wystawy Nowych Książek – w połowie października i na początku listopada. Podczas nich zaprezentowano w sumie ponad 300 nowych tytułów zakupionych z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Nowe książki cieszyły się ogromnym powodzeniem i bardzo wiele z nich wypożyczono w ciągu dwóch pierwszych dni ekspozycji. Do upolowania pozostało jeszcze kilkanaście znakomitych tytułów. Koniecznie przyjdźcie do biblioteki i wypożyczcie coś do czytania!

             

          • Jak działa na nas reklama? - spotkanie kl. 5 z najnowszą częścią serii "Walenty i spółka"

          • Kto może kupić półki w sklepie i po co? Czy celebryci naprawdę używają produktów, które reklamują? Jakie sztuczki stosują producenci niezdrowego jedzenia, żeby zachęcić nas do kupowania ich wytworów? Uczniowie klas 5 dowiedzieli się tego podczas wspaniałego spotkania autorskiego z p. Moniką Oworuszko w środę – 21.11.18. Poznali też najnowszą (6!) część wspaniałej serii „Walenty i Spółka” w atrakcyjny sposób mówiącą o mechanizmach działania reklamy. Ożywione reakcje pokazywały, że temat jest bliski uczniom i bardzo ich porusza. Po spotkaniu wszyscy postanowili nie dać się więcej zmanipulować i kupować świadomie, wybierając zdrowe produkty.

             

        • Historia jedzenia - historią świata - spotkanie kl. 4 z p. Moniką Oworuszko

        • Czym było „białe złoto”, którym płacono rzymskim legionistom? Po czym w średniowieczu można było poznać bogatego człowieka? Dlaczego ludzie przez 200 lat bali się ziemniaków? O tym i wielu innych ciekawostkach nasi uczniowie dowiedzieli się podczas spotkań autorskich z p. Moniką Oworuszko, które odbyły się w bibliotece (20.11.18).

          Klasy 4, które rok temu poznały serię „Walenty i spółka” – tym razem wyruszyły z bohaterami w podróż w czasie. Była to wyprawa bardzo interesująca, nietuzinkowa i zaskakująca, wręcz najeżona ciekawymi faktami, które same wchodziły do głowy. Uczniowie przekonali się jak bardzo historia ludzkości wpływa na historię jedzenia. Odkryli też jak to, co jemy wpływa nie tylko na życie nas samych, ale i na losy całej cywilizacji. Spotkanie było ożywione i fascynujące, a przy tym bardzo pouczające.

          Po spotkaniu wszyscy chętni mogli zdobyć autograf i / lub kupić książkę!

          Najlepszą oceną spotkania niech będzie fakt, że 4-klasiści już zaczęli pytać, czy zaproszę Panią Monikę Oworuszko - także w przyszłym roku!

          Aby obejrzeć zdjęcia - kliknij ->

        • Autorka kryminałów dietetycznych w naszej bibliotece!

        • Czy książka o zdrowy żywieniu jest nudna? Na pewno nie wtedy, gdy jej autorką jest Pani Monika Oworuszko! Przekonali się o tym uczniowie klas 3, którzy spotkali się z Pisarką podczas spotkań autorskich w naszej szkolnej bibliotece (21.11.18).

          Uczniowie poznali występujące w książce miejsca i postacie oraz zarys fabuły. Zachwycili ich przedstawieni bohaterowie  – Walenty Węglowodan, Wera Woda, Balbina i Błażej Białko, Tęgomir Tłuszcz oraz – ulubieniec dużej części czytelników (w tym Pani Agnieszki) – stary Ziemniak. Z zapartym tchem słuchali Pisarki opowiadającej o fascynujących przygodach Walentego i spółki, ilustrowanej piękną prezentacją. Pani Monika chętnie odpowiadała też na pytania czytelników.

          Po spotkaniu wszyscy chętni mogli kupić książkę z pamiątkowym autografem albo zdobyć podpisy w swoich „zeszytach autografów”.

          Ci, którzy nie kupili własnych egzemplarzy powieści – rzucili się na te biblioteczne i wypożyczyli prawie wszystkie! Całe szczęście, że obyło się bez rękoczynów!

          „Walenty i spółka” po raz kolejny podbił serca czytelników! Z radością informujemy, że „Walenty i spółka” jest naszą nową lekturą szkolną!!!

          Zdjęcia - kliknij ->

        • Rozdanie nagród w Dzielnicowym Konkursie na Neolegendę w Kamishibai

        • Kamishibai (jap. 紙芝居 kami-shibai, kami – papier, shibai – teatr, przedstawienie, dramat, sztuka) –  to japoński teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: papierowy teatr. W tej wspaniałej technice uczniowie klas 4 tworzyli neolegendy o Bemowie na Dzielnicowy Konkurs organizowany przez p. Annę Gonciarz – nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 350. Z radością przyjęliśmy wiadomość, że aż sześciu uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w tym konkursie:

          I miejsce : Blanka Cieślak z 4b
          II miejsce: Jan Moczulski z 4b, Madzia Madyniak z 4b
          III miejsce: Jan Rykała z 4b (z siostrą Zuzią z 1c)
          Wyróżnienie: Weronika Piątek z 4b

          Serdecznie gratulujemy!

          Rozdanie nagród obyło się we czwartek (22.11) w bibliotece Szkoły Podstwowej nr 350 przy ul. Irzykowskiego i było wspaniałym przeżyciem. Uczniowie poznali wspaniałą historię kamishibai, otrzymali atrakcyjne nagrody oraz obejrzeli wszystkie nagrodzone prace – pięknie zaprezentowane przez Organizatorkę. Podziękowania za zaangażowanie w konkurs otrzymały też p. Agnieszka Kownatka i p. Jolanta Senkowska, obie zafascynowane tą interesującą sztuką.

          Mamy nadzieję, ze już niebawem w naszej bibliotece też będzie można obejrzeć wspaniałe przedstawienia kamishibai.

          Aby zobaczyć zdjęcia Kliknij ->

           

          • Plebiscyt Książka Jesieni

          • W tygodniu 5 – 9 listopada w naszej szkolnej bibliotece odbył się Plebiscyt na Książkę Jesieni. Czytelnicy z radością głosowali na swoje ulubione książki. Bezdyskusyjnym zwycięzcą został „Dziennik Cwaniaczka”, na którego głosowała 1/3 uczniów. Wysoko uplasowała się też seria książek o Harrym Potterze i „Magiczne drzewo”. Ponownie w pierwszej czwórce pojawiła się też „Seria niefortunnych zdarzeń”, która zapomniana przez pewien czas – znów święci trumfy.

            Aby poznać pełną listę Waszych wyborów – i poczuć się zainspirowanym do wypożyczenia książki polecanej przez Waszych kolegów – zapraszamy do biblioteki.

            Tradycyjnie już spośród wszystkich głosujących – została wylosowana „Szczęśliwa Dziesiątka”, która otrzymała drobne upominki.

            Następne głosowanie już na wiosnę!

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie
        • 22 664 73 13 fax. 22 664 73 13 wew.18
        • ul. Tkaczy 27 01-346 Warszawa Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych